Kāpēc neskatīja domes sēdē?

Gulbenes novada domes sēdē, kas notika 29.novembrī, tika izskatīti iepriekš ieplānotie 46 jautājumi, bet darba kārtībā nebija iekļauta Stāķu un Šķieneru siltuma tarifa rediģēšana, kaut to darīt bijis solīts.

Domes izpilddirektore Guna Švika izskaidroja, ka sarunas ar iedzīvotājiem, kā tika solīts, ir notikušas. Panākta vienošanās par divu pozīciju izņemšanu no tarifa. Taču pēc biedrības “Stāķi 16” valdes priekšsēdētājas Paulas Leites-Berģes lūguma jautājuma tālāka virzīšana lēmuma pieņemšanai ir atlikta uz mēnesi, jo biedrības vadītāja kopā ar iedzīvotājiem vēlas sīki izpētīt visas siltumapgādes tarifa pozīcijas. “Mūsu saruna ar iedzīvotājiem nav beigusies,” uzsvēra G.Švika.

Deputāts Gunārs Ciglis piebilda, ka iedzīvotājiem ir radušies vēl jauni jautājumi, salīdzinot savu tarifu ar citu pagastu siltumapgādes tarifiem.  Piemēram, iedzīvotāji pauduši, kāpēc Staros kurinātājiem ir citādākas algas nekā SIA “Gulbenes nami” kurinātājiem Stāķos un Šķieneros.

“Šis jautājums prasīs plašāku iedziļināšanos,” uzsvēra novada domes priekšsēdētājs Andris Vējiņš. Viņam esot bijusi saruna ar kādas Stāķu daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem, kuri aprēķinājuši, ka finansiāli izdevīgāk ir pieslēgties centrālapkurei, nevis kurināt pašiem. Šajā apkures sezonā to atrisināt vēl nevarēšot, bet līdz nākamajai sezonai – pilnīgi iespējams.

Stradu pagasta pārvaldes vadītājs Juris Duļbinskis “Dzirkstelei” saka, ka ir jāturpina iedzīvotājiem skaidrot siltuma tarifu. Viņš vēlētos SIA “Gulbenes nami” aktīvāku iesaistīšanos šajā procesā. Tajā pašā laikā viņš saka, ka izprot Stāķu un Šķieneru iedzīvotāju grūtības aprast ar situāciju. “Pie mums SIA “Gulbenes nami” jaunie siltuma tarifi ir spēkā jau ar 1.oktobri, bet citos novada pagastos tas sāksies tikai ar 1.janvāri. Mēs esam pirmie, mums ir visgrūtāk,” uzsver J.Duļbinskis.

Jau rakstījām, ka SIA “Gulbenes nami” nodrošinātais centralizētais siltums Stāķos ar 1.oktobri ir kļuvis dārgāks par apmēram 30 procentiem, bet Šķieneros – lētāks. Arī Daukstu, Druvienas, Beļavas, Galgauskas un Lejasciema pagastā nākamgad siltums kļūs dārgāks. Šajos piecos pagastos pakalpojumu sniedzējas arī turpmāk būs pagastu pārvaldes. Par jaunajiem tarifiem un to spēkā stāšanās termiņiem vairums novada deputātu nobalsoja 28.septembra domes sēdē. 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas