Karantīnas teritorijā aicina ievērot ieteikumus

Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas zonā ir iekļauta visa pierobeža ar Krieviju un Igauniju. Tā ir izsludināta arī mūsu kaimiņnovados – Smiltenes, Apes, Alūksnes, Balvu un Rugāju novadā.


Pārtikas un veterinārais dienests aicina Āfrikas cūku mēra karantīnas teritorijā ievērot ieteikumus, kas ierobežo slimības tālāku izplatību. Galvenais slimības izplatītājs ir slimās cūkas un cūkas, kuras nēsā vīrusu, izdalot vīrusu ar urīnu, fekālijām un citādi. Slimības izplatās kontakta ceļā, cūkām saskaroties ar aptraipītu barību, piesārņotu ūdeni, cūkgaļu un to saturošiem produktiem, dzīvnieku kopšanas inventāru, autotransportu, dzīvnieku kopēju apģērbu un inventāru.


Slimības nav bīstama cilvēkiem un citu sugu dzīvniekiem, tomēr tiem ir svarīga loma slimību pārnešanā.


Mednieki no citiem Latvijas reģioniem tiek aicināti nedoties medībās uz ārkārtējās situācijas izsludināto teritoriju, lai neradītu risku vīrusa tālākai izplatībai, tam nokļūstot uz mednieka apģērba un apaviem, ar kuriem var pārnest slimības ierosinātāju. Medību laikā mednieki tiek aicināti neizmantot medību suņus, lai neveicinātu meža cūku kustību.


Ja meža cūka tiek nomedīta vai atrasta Āfrikas cūku mēra karantīnas teritorijā, medniekam obligāti jāsazinās ar Pārtikas un veterināro dienestu vai veterinārārstu, kurš ņem laboratoriskos paraugus izmeklēšanai. Tālākos norādījumus par vēlamo rīcību sniegs Pārtikas un veterinārā dienesta speciālists vai veterinārārsts.


Pārējā Latvijas teritorijā ierobežojumu uz meža cūku medībām nav.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas