Kardināls atgādina par atbildību pret ģimeni (video)

Svētdien Gulbenē kartupeļu talkas vietā priekšroka baznīcai
Svētdien Gulbenē savā ikgadējā vizitācijā bija ieradies kardināls Jānis Pujats. Viņš ar prieku uzslavēja gulbeniešus, jo baznīca bija ļaužu pilna. "Arī es par to priecājos. Cilvēki nebija izvēlējušies kartupeļu talku, bet atnākuši uz baznīcu. Gulbenē tomēr ir viena no lielākajām katoļu baznīcām šajā reģionā, arī viena no kuplākajām draudzēm. Kardinālam patīk pie mums viesoties, viņš šurp atbrauc vismaz reizi gadā," "Dzirkstelei" saka Gulbenes katoļu draudzes priesteris Vjačeslavs Bogdanovs.

 

aņem Svētā Gara zīmogu

 

Svētdien daudzi dievkalpojuma apmeklētāji Gulbenes katoļu baznīcā samierinājās ar to, ka jāstāv kājās, jo brīvu sēdvietu nebija. Kardināls piedalījās dievkalpojumā, teica sprediķi, kā arī sniedza konfirmāciju jeb iesvēti 28 katoļticīgajiem - dažāda vecuma cilvēkiem, starp kuriem bija gan pusaudži, gan vīri un sievas briedumā.

 

J.Pujats ar svētītu eļļu, kuru sauc par hrizmu (to svētī reizi gadā - Lieldienu gaidīšanas lielajā ceturtdienā), krusta zīmē pieskārās katra ticīgā pierei, tā sniedzot Svētā Gara zīmogu un sakot vārdus: "Miers lai ir ar tevi!"

 

Kā "Dzirkstelei" skaidro V.Bogdanovs, konfirmācijau var saņemt katoļticīgie bērni, kas sasnieguši 10 līdz 15 gadu vecumu. Konfirmācija ir katoļu baznīcas viens no septiņiem sakramentiem - reliģiskajām ceremonijām, kas sniedz Dieva žēlastību. Līdz tam brīdim ticīgajam ir jau jābūt iesvētītam. Tas nozīmē, ka kristietis ir bijis pie grēksūdzes, pie svētās komūnijas (pie dievgalda).

 

Bērniem jāaug ar laulību svētītā ģimenē

 

Kardināls, uzrunājot katoļu draudzi, maz pieminēja krīzi. Viņš galvenokārt atgādināja par garīgās dzīves nepieciešamību, par to, ka svētdiena ir jāveltī gara maizei, nevis kartupeļu talkām, ka katru piektdienu derētu atteikties no gaļas lietošanas uzturā, tā atdodot godu Kristus upurim un norūdot savu gribasspēku. Kardināls dalījās priekā par pozitīvo vērojumu šodienas Latvijā: laicīgā sabiedrība nav negatīvi noskaņota pret Dievu. Tāpēc kristīgie cilvēki bez piepūles spēj pastāvēt blakus tiem, kas netic Dievam.

 

J.Pujats pauda, ka nav grūti līdzās būt ētikai un kristīgajai mācībai arī skolās. Katrs izvēlas sev pieņemamo. Daudz kardināls runāja par morāles jautājumiem - par šķīstu dzīvi pirms laulībām un par nepieciešamību svētīt ar laulību jau reālu kopdzīvi, kurā aug bērni. Dieva svētība, kas sniegta ģimenei, kā uzsvēra J.Pujats, palīdzēs arī bērniem. Kardināls īpaši akcentēja katra cilvēka atbildību par savu ģimeni.

 

Viņš runāja par to, ka katrās mājās goda vietā vajadzētu būt svētbildei. Augstais viesis atgādināja katoļiem pienākumu reizi gadā iet uz grēksūdzi, taču, kā uzsvēra kardināls, dažam varbūt tas jādara katru mēnesi, ja dvēsele to prasa.

 

Vairāk foto šeit

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas