Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karjeras nedēļā aicinās iepazīt radošās profesijas

Lai veicinātu skolēnu karjeras izglītību un laikus rosinātu domāt par profesijas izvēli, Gulbenes novada dome jau ceturto gadu organizēs Karjeras nedēļu, kas norisināsies no 10. līdz 14.oktobrim. Šī gada Karjeras nedēļas tēma “ES BŪŠU... darba tirgū” aicina jauniešus iepazīt darba tirgu un tā daudzveidību. Par to informē Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica.

Viņa stāsta, ka Karjeras nedēļas ideja un mērķis ir palīdzēt skolēniem izzināt sevi, profesijas (darba tirgu), izglītības iespējas, veicināt skolēnu uzņēmību un motivāciju mācīties, aktualizēt karjeras atbalsta lomu skolās.

"Šogad Karjeras nedēļa vienlaikus notiek 24 Latvijas pilsētās un novados: Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos, Tukumā, Bauskā, Limbažos, Smiltenē un Līvānos," informē G.Krevica.

“Gulbenes novadā šogad akcentēsim kultūras un radošās profesijas – mēģināsim tās parādīt no karjeras izaugsmes iespējām. Manuprāt, skolēni nav aizdomājušies, ka, piemēram, kultūras namā strādā ne tikai pasākumu režisori, bet arī gaismotājs, skaņotājs un citi darbinieki. Mēs vēlamies parādīt, cik daudz dažādu profesiju sevī ietver kultūras iestādes un uzņēmumi. Šobrīd sadarbībā ar Gulbenes mākslas skolu, Gulbenes novada bibliotēku, Gulbenes kultūras centru un Gulbenes mūzikas skolu, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju precizējam Karjeras nedēļas programmu – piedāvājumu novada skolām un skolēniem,” informē Karjeras nedēļas koordinatore Gulbenes novadā Anita Birzniece.

Karjeras nedēļu novadā rīko Gulbenes novada dome sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru un citiem sadarbības partneriem, kuru vidū ir Gulbenes novada bibliotēka, Gulbenes mākslas skola, Gulbenes mūzikas skolas, Gulbenes kultūras centrs, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs. Karjeras nedēļu jau piekto gadu atbalsta Eiropas Komisijas programmas Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas