Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kārtība zemes ierīkošanai mežā

Zemkopības ministrija izstrādājusi noteikumus kārtībai, kādā lauksaimniecībā izmantojamo zemi ierīko mežā, kā arī izsniedz atļauju tās ierīkošanai.

Noteikumi paredz, ka atļauju lauksaimniecībā izmantojamās zemes ierīkošanai izsniegs tā pašvaldība, kuras administratīvajā teritorijā atrodas atmežojamais meža īpašums vai valdījums. Atļaujas saņemšanai meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs pašvaldībai iesniegs iesniegumu, pievienojot zemes robežu plānu ar iezīmētām ierīkojamās lauksaimniecības zemes robežām un atmežojamās meža zemes skici.

 

Pašvaldībai meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja plānotā iecere būs jāsaskaņo ar Dabas aizsardzības pārvaldi, Valsts vides dienesta reģionālo vides pārvaldi un Valsts meža dienestu. Ja atzinumi būs pozitīvi, divu mēnešu laikā zemes ierīkotājam vietējā pašvaldībā būs jāiesniedz atmežojamās platības izvietojuma plāns, ko izgatavojis mērnieks. Pēc plāna saņemšanas vietējā pašvaldība iesniegs Valsts meža dienestā pieprasījumu kompensācijas apmēra aprēķināšanai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas