Kas atbild par lāstekām? 1

Ziema vēl neatkāpjas, un joprojām aktuāla ir sniega sega uz jumtiem, kā arī lāstekas. Tās ne tikai liecina par siltuma noplūdi ēkās, bet arī bojā tās un apdraud gājējus. Sevišķi pie sabiedriskām ēkām. Taču Gulbenes novada pašvaldības saistošajos noteikumos nav paredzēta atbildība par māju jumtu netīrīšanu ziemā, kā rezultātā tie kļūst par draudu cilvēku drošībai.

"Biju un esmu gatavs sadarbībā ar Valsts policiju izvērtēt situāciju pilsētā, lai māju īpašniekiem atgādinātu par viņu atbildību. Taču piespiest tīrīt jumtus vai sodīt kādu par šādu pārkāpumu mēs nevaram," "Dzirkstelei" saka Gulbenes pilsētas pārvaldes sabiedriskās kārtības sargs Mārtiņš Didrihsons - Linards - Nuka. Pagaidām nav bijusi nepieciešamība rīkot reidus, jo sūdzības no iedzīvotājiem nav saņemtas. Sabiedriskās kārtības sargs bilst, ka Gulbenē jumti tiek tīrīti. Tur, kur pilsētas centrā to izdarīt nespēj, bieži vien redzam novilktas brīdinājuma lentas, kas norāda cik tuvu drīkst pieiet ēkai.  

Gulbenē šo problēmu cītīgi nodarbojas SIA "Gulbenes nami", rakstiski atgādinot daudzdzīvokļu māju pilnvarotajām personām par viņu atbildību.

 

"Māju pilnvarotie ir lietas kursā. Kad nepieciešams, izsauc jumtu tīrītājus - mūsu firmu vai kādu citu pēc saviem ieskatiem. Situācija ir dažāda, dažām mājām sniegs no jumta jātīra vairākas reizes ziemas laikā, citām tādu problēmu nav. Tur, kur bija problēmas, vēl nekas nav beidzies, jo dienas ir siltas, bet naktī - atkal mīnusi," "Dzirkstelei" saka SIA "Gulbenes nami" rīkotājdirektors Ilgvars Kalmanis.

 

Arī pilsētas pašvaldības iestādēm šoziem jumti no sniega tīrīti biežāk nekā citkārt. Apzinātas arī problēmas, kur grūti piekļūt jumtiem, piemēram, vienā pusē Gulbenes 2.vidusskolas ēkai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

aaaaaa

ir viena tāda lieta, par tām lentām.......ka labak iesaku iet starp tam lentām un mājas sienu, tā ir daudz drošāk,JO tās lentas ir tīīīīk tuvu pieliktas pie majas sienam, ka tie ledus kluči no jumtiem, pēc visiem fizikas likumiem, kritīs aiz lentas (starp ielu un lentu)
esat uzmaniigi, un skataties virs galvas...

pirms 10 gadiem, 2011.03.11 20:55

Vietējās ziņas