Kas drīkst stāvēt invalīdu stāvvietās? 3

Gulbenes novada pašvaldības policijas darbinieki vairākkārt ir fiksējuši gadījumus, kad cilvēki ar invaliditāti, nepārzinot noteikumus, novieto auto stāvēšanai invalīdu stāvvietās. Stāvvietas drīkst izmantot tikai tie invalīdi, kuriem ir speciālas atļaujas, bet invalīdu apliecības šādas tiesības nedod. 


Invalīdu stāvvietu izmantošanas karti izsniedz personām, kurām ir izsniegta Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas izziņa par medicīnisko indikāciju noteikšanu speciāli pielāgota vieglā automobiļa iegādei un transporta izdevumu kompensēšanas pabalsta saņemšanai, kā arī 1.grupas redzes invalīdiem. “Cilvēki domā – ja viņiem ir invalīda apliecība, viņi drīkst izmantot invalīdu stāvvietu, taču tas tā nav. Daudzi atrunājas, ka viņi to nav zinājuši, taču nezināšana diemžēl neatbrīvo no atbildības,” saka pašvaldības policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs Imants Kublačovs.


Invalīdu stāvvietu izmantošanas karti var saņemt jebkurā Ceļu satiksmes drošības direkcijas nodaļā, iesniedzot Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas, bet 
1.grupas redzes invalīdi – invalīda apliecību. Jāiesniedz arī fotogrāfija. Karti var saņemt pats invalīds, viņa pilnvarota persona (pietiks ar rakstveida pilnvaru bez notāra apliecinājuma) vai arī invalīda aizbildnis vai aizgādnis, uzrādot dokumentu, kas apliecina aizgādnību vai aizbildnību. Maksa par kartes saņemšanu ir 0,86 eiro. Šī karte saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem dod tiesības automobiļiem, kurus vada vai kuru pasažieris ir persona, kurai šī karte izsniegta, izmantot invalīdiem paredzētās stāvvietas gan Latvijā, gan arī citās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Invalīdu stāvvietu izmantošanas karte jānovieto automobiļa salonā pie priekšējā stikla.


I.Kublačovs norāda, ka par invalīdu stāvvietu nepareizu izmantošanu likums paredz naudas sodu 55 eiro apmērā, brīdinājums nav paredzēts. Viņš gan piebilst, ka nākot cilvēkiem pretī un aptur sodu, dodot iespēju mēneša laikā izņemt invalīdu stāvvietu izmantošanas karti. “Ja cilvēks to izdara, mums ir pamats anulēt protokolu, taču, ja karte netiek atnesta, tātad tā, visticamāk, nepienākas un mēs diemžēl neko nevaram darīt,” saka I.Kublačovs.


Ceļu satiksmes drošības direkcijas sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Korbe norāda, ka kopš 2006.gada Latvijā kopumā ir izsniegtas 7757 invalīdu stāvvietu izmantošanas kartes un derīgas ir 6159 kartes.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Armija !

nu ņergas penši ko teiksiet ? gribējāt kārtību , saņemiet ..tas vēl ir tikai sākums..par jūsu kaķu pied..sumiem jums vēl viss priekšā. vēl dieviņu lūgsiet lai vecie laiki atgriežās

pirms 6 gadiem, 2014.10.11 21:05

Ne pensis

Gan,tu,šmurguli arī kādreiz būsi šķībs un greizs,tad atceries savu vāvuļošanu!!!

pirms 5 gadiem, 2015.11.26 16:55

varde

jess , beidzot Gulbenei Komendants. Bauri būdā!

pirms 6 gadiem, 2014.10.11 21:07

Vietējās ziņas