Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kas jauns slimnīcā?

Gulbenē steidzami par aptuveni 11 000 latu ir pabeigta ārējās siltumtrases rekonstrukcija 200 metru garumā, šos darbus daļēji apmaksājusi Gulbenes novada pašvaldība, daļēji - SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība". "Dzirkstelei" šo informāciju apstiprina Gulbenes novada domes deputāts, slimnīcu apvienības valdes loceklis Guntis Blūms.

Trase ir nomainīta "Vecajai siltumtrasei bija ārkārtīgi slikta siltumizolācija, regulāras avārijas un siltuma noplūdes. Bija arī grūtības konstatēt, kurā trases posmā katrā konkrētajā brīdī ir problēmas. Vecās caurules savu laiku bija nokalpojušas, un tās vajadzēja mainīt," stāsta G.Blūms.

 

Viņš klāsta, ka trase ir nomainīta un tai jau ir pieslēgta gan Gulbenes slimnīca, gan poliklīnika. "Viss ir kārtībā. Tikai kurinātājiem no jauna jāmācās kurināt. Sākumā bija sūdzības, ka ēkās ir par karstu. Jākurina citādāk, jo tagad, kad vairs nav siltuma zudumu, siltuma efekts ir daudz lielāks," skaidro G.Blūms.

 

Viņš piebilst, ka šogad jaunā siltumtrase līdz galam netiks vizuāli sakārtota, jo augsni izlīdzināt pilnībā varēs tikai tad, kad zeme virs siltumtrases būs nosēdusies.


SIA "Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība" valdes locekle Alīda Vāne "Dzirkstelei" piebilst, ka pēc siltumtrases rekonstrukcijas malkas ir jātērē par 20 procentiem mazāk, nekā tas bijis līdz šim.


Pēdējās atlaiž vecākās māsas

Gulbenes un Balvu slimnīcu apvienībai ir sakrājies nodokļu parāds 700 000 latu apmērā.


"Tas jau nav jaunums un nav slēpta informācija. Ir jāmeklē steidzami finansējums," saka A.Vāne un piebilst, ka "tagad viss atkarīgs no tā, kādu finansējumu mums nākamajam gadam iedos un kādus pakalpojumus no mums valsts pirks, jo tālāk mēs neko šobrīd nezinām".


A.Vāne stāsta, ka plānotā darbinieku reorganizācija ir veikta, bet ne pabeigta. Reorganizācija ir veikta par kādiem 85, 90 procentiem. Darbinieki tika atlaisti pakāpeniski, pēdējās atlaistās ir vecākās māsas.


Gulbenē, Brīvības ielā 7, vairs nepieņem ārste Jūlija Landsmane, kas specializējusies plaušu slimībās jeb ftiziopneimonoloģijā un psihiatre Aelita Beinaroviča. Viņas tagad pacientus pieņem slimnīcas ēkā.

 

Vaicājot, vai ēka tagad paliek tukša, A.Vāne norādīja, ka "tā nav mūsu darīšana, jo tā pieder Veselības ministrijai".

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas