Kas notiek ar Spārītes parka projektu? 3

Gulbenes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus 5.aprīlī pulksten 9.00 piedalīties Spārītes parka (uz saliņas pie Svētezera) sakopšanas darbos - izgriezt vecās lazdas.

Pavasaris ir klāt, un gulbenieši vēlas zināt, kad plānots sākt realizēt pašvaldības solīto Spārītes parka labiekārtošanas projektu.

“Projektam ir garš administrēšanas process pirms darbu sākšanas. Procesā ir partnerības līguma sagatavošana. Taču mūsu speciālisti jau savā starpā diskutē par projekta īstenošanas praktisko daļu – ko un kā labāk izdarīt (izmantojamie materiāli un tamlīdzīgi), lai brīdī, kad visa dokumentācija būs sakārtota, esam gatavi rīkoties,” “Dzirkstelei” saka novada pašvaldības vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane.

Februārī lasītājus informējām, ka pašvaldībai jāizpilda papildu nosacījumi saistībā ar šo projektu, lai varētu parakstīt līgumu. Projekts tiks realizēts Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmā 2014.-2020.gadam. Pēc pašvaldības pasūtījuma SIA “Marten projekti” ir izstrādājusi Spārītes parka vienas nelielas daļas labiekārtošanas būvprojektu.

Paredzēts sakārtot Spārītes parku posmā no Blaumaņa ielas puses līdz Brāļu kapiem. Runa ir par gājēju celiņu seguma un gājēju tiltiņa atjaunošanu, apgaismojuma ierīkošanu, Asaru ezera tīrīšanu, apkārtnes sakopšanu, stādījumu un atpūtas vietu izveidošanu.

Izmaksas plānotas līdz 200 000 eiro. No tām 90 procenti – Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 10 procenti – pašvaldības ieguldījums. Tādējādi Gulbene iesaistīsies pārrobežu projektā “Parki bez robežām”.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lazda

Joprojām nesaprotu, kāpēc ir jāizgriež vecās lazdas? Jāizgriež ir lauztās, bojātās vai slimās. Var mēģināt krūmu retināt, bet ne izgriezt... Parks jau ar to arī ir skaists, ja runa ir par vēsturisko parku, ka tajā ir veci koki un krūmi.
Bet īstenībā gribētu zināt kad normāli tiks aprūpēts Gulbīšu parks pilsētas centrā? Daļa celiņu vēl no tālajiem 1980-tajiem, daudzviet bedres, nepārdomāti veidoti stādījumi. Ja ņem vērā, ka tas ir pats pilsētas centrs, ko ierauga katrs pilsētas viesis, tad kopskats diezgan nožēlojams.

pirms 2 gadiem, 2019.04.03 15:18

Osis

Lazda,laikam sen neesi bijusi(bijis) Gulbīšu parkā.....kā 80tajos...

pirms 2 gadiem, 2019.04.04 07:35

Mīļo, Osīt!

Laikam jau gan pats ar degunu mākoņus stumdi, ja neredzi neko zem kājām. Paejies kaut vai gar bērnu smilšu kasti virzienā uz strūklakas pusi. Arī celiņi ar salīdzinoši jaunu segumu nav tajā labākajā kvalitātē.

pirms 2 gadiem, 2019.04.04 11:29

Vietējās ziņas