Kas notiek “Lāčausī”? 5

Peldēšanās sezona ir sākusies. Pirmajā jūnija dienā, kad termometra stabiņš pakāpās gandrīz līdz plus 30 grādu atzīmei, Stāmerienas ezerā pie "Lāčauss" ūdens veldzi pēcpusdienā baudīja apmēram 30, 40 cilvēki. To "Dzirkstelei" stāstīja stāmerenietis Jānis Zariņš.

Jau rakstījām, ka pērnā gada nogalē deputāti vienbalsīgi nolēma lauzt pirms desmit gadiem starp Lāsmu Čerņaku un Stāmerienas pagasta padomi parakstīto līgumu par "Lāčauss" atpūtas vietas nomu sakarā ar līgumsaistību neizpildi, jo populārā atpūtas vieta gadiem bija nesakopta.


Kā tagad izskatās "Lāčausī", kad par to rūpējas pagasta pārvalde? Pagasta pārvaldes darbinieks Guntars Indriksons "Dzirkstelei" stāsta, ka šonedēļ ir uzsākti peldvietas sakopšanas darbi - tiek pļauta zāle, izvesti atkritumi. "Jau pagājušās vasaras vidū pagasts visu sakopa - izpļāva zāli, izcirta krūmus, jo nomnieki nelikās ne zinis par šo vietu. Kad sakopām, cilvēku arī bija ļoti daudz," saka G.Indriksons.


Pēc ziemas konstatēts, ka šķūnim ir izlauzta viena siena un tur samesti atkritumi. G.Indriskons stāsta, ka šonedēļ atkritumi tiks savākti un aizvesti projām.

 

"Otro gadu ir novietots atkritumu konteineris, bet tomēr ir daļa cilvēku, kam atkritumus vieglāk nomest zemē, nevis konteinerā. Īpaši pirmdienās te ir ko tīrīt! Arī tualete ir apgāzta. Laikam kādam ir traucējusi. Ir aizdomas, kas apgāzis tualeti, un visticamāk, ka tie ir jaunieši. Pagaidīsim, jo iecirkņa pilnvarotais meklē vainīgos, ja ne, tad piektdien celsim to paši augšā," saka G.Indriksons un piebilst, ka peldvietas sakopšanas darbos tiek iesaistīti arī "simtlatnieki".


Vaicājot Stāmerienas pagasta pārvaldes vadītājam Aināram Brezinskim, vai ir doma kādam iznomāt šo vietu, viņš norādīja, ka tas tiks lemts kopā ar novada domi. "Tā kā esam pakļauti novada domei, tad kopā ar novada domi arī lemsim, kā mums labāk un racionālāk šo vietu izmantot," saka A.Brezinskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

sinta

Un JA IECIRKŅA PILNVAROTAIS ATRADĪS VAINĪGOS TUALETES APGĀŠANĀ - TAD KO :))) Jaunu necels??? Liks pašiem uzcelt???

Vai tiešām persona nespēj loģiskāk izteikt savu domu un laikraksts arī gan varēt to loģiskāt formulēt - ja cilvēks nejēdz...

pirms 9 gadiem, 2011.06.06 10:21

Vietējās ziņas