Kas rēķinā slēpjas zem noslēpumainā burta “K”?

Gulbeniete Anita Sarmule par ūdens krāna nomaiņu samaksājusi 20,17 latus. Viņa "Dzirkstelei" saka, ka bijusi šokā par šādu milzu rēķinu un vēlējusies noskaidrot, kāpēc ir tik dārgi jāmaksā.

A.Sarmule klāsta: "Kad zvanīju uz SIA "Gulbenes nami" un stāstīju savu problēmu, man par tādu tāmi neviens neko nepieminēja. Galvenais, ko prasīju, vai rakstīšu iesniegumu. Iesniegums, kā izrādās, ir laba lieta, jo, kas jāraksta iesniegumā, pasaka priekšā paši darbu izpildītāji. Sanāk ļoti jauki, jo, kā izrādās, remonts bija tikai detaļu nomaiņa. Remonts un nomaiņa taču ir divas dažādas lietas. Konkrēts piemērs remontam, kur bija tikai krāna nomaiņa, - materiāli maksā 3,77 lati, bet rēķins ir par 20,17 latiem." A.Sarmule uzskata tā: "Ja SIA "Gulbenes nami" viss ir juridiski pareizi, vai nevarētu ievietot avīzē skaidrojumu par procentiem, pēc kuriem tiek gatavoti rēķini klientiem? Es ļoti gribētu saprast, kas ir tas mistiskais 25 procentu "K", kas figurē man piesūtītajā rēķinā par krāna nomaiņu. Un kāpēc rēķinā tiek ņemti vērā arī 24,09 procentu sociālie maksājumi?"

A.Sarmule divreiz vērsusies uzņēmumā "Gulbenes nami" ar rakstiskiem iesniegumiem, lūdzot izskaidrot saņemto 20,17 latu rēķinu.

"Atbildē man SIA "Gulbenes nami" raksta: "Vēlamies norādīt, ka aktā ietvertie aprēķini ir sīki detalizēti, lai klients izprastu to pamatotību, tādēļ atsevišķi tiek norādītas aprēķināmās darbinieku valsts obligātās sociālās apdrošināšanas izmaksu summas (24,09 procenti) un pievinoetās vērtības nodoklis (18 procentu). Gulbenes pilsētas SIA "Gulbenes nami" nav kompetenta apspriest Latvijas Republikas esošo nodokļu sistēmu vai to likmes."

Saskan ar likumu par grāmatvedību

SIA "Gulbenes nami" inženiere Zinaīda Šķendere "Dzirkstelei" saka, ka katra klienta brīva izvēle ir, kur un no kā pirkt ūdens krāna nomaiņas pakalpojumu. Neviens neesot piesiets "Gulbenes namiem".

"Protams, var arī sarunāt privāti kādu zinošu cilvēku, kas atnāks un nomainīs ūdens krānu. Taču - vai tad šim darbam būs garantija? "Gulbenes nami" strādā ar garantiju. Ja kaut kas pēc krāna nomaiņas turpmākajos divos mēnešos nedarbosies, mūsu darbinieki atnāks atkal un salabos par brīvu. Turklāt mūsu uzņēmumam var nemaksāt visu summu uzreiz, bet - pa daļām vairākus mēnešus uz priekšu," saka Z.Šķendere.


Viņa stāsta, ka uzņēmuma remontstrādnieki bijuši "nezinīši", jo nav varējuši iepriekš klientei pateikt, cik veiktais darbs izmaksās. A.Sirmā noskaidrojusi, ka "izrādās, pirms darbu pieteikšanas ir jāsastāda tāme un tas ir kā atsevišķs pakalpojums". Z.Šķendere stāsta, ka rēķinus "Gulbenes namos" gatavo saskaņā ar metodiku, kas atbilst likumam par grāmatvedību. 25 procentu K esot koeficients, kas ietver vairākas pozīcijas - transporta izdevumus, amortizāciju, peļņu.

Z.Šķendere arī uzsver, ka jebkurš darba ņēmējs rēķinos par pakalpojumiem ietver sociālo nodokli, jo bez tā nevar. Viņa klāsta, ka pēc šādas pašas metodikas "Gulbenes nami" raksta rēķinus par padarīto darbu ne tikai fiziskajām, bet arī juridiskajām personām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas