Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katrs trešais Gulbenes iedzīvotājs ikdienā lieto atstarotājus 3

Aicinot cilvēkus rūpēties par savu drošību diennakts tumšajā laikā, ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle 1.novembrī Gulbenē turpināja nu jau par tradīciju kļuvušo sociālo kampaņu, kuras laikā iedzīvotājiem tiek dalīti atstarotāji. Tā tiek organizēta, lai informētu un izglītotu Latvijas iedzīvotājus par atstarotāju lietošanas nozīmi. Akcijas laikā 12 Latvijas pilsētās iedzīvotājiem tiks dāvināti vairāk nekā 15 000 atstarotāji. Par to informē SIA "Baltijas komunikāciju centrs" projektu vadītājas asistente Una Ģēģere.

"Gjensidige" aptauja liecina, ka gada laikā no 14 uz 33 procentiem ir palielinājies to Gulbenes iedzīvotāju skaits, kas ikdienā savas drošības uzlabošanai lieto atstarotājus.

"Aptaujājot Gulbene iedzīvotājus, noskaidrots, ka palielinājies to gulbeniešu skaits, kas atzīst, ka atstarotājus lieto ne tikai tumšajā gada laikā, bet visu gadu. Turklāt, apzinīgāki kļuvuši gan pieaugušie, gan skolēni. Tiekoties ar Gulbenes 2.vidusskolas 7. – 9. klašu skolēniem, atklājās, ka atstarotājus ikdienā lieto 15 procenti skolēnu, kas salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kad atstarotājus nēsāja vien 10 procentu skolēnu, ir uzlabojums. Šoreiz kopā ar TV personībām Martu Selecku un Gustavu Terzenu bērni ne vien demonstrēja savas zināšanas par satiksmes drošību un uzklausīja vērtīgus ieteikumus, bet arī piekrita kļūt par “Drošības aģentiem”, aicinot lietot atstarotājus savā ģimenē," stāsta U.Ģēģere.

Kampaņas laikā veiktā Gulbenes iedzīvotāju aptauja atklāja, ka no 960 aptaujātajiem iedzīvotājiem šogad 33 procentiem līdzi bija savs atstarotājs. Turklāt, saņemot dāvanā Gjensidige atstarotāju, vēl 20 procenti aptaujāto apņēmās turpmāk tos lietot ik dienu. Tādējādi būtiski palielinās to Gulbenes iedzīvotāju skaits, kas autovadītājiem būs redzamāki. Noraidoši pret atstarotāju izmantošanu bija 9 procenti respondentu - galvenokārt vecāka gadagājuma cilvēki.

“Šogad jutām, ka cilvēki jau laikus guvuši informāciju par gaidāmo atstarotāju dalīšanu un ne viens vien tieši šā iemesla dēļ otrdienas pievakarē apmeklēja pilsētnieku iecienīto centrālo skvēriņu. Gandarījumu sniedz, ka kampaņa ir cilvēkiem vajadzīga. Prieks, ka ar katru gadu rodam jaunu veidu, kā tradicionālo kampaņu papildināt ar jauniem elementiem. Īpašu gandarījumu sagādā tas, ka skolēnu vidū atstarotājus šogad lieto lielāks jauniešu skaits. Gulbenes 2.vidusskolā ne vien pārrunājām drošas satiksmes pamatnoteikumus un devām bērniem iespēju no atstarojošajiem materiāliem izgatavot savus atstarotājus, bet arī piemiņai dāvājām spēli “Ceļš uz mājām”. Tā bērniem interesantā veidā atgādinās par drošības noteikumiem un neļaus tiem piemirsties,” ar gandarījumu atzīst Gjensidige Gulbenes reģionālās pārstāvniecības vadītājs Arnis Dzerkaļs.

ADB “Gjensidige” Latvijas filiāle atgādina: domājot par visu ceļu satiksmes dalībnieku drošību tumšajā diennakts laikā, atstarotāji ir jānēsā ne tikai ārpus apdzīvotajām vietām, bet arī apdzīvotās vietās. Gājējiem un velosipēdistiem slikti apgaismotās vietās ir jālieto atstarojošs apģērbs, vislabāk - atstarojošā veste.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

lasis

lai uzdavina atstarotajus mums nav naudas par ko nopirkt

pirms 3 gadiem, 2017.02.05 08:37

Vietējās ziņas