Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Katru dienu palīdz izņemt piesūkušās ērces

Gulbenes slimnīcas uzņemšanas nodaļā katru dienu pēc palīdzības vēršas ērču upuri. Viņi lūdz mediķus pareizi izņemt piesūkušās ērces. Lielākoties palīdzību meklē ģimenes, kurās par ērču upuriem ir kļuvuši bērni. Starp viņiem ir arī tādi, kas profilaktiski vakcinēti pret ērču encefalītu.

Slimnīcas mediķi "Dzirksteli" informē, ka šogad tāpat kā pērn nevakcinētajiem bērniem pēc ērces piesūkšanās vairs nav iespēja par brīvu saņemt pretērču gammaglobulīna poti. Mediķi ērču upuriem iesaka pastiprināti lietot C vitamīnu, kā arī "Remantadīnu" saskaņā ar šo zāļu instrukciju. Ērču upuriem jākonsultējas pie ģimenes ārsta.  

Gulbenes slimnīcas infekciju nodaļas vadītāja Ērika Balode "Dzirkstelei" stāsta, ka pagaidām slimnīcā vēl nav nonācis neviens ērču upuris.

 

Viņa atgādina, ka pats galvenais veids, kā pasargāt sevi no saslimšanas ar ērču encefalītu, ir vakcinācija. "Tas nav lēts prieks, tomēr tam ir nozīme. Arī bērniem diemžēl šogad pagaidām nav paredzēta bezmaksas vakcinācija pret ērču encefalītu, tomēr vecākiem tas būtu jādara par personīgajiem līdzekļiem. Vajadzētu atlicināt naudu," saka Ē.Balode.

 

Viņa arī uzsver, ka, ejot mežā, cilvēkiem ir jāvelk atbilstošs apģērbs, jāizmanto izsmidzināmie pretērču līdzekļi. Iznākot no meža, jāpārbauda apģērbs un ķermenis. Ērces laikus jānoņem, pirms tās vēl nav piesūkušās.

 

Ē.Balode atgādina, ka vakcinācija nepasargā no saslimšanas ar Laimas slimību, ja cilvēkam bijusi piesūkusies ērce.

 

Pērn Gulbenes novadā laboratoriski apstiprinājušies 9 saslimšanas gadījumi ar ērču encefalītu un 35 saslimšanas gadījumi ar Laimas slimību. Pērn šo saslimšanu dēļ nav bijis neviena letāla gadījuma.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas