Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kavē iekārtu piegādi

Saskaņā ar līgumu bija paredzēts, ka līdz 16.augustam SIA “BC Engineering” piegādās un uzstādīs dekantercentrifūgu SIA “Alba” attīrīšanas ietaisēm. Vasarā tika sastādīts akts, kurā konstatēts, ka attīrīšanas iekārtu dūņu presi nepieciešams nomainīt.

“Pagaidām ir piegādāta tikai daļa nepieciešamo iekārtu, jo piegādes kavējot itāļu firma, tā informē “BC Engineering”. Ir saņemts lūgums pagarināt piegādes termiņu līdz 29.septembrim, bet tas tika noraidīts. Līgumā par termiņa neievērošanu ir paredzēts līgumsods,” informē Gulbenes pilsētas pārvaldes komunālinženieris Jānis Krastiņš.

Pašlaik ir demontēta vecā dūņu prese, kura bija fiziski un morāli novecojusi. J.Krastiņš norāda, ka tā ir nostrādājusi vairāk nekā 15 gadus, turklāt tai vairs neražo rezerves daļas.

“Centrifūga tāpat kā dūņu prese ir paredzēta lieko dūņu izvadīšanai no attīrīšanas procesa. Ja tas ilgstoši netiek veikts, pasliktinās notekūdeņu attīrīšanas kvalitāte un pietiekami neattīrīti ūdeņi tiek novadīti upē,” skaidro J.Krastiņš.

Viņš atzīst, ka jaunās iekārtas uzstādīšana attīrīšanas procesā neko būtiski nemainīs, jo tiek  aizstātas nolietojušās iekārtas ar līdzvērtīgām, bet modernākām.

Jūnijā SIA “Alba”, kas veic notekūdeņu savākšanu un novadīšanu uz attīrīšanas ietaisēm un attīrīto notekūdeņu novadīšanu līdz iztekai ūdenstilpē, kopā ar J.Krastiņu konstatēja, ka nav iespējams darbināt dūņu presi un nodrošināt sadzīves notekūdeņu attīrīšanu. Tas rada bīstamu situāciju, jo var rasties nepieciešamība 3000 kubikmetru neattīrītu notekūdeņu novadīt Krustalīcē.

Gulbenes novada domei tika nosūtīta vēstule, kurā lūgts steidzami risināt notekūdeņu attīrīšanas ietaišu darbības nodrošinājumu. Sarunu procedūrā tika izraudzīts dekantercetrifūgas piegādātājs un uzstādītājs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas