Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Ķelmēnu" īpašnieks Juris Paulovičs - „Laiks Ziedonim 2016” laureāts 12

Vakar, 3. maijā, Imanta Ziedoņa dzimšanas dienā, Dzintaru koncertzālē, Jūrmalā, norisinājās trešā apbalvojuma „Laiks Ziedonim” laureātu cildināšanas ceremonija. Apbalvojuma laureāti ir z/s "Ķelmēni" īpašnieks Juris Paulovičs, Rūjienas mākslas skolas direktors Jānis Galzons, LLU profesors un LU vadošais pētnieks Egils Stalidzāns, Siguldas novada jaunrades centra mehatronikas pulciņa iedvesmotājs Andris Jenerts,   un Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja Daiga Zirnīte. Par to informē Imanta Ziedoņa fonda „Viegli” projektu vadītāja Arta Platace.

Viņa stāsta, ka visi laureāti saņēma tēlnieces Olgas Šilovas darināto Imanta Ziedoņa statueti un naudas balvu 3000 eiro apmērā, ko nodrošina mecenāti Boriss un Ināra Teterevi.

Tautsaimniecība „Zemi es mācos” - laureāts Juris Paulovičs, zemnieku saimniecības "Ķelmēni" īpašnieks. Z/s "Ķelmēni" nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību, bioloģiskās maizes cepšanu. Rankas rudzu rupjā maize ir pircēju iecienītākais produkts no "Ķelmēnu" klāsta.

„Vispirms paldies Latvijas zinātniekiem – selekcionāriem, kuri rūpējas, lai mums būtu dzīvas savas rudzu šķirnes. Paldies arī vietējiem mēslošanas un augu aizsardzības līdzekļiem, kas ļauj iegūt veselīgu un bagātīgu ražu. Liels prieks, ka Latvijā ir ap 4000 bioloģiskās lauksaimniecības zemnieku, kuri šim saimniekošanas veidam izmanto 12 procentus aramzemes. Vislielākais paldies manām maizes cepējām un pircējiem, kuri atzīst un novērtē mūsu Ķelmēnu maizi!” saņemot apbalvojumu, teica Juris Paulovičs.

Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” apbalvojumu „Laiks Ziedonim” iedibinājis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau trešo gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. 

Pievieno komentāru

Komentāri 12

onkocentrs

Raundapu gāž virsū graudaugiem visi,tā ka mums pacientu netrūkst.

pirms 4 gadiem, 2016.05.05 07:28

Ija

Jau gadiem velkas šīs diskusijas par zemnieku audzētās produkcijas ''indēšanu''.Cik tas ir adekvāti vai nē,to objektīvi ir grūti spriest.Ja arī ar kaut ko smidzina-vai vienmēr tā ir tā briesmīgā ķimiskā kīmija?Varbūt tas ir kāds bio maisījums?Otra lieta,var varam vaimanāt visi,vai nē-katra darīšana,BET zinu tikai vienu,ka šajos laikos bez speciālas apstrādes nav iespējams izaudzēt labu ,kvalitatīvu un kvantitatīvu produkciju.Nu ja kāds uzskata,ka ķīmija-lūdzu audzē mājās pats graudus,kāpostus u.c. un mal ,cep pats maizi vai gatavo dārzeņu salātus vai kartupeļus izaudzē.Nu nav nevienas saimniecības kur kaut ko nelieto,citādi tādu hektāru platībā visu apēdīs zvēriņi un vabolītes ar kāpuriem un aizaugs nezālēs-mans subjektīvai viedoklis.Padomājiet reāli,nav vairs 50-60 gadi ,tagad visa pasaule ir pilnīgi pārvērtusies un viss ir citādi.

pirms 4 gadiem, 2016.05.05 10:47

No Piebalgas

Paldies! Jau ilgus gadus ēdam tikai Ķelmēnu maizīti!

pirms 4 gadiem, 2016.05.05 08:21

Ija

Visa maizes produkcija, patiešām, ir ļoti garšīga-kuram nav pretenziju,lai ēd veseli,kuram nepatīk ,lai iztiek ,lai ēd citu ražotāju neķīmisko maizi,ja tā uzskata.

pirms 4 gadiem, 2016.05.05 11:06

...

Ļoti garšīga rudzu maize, nepazīstu nevienu, kam nepatīk. Par ķīmiju runājot....arī daudzu minētajos "labajos" kolhozu laikos, 70-80 gados "kukuruzņiki" kaisīja ķīmiju visādās krāsās uz labības laukiem, ka putēja vien, vairākas reizes gadā, kad vajadzēja un ... kad nevajadzēja arī kaisīja

pirms 4 gadiem, 2016.05.05 12:17

no Galgauskas

Paldies par maiziiti ! Ļoti jauks un sirsniigs kungs.

pirms 4 gadiem, 2016.05.05 12:35

dzīve iet uz augšu

Varēja kādu centu pie minimālās algas pielikt ,par smago darbu visu dienu uz kājām un karstumā.

pirms 4 gadiem, 2016.05.05 16:41

bucis

Cik zinu,tad labas algas sanem cepējas.

pirms 4 gadiem, 2016.05.08 23:03

paulis

Vai tad Kelmeni lieto herbicidus?? zinu, ka bioefekts parstavji lielijas, ka vinu augsnes bakterijas lieto. Tas ari viss, ko bio saimnieciba varetu miglot.

pirms 4 gadiem, 2016.05.07 23:34

Vietējās ziņas