"Ķepaiņu klīniku" modernizē 10

Ir realizēts "Ķepaiņu klīnikas" otrais projekts ar Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, facebook.com profilā informē "Ķepaiņu klīnika". 

Lai uzlabotu un dažādotu veterinārmedicīnas pakalpojumu klāstu Gulbenes novadā un apkārtnē ar projekta palīdzību, “Ķepaiņu klīnika”, kas atrodas Rīgas ielā 71, Gulbenē, tika aprīkota ar modernām iekārtām, radot Gulbenes un tuvāko novadu iedzīvotājiem jaunus veterināros pakalpojumus.

Zobu problēmas dzīvniekiem Gulbenes novadā un visā Latvijā ir ļoti aktuālas. Ilgstoši bojāti zobi rada lielas sāpes, diskomfortu, nieru un sirds saslimšanas. "Pirmā pazīme, ko ievēro dzīvnieku īpašnieki, ir nepatīkama smaka no mutes, kuras cēlonis ir zobu un smaganu bojājumi. Veterinārie stomatologi pasaulē un Latvijā uzskata, ka zobu profilaksi jāveic katru gadu, lai izvairītoas no periodontīta. Parasti īpašnieki pie veterinārārsta griežas tad, kad saslimšana ir smaga un ir nepieciešama daudzu zobu izņemšana. Ar zobu skālera palīdzību tiek veikta profesionāla zobakmens noņemšana un mutes dobuma profilakse."

Elektrokauteris piededzina asinsvadus, samazina asiņošanas un šuvju nepieņemšanas risku. "Jaunveidojumu izņemšana ir sarežģīta operācija, tie ir apasiņoti ar smalku asinsvadu tīklojumu, kuriem nepieciešams uzlikt daudz ligatūras. Šuvju uzlikšana ir laikietilpīga un atstāj sliktāku iespaidu uz operētās brūces sadzīšanu. Ar eletrokautera palīdzību daudzas operācijas var veikt ātrāk un mazāk traumatiski, radot ārstēšanai pozitīvāku iznākumu°.

Pārnēsājams apmatojuma skūšanas aparāts ar dažāda lieluma asmeņiem palīdz veterinārārstiem dermatoloģisko slimību diagnosticēšana un ārstēšanā, operācijas un katetra ievadīšanas laukuma sagatavošana, dzīvnieka vizuālā izskata uzlabošanai.

Refraktometrs mēra urīna specifisko blīvumu, kas norāda uz nieru nefrona filtrācijas spēju. °Veterinārās prakses laikā bieži saskaros ar urīnsistēmas problēmām, īpaši runčiem. Lai noteiktu precīzu slimības cēloni un diagnozi ir jāizvērtē vairākas orgānu struktūras: nieres, urīnpūslis, urīnkanāls. Pēc urīna specifiskā blīvuma nosaka turpmāko ārstēšanu un diētu,° stāsta klīnikas vadītāja.

Mūsdienīgs otoskops un oftalmoskops palīdz izmeklēt auss kanālu un aci, tādējādi precīzāk uzstādīt diagnozi.

Iekārtas jau pielieto darbā, un pieprasījums pēc šiem pakalpojumiem ir liels, īpaši mutes dobuma higiēnai.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Ance

Kādas ir aptuvenās cenas,ja kaķītim ir jārauj kādi zobiņi. Jo smako mutīte. Vēl jau grauž sauso barību. Lai varētu zināt,cik kas vispār maksā.

pirms 2 gadiem, 2019.01.31 09:33

Vija

Lai Paulai izdodas visas ieceres. Ļoti jauka, atsaucīga dakterīte.

pirms 2 gadiem, 2019.01.31 10:53

Mīluļu saimniece

Vedu gan suni, gan kaķi vairākkārt, uz dažādiem izmeklējumiem. Teikšu tā - neprofesionāli. Gan sunim, gab kaķim uzstādīja letāla iznākuna diagnozes :( Vairs nevedīšu savus mīluļus uz šo klīniku!
braucu pie cita vetārsta uz citu pilsētu - paņēma visas analīzes, veica sonografiju. Noeko tādu nediognisticēja. Kaķim uztura maiņa, sunim operācija, un tagad viss lieliski.

pirms 2 gadiem, 2019.01.31 17:00

Arī...

...pievienojos viedoklim. Bet nebija nekāda vajadzība braukt uz citu pilsētu, tepat Gulbenē labākas dakterītes par Elitu nekur neatrast. Un viņai nav vajadzīga nekāda smalkā aparatūra, diagnozes vienmēr ir nekļūdīgas.Viss jau nāk ar pieredzi, nekādi aparāti to nevar aizstāt.

pirms 2 gadiem, 2019.02.01 12:10

paldies

paldies Paulai - mammas kakiitim veica proceduuru - profesionaali un attieksme bija ljoti sirsniiga!

pirms 2 gadiem, 2019.02.01 09:54

Valda V.

Paldies, arī maniemmīluļiem Paula palīdzēja!

Par kritiskajiem komentāriem - visiem nekd neviens nebūs labs! Un tas ir jebkuru jomu!

pirms 2 gadiem, 2019.02.01 16:39

Zane

Paulai milzum liels paldies kaķīti izārstēja, centās un viss ir kārtībā bet vet. Ilze nu attieksme pret dzīvniekiem viņai nav no labākajām!!!! Ja dzīvniekam kas nopietns īpaši necentīsies ārstēt vieglāk esot iemidzināt kaut gan kā izrādās ir ārstējams, vienk. Vairāk laika tas aizņem un pūles!!!! Paulai tiešām paldies!!!! Un tas ka ira jaunas aparatūras ir tikai labi jo reizēm arī vet. Elita nevar noteikt kas dzīvnieciņam īsti kaiš!

pirms 2 gadiem, 2019.02.01 18:04

Baiba

? Ak dievs nu kam negadās rakstot ielaist kļūdu!!!!! Ko var piekasīties!!!!

pirms 2 gadiem, 2019.02.01 23:44

Baibai

Tā nav gadīšanās,bet gan nezināšana. Jāmācās!

pirms 2 gadiem, 2019.02.02 09:04

Vietējās ziņas