Ķersies pie projekta, lai uzlabotu centralizētas siltumapgādes sistēmas energoefektivitāti Stradu pagastā

Gulbenes novada dome būs galvotāja SIA “Gulbenes nami” 407 000 eiro aizņēmumam no Valsts kases. Tā lēmuši deputāti 28.marta domes sēdē.

Tādējādi uzņēmums varēs realizēt Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu “Centralizētas siltumapgādes sistēmas energoefektivitātes uzlabošana Gulbenes novada Stradu pagastā”. Aizņēmuma atmaksa tiek garantēta no pašvaldības budžeta.  

21.marta finanšu komitejas sēdē, deputātiem debatējot par šo tēmu, Guna Pūcīte gan jautāja, vai SIA “Gulbenes nami” ir panākusi sapratni ar Stāķu un Šķieneru iedzīvotājiem par jaunās siltumtrases atrašanos daudzdzīvokļu mājām pieguļošajā teritorijā. Uz to uzņēmuma valdes loceklis Rihards Korns sacīja – ja iedzīvotāji nepiekritīs, tiks meklēti citi varianti un trase stiepsies kaut vai pa ceļa zemi. G.Pūcīte iebilda, ka tas sadārdzinās izmaksas, un jautāja, kas par to maksās. R.Korns sacīja – visas izmaksas tikšot iekļautas siltuma tarifā. Viņš arī skaidroja, ka sapulces, tiekoties ar iedzīvotājiem, jau ir bijušas un būs vēl.

SIA “Gulbenes nami” mājaslapā vēstīts, ka projekta gaitā ir paredzēts rekonstruēt 1,9 kilometrus siltumtīklu. Šobrīd ir noslēgusies iepirkuma procedūra būvprojekta izstrādei, būvdarbiem un autoruzraudzībai. 18.februārī tika noslēgts iepirkuma līgums ar SIA “Halle B”. Siltumapgādes sistēmu būvdarbu pabeigšana ir plānota līdz 2019.gada beigām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas