“Kinobusiņš” atvedīs animācijas filmas

Pa Latviju kursē "Kinobusiņš", kas, viesojoties 144 Latvijas pagastos, piedāvās noskatīties latviešu animācijas filmu programmu. Busiņš ir gaidāms arī Gulbenes rajonā.

"Kinobusiņš" ir mobila vienība, kas demonstrēs bērniem un pieaugušajiem 21.gadsimtā Latvijā tapušās animācijas filmas. Filmu programmas seansi tiks demonstrēti sestdienās, lai visa ģimene to varētu apmeklēt kopā. Kopējais programmas garums būs aptuveni viena stunda.

 

"Kinobusiņš" skatītājiem piedāvās noskatīties režisores Rozes Stiebras filmiņas "Neparastie rīdzinieki" un "Desas piedzīvojumi", režisora Nila Skapāna animācijas filmiņas "Raganas poga" un "Pavasaris", kā arī režisora Edmunda Jansona animācijas filma "Dāvana".

 

Projekta vadītāja Maija Kalniņa stāsta, ka šobrīd busiņš viesojas Kurzemes pusē, pēc tam ir iecerēts apmeklēt Latgali, pēc tam arī Vidzemi un, protams, sešus Gulbenes rajona pagastus.

 

Lai uz filmu seansiem varētu ierasties visi interesenti, ieejas maksa būs simboliska - viens santīms. Katrs šis santīms tiks rūpīgi vākts un kopā likts visa gada garumā, lai projekta beigās to varētu ziedot Latvijas SOS Bērnu ciematu vajadzībām.

 

Šī projekta mērķis ir dot iespēju bērniem piedzīvot savā pilsētā, savā pagastā īstu kino brīnumu, kā arī popularizēt Latvijas animācijas filmas kā vērtīgu, estētisku izklaidi un mudināt vietējās pašvaldības un skolas uzņemties iniciatīvu bērnu un ģimeņu kinoseansu organizēšanā.

 

Projekta vajadzībām izveidota arī interneta mājaslapa "www.kinobusins.lv", kur būs atrodama informācija gan par tuvākajiem braucieniem, gan arī stāsti un bildes, kas vēstīs jau par notikušo braucienu norisi un piedzīvojumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas