Ko darīt ar nekvalitatīvu preci? 13

Daukstu pagasta iedzīvotājs Imants sūdzas "Dzirkstelei" par dīvainu ūdens vārāmo kannu. Vārot ūdeni,no plastmasas kannas nāk nelaba smaka. Arī ūdens pēc uzvārīšanas kannā sāk nelabi ost, tādēļ daukstēnietim bail to lietot uzturā. Par līdzīgiem gadījumiem"Dzirkstelei" ir stāstījuši arī citi lasītāji, kad iegādātajiem, piemēram, plastmasas virtuves piederumiem ir īpatnēja, nelaba smaka.

Daukstēnietis brīnās, ka mūsu laikmetā, kad pastiprināta uzmanība tiek pievērsta cilvēka veselībai, veikalos pārdod šādu preci. "Vai tas nav kaitīgi veselībai?" viņš jautā.

 

Imants stāsta, ka kannu iegādājies kādā Gulbenes veikalā pagājušā gada augustā.

 

"Visu laiku tajā vārīju ūdeni, lai pagatavotu sev kafiju, domāju, ka kafijas aromāts bija spēcīgs, tāpēc dīvaino smaku nesajutu uzreiz, bet nesen uzvārīju ūdeni un pievienoju tam klāt dzērveņu sīrupu. Tas vairs nebija lietojams, jo ļoti smakoja. Sākumā domāju, ka vainīgs sīrups vai ūdens, bet ne, savukārt, attaisot tējkannu, uzreiz sajūtu nepatīkamu smaku. Kanna gan maksāja tikai sešus latus. Varbūt tāpēc tā ir nekvalitatīva," stāsta Imants.


"Dzirkstele" sazinājās ar Patērētāju aizsardzības centra pārstāvi Sanitu Biksinieci. Viņa atzīst, ka šis ir ļoti netipisks gadījums un tējkanna būtu jātestē, lai precīzi pateiktu, kur ir īstā problēma.

 

"Šādos gadījumos, pirmkārt, ja kopš pirkšanas brīža nav pagājuši vairāk nekā seši mēneši, pircējs ar čeku ir tiesīgs doties uz veikalu un atgriezt preci atpakaļ, pretī saņemot samaksāto naudu. Mainīt pret līdzīgu tējkannu diezin vai šoreiz būtu vērts. Otrkārt, šķiet, ka šī prece ir ne tikai nekvalitatīva, bet noteikti, ka arī nedroša, tāpēc lietot to nevajadzētu," skaidro S.Biksiniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Skolotaja

Ja ta logiski padoma un paskatas kas tiek mums piedavats darit sadas sitvacijas....IEBAZST ***AA....

pirms 12 gadiem, 2008.10.02 21:51

atvasara

Es arī biju iepirkusies lētā tējkannā, kurai smaku nevarēja ne izmazgāt, ne izvārīt, nesu atpakaļ, samainīja.
Bet jāsaka, ka ar tējkannām ir tā, ka pat it kā labi brendi nekalpo ilgāk par gadu, ja intensīvi lieto. Ekonomija nesanāk, bet dažreiz tā lētā prece (ja paveicas) kalpo ilgāk un labāk.

pirms 12 gadiem, 2008.10.02 15:14

BESIS

VAIG DRAUDZEETIES AR GALVU CITAADI NEKAADI PATEEREETAAJI NEPALIIDZEES D..................................

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 16:38

Agris

Buutu nopircis preci normaalu brendu pa normaalu cenu un kalpotu ilgi un godam ,bet te nopeerk beidzamo suu...un indee sevi un briinaas kapeec taa,tad padomaa cik uz taas cenas veikalaa ir nopelnijussi vismaz 2x starpnieki,a ko ruupniicaa par atlikusso summu var uzrazzot,par santiimiem,protams,ka suudu ar kuru var noindeeties.LATVIESSIEM IR LABS TEICIENS KURU VISI ZINAM-SKOPAIS MAKSAA2X.Es vienmeer peerku labas mantas kaut arii dazzreiz naudas zzeel,bet ar laiku tas atmaksaajas,taakaa tautiessi domaajat lidzi ko peerkat

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 16:34

egle

Musu veikalos vispar ir stipri sudiga elektronika, ko pardod par neadekvatu naudu, lai tik butu tirgotajiem navars

pirms 12 gadiem, 2008.09.30 11:06

esss

ari sesi lati ir nauda, bet tagad iznak nomesta zeme

pirms 12 gadiem, 2008.09.28 19:46

Tiem, kam nav bieza maka, jāiztiek ar smakojošu produkciju, kuru iegūst no otrreiz pārtrādātajiem izejmateriāliem. Tā, lūk... Varat mazgāt un berzt, cik gribat, nekas nelīdzēs, vienīgi - mēslainē.

pirms 12 gadiem, 2008.09.26 14:54

Kanna

Nav ko pirkt kaut kādā MAXIMA vai Gerkenā lēto sūdu...

pirms 12 gadiem, 2008.09.26 12:00

Piekrītu, man bija tāda pat problēma, kaut arī tējkannu ne tikai izskaloju, bet pat pāris reizes pilnu izvārīju un izlēju. Nekā. Tieši tas pats ar kafijas nospiežamo, kas bija salīdzinoši lēti iegādāts. Diemžēl dārgākām precēm nesanāk, tāpēc atgriezos pie vecā bleķa trumuļa, un ne vainas, tik tā bēda, ka ar elektrību to neiedarbināt, toties nekas nesmako.

pirms 12 gadiem, 2008.09.26 11:11

a

tējkannas un viss pārējais ir jāizskalo ar karstu ūdeni nevis uzreiz jālieto.

pirms 12 gadiem, 2008.09.26 09:18

gf

Nu..tā ir ka nopērk lētu tejkannu vai gludekli...nopirku lētu gludekli, smako pec kaut kādiem degošiem vadiem.

pirms 12 gadiem, 2008.09.26 09:11

Vietējās ziņas