Ko darīt, ja mainās adrese?

Vai Gulbenes novada iedzīvotājiem ir pamats satraukumam, ja mainījusies viņu dzīvesvietas vai piederošā nekustamā īpašuma adrese? Šāds jautājums kļuvis aktuāls tāpēc, ka Gulbenē un novadā ir radušies daži pilni jauni ielu nosaukumi, kā arī atsevišķas ielas kļuvušas mazliet garākas. Tā lēmuši novada domes deputāti. Jau vēstīts, ka pašvaldības mērķis ir sakārtot formalitātes, lai būtu tiesības izmantot ceļu fonda naudu vai piesaistīt finansējumu no malas arī tur, kur līdz šim pašvaldībai nebija atļauts to darīt.


“Vēl neesam sākuši mainīt adreses tur, kur tagad skaitās jaunās ielas. Viss, kas notiks, tiks saskaņots ar katru īpašnieku, uz kuru tas attieksies. Loģiski mums vajag mājas piesaistīt ielām, lai tās var atrast nākotnē. Par to vēl ir jārunā ar īpašniekiem,” “Dzirkstelei” saka novada domes Īpašumu pārraudzības nodaļas zemes ierīcības inženiere Anita Deksne.


Viņa uzsver, ka zemesgrāmatā īpašuma adrese būs jāmaina tad, ja tiek plānots šo īpašumu pārdot. Ja nav doma pārdot īpašumu, ar dokumentu sakārtošanu var nesteigties, jo “šobrīd neviens normatīvais akts neparedz termiņu adreses maiņas reģistrācijai zemesgrāmatā”, uzsver A.Deksne.


“Zemesgrāmatā automātiski adreses maiņa nenotiek. Tas notiek, rakstot lūgumrakstu Zemesgrāmatu nodaļai, un ir maksas pakalpojums. Nupat paziņam tikai par paraksta apliecinājumu pie notāra bija jāsamaksā vairāk nekā 30 eiro,” “Dzirkstelei” skaidro novada domes Finanšu un ekonomikas nodaļas nekustamā īpašuma ekonomiste Maija Grāve.


A.Deksne skaidro, ka par dzīvesvietas adreses maiņu personai jāpaziņo visur, kur šī adrese tiek prasīta, - radiniekiem, pastam, bankām. Protams, šādā gadījumā cilvēkam mainīsies arī deklarētā dzīvesvieta.


“Līdz šim tās adreses novadā, kas ir mainītas, tika saskaņotas ar cilvēkiem. Nekas nav darīts pret cilvēku gribu,” viņa bilst. Viens no iemesliem, kāpēc izmaiņām jānotiek, ir arī tāds, ka novadā ir daudz vienādu adrešu. Piemēram, viena pagasta teritorijā viena un tā pati adrese mēdz atkārtoties vairākiem īpašumiem. Tam esot jāmeklē risinājums, taču, iepriekš izmaiņas saskaņos ar nekustamo īpašumu saimniekiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas