Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ko paredz grozījumi?

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos paredz, ka par bērniem, kas būs dzimuši šī gada 1.jūlijā vai vēlāk, vecāku pabalstu izmaksās par iepriekšējo mēnesi. Par to informē Madonas reģionālās nodaļas Gulbenes klientu apkalpošanas centra vadošā inspektore Inese Zelča.

I.Zelča skaidro, ka par bērniem, kas dzimuši līdz šī gada 30.jūnijam, pabalstu izmaksā tāpat kā līdz šim, proti, par tekošo mēnesi.


Viņa arī atgādina, ka, sākot ar šo gadu, apdrošināšanas stāžā, kas dod tiesības uz valsts vecuma pensiju, izdienas pensiju un apgādnieka zaudējuma pensiju, darba ņēmējam var ieskaitīt tikai tos darba periodus, par kuriem, sākot ar šī gada 1.janvāri, darba devējs būs veicis obligātās iemaksas - sociālo nodokli. Pensijas kapitāls valsts vecuma pensijai, izdienas pensijai un apgādnieka zaudējuma pensijai darba ņēmējam veidojas tikai no darba devēja faktiski veiktajām obligātajām iemaksām.

 

Tādēļ 2011.gada 17.maijā Ministru kabinets ir pieņēmis noteikumus, kuri paredz, ka persona pati var veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas pensiju apdrošināšanai, ja darba devējs faktiski iemaksas nav veicis un kārtību, kādā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra atmaksā personai veiktās sociālās apdrošināšanas iemaksas gadījumā, ja tās vēlāk veicis darba devējs vai Maksātnespējas aģentūra.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas