Koalīcija vienojas atlikt elektrības tirgus mājsaimniecībām atvēršanu līdz nākamajam gadam

Rīga, 3.marts, LETA. Valdību veidojošo partiju koalīcijas pārstāvji šodien vienojās līdz 2015.gada 1.janvārim atlikt elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām atvēršanu.

Saeimas priekšsēdētāja un "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka šodien koalīcijas padomes sēdē izteiks priekšlikumu atlikt elektrības tirgus atvēršanu, jo, ņemot vērā notikumus Ukrainā, nepieciešams darīt visu, lai Latvijas iekšpolitiskā situācija būtu stabila, kā arī jānovērš jebkādi provokāciju riski.

Kā šodien pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja Ministru prezidenta Laimdota Straujuma (V), valdība jau rīt vērtēs iespējamo kompensāciju mehānismu mazturīgajiem saistībā ar elektroenerģijas sadārdzinājumu.

Kā ziņots, Saeima ir pieņēmusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu no 2014.gada 1.aprīļa. Ņemot vērā, ka elektroenerģijas sadārdzinājums mājsaimniecībām var būt pat aptuveni 40%, tika paredzēts izstrādāt kompensācijas mehānismu.

Valdība pirms nedēļas jau otro reizi pēc kārtas atlika gala lēmuma pieņemšanu par elektroenerģijas tarifa kāpuma kompensēšanu trūcīgiem un maznodrošinātiem iedzīvotājiem. Valdība bija vienisprātis, ka elektrības cenu kāpumu vislabāk būtu kompensēt, nevis līdzfinansējot dzīvokļa pabalstu, bet piemērojot automātisku atlaidi elektrības rēķinos, tomēr tā nespēja vienoties par šīs kompensācijas administrēšanas modeli, proti, kurš apkopos datus par trūcīgajiem un maznodrošinātajiem un nodos tos elektroenerģijas tirgotājiem. Valdība deva Labklājības ministrijai un Ekonomikas ministrijai vēl nedēļu laika, lai panāktu kompromisu, līdz ar to šonedēļ valdības sēdē bija paredzēts vienoties par risinājumu.

Tikmēr Latvijas Pensionāru federācija (LPF) 13.martā gatavojas protesta akcijām visā Latvijā, iebilstot pret valdības lēmumiem, kuri pasliktina Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeni, tostarp arī elektroenerģijas tirgus atvēršanu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas