Kokles ieskandinās Otrajās Lieldienās

Katrā pašu gatavotā instrumentā jūtama daļiņa no tā darinātāja
Druvienā 25.aprīlī - Otrajās Lieldienās - ikviens tiek gaidīts uz koncertu kopā ar folkloras kopu "Pērlis" un dažādām Lieldienu izdarībām. Koncertā plašākai publikai tiks parādītas un ieskandinātas arī pašu gatavotās jaunās kokles.

Pavisam Druvienas bērni un jaunieši kopā ar meistariem ir izgatavojuši desmit kokles. Tās izmantos folkloras kopa "Pērlis" savā muzicēšanā un pamēģināt spēlēt varēs arī skolēni mūzikas stundās un folkloras pulciņa laikā.

 

Pašu bērnu iniciatīva

Druvienas pamatskolas direktore Velga Černoglazova stāsta, ka iniciatīva nākusi no pašiem bērniem un jauniešiem, kas piedalās folkloras kopā "Pērlis". "Viņi paši vēlējās izgatavot kādu mūzikas instrumentu, tad arī mēs noorganizējām šo radošo darbnīcu, pieaicinot meistaru Māri Jansonu no Drustiem, kurš tālāk šo amata prasmi nodeva arī mūsu skolas skolotājam Viktoram Černoglazovam, mums palīdzēja arī mūsu amatnieks Viesturs Kļaviņš. Man šķiet, kas viņiem izdevās paveikt lielu brīnumu. Es neticēju, ka bērni un jaunieši, kuriem iepriekš nav bijis iemaņu instrumentu gatavošanā, varēs paveikt šādu darbu," atzīst V.Černoglazova. Iespēja darboties kokļu darbnīcā rasta, realizējot skolā Sorosa fonda projektu.

 

Darbietilpīgs un sarežģīts process

"Tas bija ļoti interesants, bet arī darbietilpīgs un diezgan sarežģīts process. Es sākumā biju iedomājusies, ka mēs varēsim pulciņā sēdēt, dziedāt un grebt kokles, bet nemaz tik vienkārši nebija - mašīnas rūca, putekļi putēja pa gaisu, bez meistaru palīdzības to paveikt nemaz nebūtu bijis iespējams," atzīst "Pērļa" dalībniece un arī mūzikas skolotāja Līga Kļaviņa.

 

Katrā koklē ir jūtama daļiņa no tā darinātāja, jo speciāli tika izvēlēts gan koks, no kura kokli gatavot, gan arī piemeklēti ornamenti. Mazākiem bērniem nāca palīgā arī vecāki, tika stundām sēdēts, slīpēts un meistarots, taču rezultāts ir lielisks - ir ar ko lepoties! L.Kļaviņa atzīst, ka daudzi bērni tagad arī labprāt iemēģina spēlēt kokli un, patiesību sakot, iesākums arī nemaz neesot tik sarežģīts.

 

Iedvesma nākamajiem darbiem

Skolas direktore atklāj, ka šī mācību gada laikā skolēni ir arī sadarbojušies ar kokapstrādes meistaru V.Kļaviņu. Cienojoties pie viņa mājās, 6.klases skolēniem bija iespēja iemācīties izgatavot interesantu instrumentu - lietus koku.

 

"Šie darbi mūs ir iedvesmojuši arī nākamajiem. Šovasar mēs plānojam organizēt folkloras nometni divu nedēļu garumā augusta sākumā. Pirmajā nedēļā ikvienam atkal būs iespēja pašam izgatavot kokles, savukārt nākamajā nedēļā būs gan dziedāšana, gan spēlēšana, gan arī danči," atklāj V.Černoglazova. L.Kļaviņa piebilst, ka druvēniešu pašu gatavoto kokļu skanējumu ikvienam būs iespēja dzirdēt arī Silmačos Novada dienu pasākumu laikā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas