Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Komiksu uzvedumu konkurss noslēdzies!

Gulbenes bērnu bibliotēkā notika Gulbenes bibliotēkas organizētā komiksu uzvedumu konkursa noslēguma pasākums. Gulbenes bibliotēka "NetSafe" rīkotajā konkursā par drošību internetā piedalās jau ceturto reizi. Šogad konkursā piedalījās bērni no 1.līdz 6.klasei. Vairāk foto šeit.

"Šā gada konkursa tēma bija „Cieni sevi un citus internetā". Noslēguma pasākumā skolēni klātesošos un žūriju iepazīstināja ar komiksu uzvedumiem, kuru vienotā tēma bija „Kā Pēterītim gāja, kad paslīdēja internetā tam kāja!". Komiksu uzvedumu konkursā piedalījās četras komandas no Gulbenes vidusskolas, Gulbenes 2.vidusskolas, Gulbenes Bērzu sākumskolas un Galgauskas pamatskolas," stāsta Gulbenes bērnu bibliotēkas galvenā bibliotekāre Solvita Lībere.

Vispirms katrā skolā bērni zīmējuši komiksus par doto tēmu. Tad skolas žūrija izlēmusi, kuru komiksu iestudēt un 26.februārī parādīt noslēguma pasākumā Gulbenes bibliotēkā.


"Komiksos vajadzēja parādīt tos riskus, kuri bērnus var apdraudēt interneta vidē. Interesanti bija vērot bērnu izdomu un teātra spēlēšanas prasmes. Galu galā gandrīz katra komanda šajā komiksa uzvedumā bija izvēlējušās apskatīt dažādus riskus - gan „uzķeršanos" uz lielām naudas balvām, neapdomīgu rīcību ar saviem personas datiem virtuālajā vidē, neuzmanīgu reģistrāciju dažādos saitos, pārlieku lielu interneta atkarības problēmu, kā arī pārprasto anonimitāti interneta vidē. Bija patīkami redzēt, ka daudzas komandas savos uzvedumos bija izmantojušas arī pieaugušos - gan skolēnus, gan vecākus. Ar notikumiem tiešā veidā bija saistīti pieaugušie, jo kam gan citam lūgt palīdzību dažādās krīzes situācijās, ja ne pieaugušajiem," stāsta S.Lībere.

Konkursā uzvarēja Gulbenes 2.vidusskola, otrajā vietā Bērzu sākumskola, trešajā - Gulbenes vidusskola, bet ceturtajā - Galgauskas pamatskola. Bez balvām nepalika neviens no uzvedumā iesaistītajiem bērniem un skolotājiem. Konkursa organizatori saka lielu paldies neuzpērkamajai žūrijai, kurā ļoti labprāt piekrita piedalīties Gulbenes bibliotēkas direktore Antra Sprudzāne , Gulbenes bibliotēkas metodiķe Iveta Erica, "Dzirksteles" darbiniece Pārsla Konrāde.

"Dzirksteles" speciālbalvu konkursā ieguva Bērzu sākumskolas komanda. Žūrijā bija arī Gulbenes kultūras nama pasākumu organizators Edijs Frīdenbergs.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas