Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kompensē ceļa izdevumus

Ar šodienu, 1.septembri, Gulbenes novada teritorijā sāk kursēt pašvaldības autobusi, kas nodrošina skolēnu nokļūšanu uz izglītības iestādi un atpakaļ uz mājām. Par to informē Gulbenes novada domes Tehniskās nodaļas vadītājs Alvils Pētersons.

A.Pētersons "Dzirkstelei" stāsta, ka kopumā ir iegādāti deviņi jauni skolēnu autobusi, bet vēl tiks izmantoti arī vecie, tie, kuriem nav šī oranžā krāsa. Piemēram, Rankā tiks izmantots skolēnu pārvadāšanai četrdesmitvietīgs autobuss, bet Lejasciemā - piecdesmitvietīgs.


Pašvaldības skolēnu pārvadājumu maršrutu tīkls ir izstrādāts tā, lai tas pēc iespējas nedublētos ar sabiedriskā maršruta autobusiem.

 

"Mazliet jau šis tīkls dublējas ar sabiedriskajiem autobusiem, bet ir, piemēram, vietas, kur sabiedriskie autobusi nebrauc, bet skolēnu autobusi kursē, jo ir kādi trīs četri skolēni, kas no tās vietas ir jāpaņem un jāaizved līdz skolai," skaidro A.Pētersons.


Maršruti apskatāmi Gulbenes novada pašvaldības mājas lapas "www.gulbene.lv" sadaļā "Izglītība".
"Dzirkstele" jau rakstīja, ka ar 1. septembri Beļavas pagasta pārvalde veiks skolēnu pārvadājumus maršrutos, kuros ir iekļauti arī Kalncempji. Tādēļ SIA "Gulbenes autobuss" ar 1.septembri slēdz autobusu reisus maršrutā Gulbene - Kalncempji, bet atsāks kursēt maršrutā Gulbene - Letes no Gulbenes autoostas pulksten 7.45, pulksten 14.50, pulksten 17.25.

 

A.Pētersons stāsta, ka vietās, kur nav organizēta pašvaldības autobusu kustība, ārpus pilsētas teritorijas dzīvojošie 1. līdz 9. klašu Gulbenes novada skolēni pašvaldības teritorijā nokļūšanai uz skolu un atpakaļ uz dzīvesvietu izmanto sabiedrisko transportu. Viņiem par braukšanas izdevumiem ir tiesības saņemt kompensāciju 100 procentu apmērā. Ja sabiedriskā transporta pakalpojumus nodrošina SIA „Gulbenes autobuss", var izmantot pagastu pārvaldēs apstiprinātus braukšanas talonus, kuros norādīts braukšanas maršruts un cena. Mācību gada laikā šos talonus varēs saņemt skolās. Talons pirms brauciena jāiedod šoferim. Ja tiks izmantots jebkura cita uzņēmuma sabiedriskais transports, tad nepieciešams biļetes iegādāties par naudu, tās jāsaglabā un, salīmētas uz lapas, līdz nākamā mēneša 10.datumam jāiesniedz pagasta pārvaldē braukšanas kompensācijas saņemšanai.


Ārpus pilsētas teritorijas dzīvojošiem 10. līdz 12. klašu skolēniem novada pašvaldības administratīvajā teritorijā par braukšanas izdevumiem uz izglītības iestādi un atpakaļ ir tiesības saņemt kompensāciju 50 procentu apmērā. Šiem skolēniem biļetes jāiegādājas par naudu un tās līdz nākamā mēneša 10.datumam jāiesniedz pagasta pārvaldē braukšanas kompensācijas saņemšanai.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas