Konceptuāli piekrīt līdz 5 miljonu kredīta garantēšanai "Gulbenes autobusam" ar pašvaldības maku 22

Tikai ar 7 balsīm “par” 14.augustā vietējie deputāti nobalsoja par atbalstu pašvaldības SIA “Gulbenes autobuss” vēlmei piedalīties Autotransporta direkcijas izsludinātajā atklātajā konkursā par tiesībām pārvadāt pasažierus reģionālajos maršrutos ar sabiedriskajiem autobusiem (periodā no 2021. līdz 2030.gadam). Lēmumā norādīts, ka uzņēmums kā partneri dalībai šajā konkursā pieaicinājis četrām kaimiņu pašvaldībām piederošo SIA “Balvu autotransports”.


Tāpat lēmumā teikts, ka gadījumā, ja SIA “Gulbenes autobuss” uzvar gaidāmajā konkursā, Gulbenes novada pašvaldība piekrīt, ka šis uzņēmums solidāri ar SIA “Balvu autotransports” ņem ilgtermiņa aizņēmumu līdz 5 miljonu eiro apmērā ar atmaksas termiņu uz 10 gadiem. Nauda vajadzīga konkursa prasību nodrošināšanai (jaunu autobusu iegādei). Lēmumā arī iekļauts punkts - “aizņēmuma atmaksu garantēt ar Gulbenes novada pašvaldības budžetu”.


Domes sēdē piedalījās, izteicās un balsojot savu viedokli pauda tikai 11 no kopumā 17 Gulbenes novada deputātiem. “Par” bija novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Caunītis, kā arī deputāti Gunārs Ciglis, Stanislavs Gžibovskis, Normunds Mazūrs, Valtis Krauklis un Guntis Princovs. Pret balsoja Guna Pūcīte, Anatolijs Savickis un Intars Liepiņš. Atturējās Larisa Cīrule.


Vairāki deputāti izteica kritiku administrācijai par to, ka domes sēde tika sasaukta bez jautājuma iepriekšējas izdiskutēšanas. Sēdes laikā, kuru vadīja A.Caunītis, viņš vairākkārt aicināja deputātus piekrist pārtraukuma sarīkošanai, lai aiz slēgtām durvīm bez preses klātbūtnes aci pret aci pārrunātu “konfidenciālu informāciju”. Taču deputāti to neatbalstīja. Tika nolemts balsot. Tomēr A.Savickis pauda vairāku kolēģu viedokli teikdams, ka gan jau kārtējo reizi jautājums tomēr ir pirms sēdes apspriests šaurākā izlases deputātu lokā.


Domes sēdē nepiedalījās un nebalsoja domes priekšsēdētājs Normunds Audzišš, kurš atrodas atvaļinājumā. Tāpat uz domes sēdi nebija ieradušies deputāti Indra Caune, Lāsma Gabdulļina, Ieva Grīnšteine, Edīte Kanaviņa, Andris Vējiņš.


Domes sēdē piedalījās un savus komentārus sniedza SIA “Gulbenes autobuss” valdes loceklis Gundars Kristapsons un SIA “Balvu autotransports” valdes loceklis Valdis Ančs, kurš pastāstīja, ka Balvu, Viļakas, Rugāju un Baltinavas novadu pašvaldības, kurām pieder SIA “Balvu autotransports”, jau ir pieņēmušas identiskus lēmumus (par atbalstu sava uzņēmuma dalībai konkursa kopā ar SIA “Gulbenes autobuss”, kā arī akceptējušas aizņēmuma ņemšanu un tā garantēšanu ar šo četru pašvaldību budžetu).


Pievieno komentāru

Komentāri 22

Mareks

caunitis tagad ir ists komjauniesa kraukla kalps

pirms gada, 2019.08.14 12:22

uznemejs

Vispirms jāsaremontē ceļi, tikai tad jaunai tehnikai būs jēgas. Bet garantēt ar pašvaldības budžetu tik milzīgu summu:( Ka tik nebūs jāplēš mati no galvas!!! Kaut kā pēdējā laikā nesagatavoti, pāsteidzīgi jautājumi sēdēs tiek izskatīti!

pirms gada, 2019.08.14 12:31

XXX

Vajadzētu noformēt personīgos galvojumus kā garantiju,tad redzētu,cik būtu par un cik pret balsojumā.Diezin ,vai tad Krauklis,Caunītis,Mazurs uz to parakstītos?

pirms gada, 2019.08.14 15:41

ŽĒL

Atturējās Larisa Cīrule - tai gan nav sava viedokļa

pirms gada, 2019.08.14 12:51

naivais

Jautājumi - cik maksātspējīgu personu, kam vajadzēs sabiedrisko, pēc 10 gadiem būs palikuši novadā? Vai 5 mlj EUR pie kopējā budžeta ap 20 mlj nav daudz par daudz?

pirms gada, 2019.08.14 13:12

Par

super ar 7 balsīm "par" , jau pietiek, lai miljonus dalītu !!! Ideāla pašvaldība!

pirms gada, 2019.08.14 14:49

inta

Jā, diez kur pārējie, darba kavētāji?

pirms gada, 2019.08.14 14:53

Inta

DZirkstele varēja pajautāt klāt neesošajiem deputātiem:Kās ir viņu viedoklis? Kaut kā uzkrītoši daudz vieni un tie paši deputāti neaierodas uz sēdēm. Varbūt var nolikt mandātu, ja nav laika darbam?

pirms gada, 2019.08.14 16:24

Santa Maria

Nez, cik daudz no pašvaldībā, algu saņemošajiem kakliem, izmanto tās gulbenes miskastes, lai brauktu uz darbu? Grūti iedomāties vēl sūdīgāku pārvadātāju un tam tagad iedos 5 ļamus...pasažieru vairāk nebūs, serviss neuzlabosies, saraksts netiks pārskatīts, lai varētu tikt uz darbu vai Rīgas autobusiem - Piķis nolaists trubā! 100%, ka kāds nopirks kādu lūksus klases auto...

pirms gada, 2019.08.14 16:36

?

Beidz santa smirdēt.

pirms gada, 2019.08.15 16:33

Santa Maria

Miskastes princi, iebāz sev ānusā kaukāza plūmītes zariņu!

pirms gada, 2019.08.15 21:08

autobuss

Ka tikai nesanāk kā ar slimnīcu! Apvienība, bet beigās čangaļiem viss a mēs sūkājam ķeppu.

pirms gada, 2019.08.15 09:33

...

Vajag mainīt likumu. Piekrītu, ka ja projekts nav rentabls, ka balsotāji un tie kas nebija sanāksmē atbild ar savu maku. Ja ir sēde, tad visiem jābūt, un atvaļinājumu ņem vienā laikā.

pirms gada, 2019.08.15 09:38

Aivars Tilgas

aiz šī koruptīvā lēmuma , ir komjaunieša kraukļa, reliģiozā mazura, ''biklā'' caunīša'' un dimdiņu kāposta personīgās kabatas

pirms gada, 2019.08.15 12:42

Hmm

Vispār jau 5 milj. Uz Gulbenes, Balvu, Rugāju un Baltinavas novadiem. Smuki pasniedzam informāciju vajadzīgajā gaismā... Un cien. komentētāji- paritinājāt smadzenes, kas būs, ja Gulbenes autobusa nebūs? Kas būs ar lauku pensionāriem? Domājat Nordekai vińus vajadzēs?

pirms gada, 2019.08.16 00:22

Hugo

Beidz spiest uz žēlumu! Bērnu un pensionāru piesaukšana ir nodeldētas metodes publikas iežēlināšanai.Tie pārējie novadi ir utuciemi pret Gulbenes novadu. Tātad lielāko daļu galvosim mēs. Man tas vairāk izskatās pēc "vienošanās" starp Rīgas ierēdnīšiem un vietējiem valdonīšiem uztaisīt ilgtermiņa finansu krāniņu. Ne štrunta to baltmāmiņu jau tagad nebraukā. bet pēc 10 gadiem vispār vakuums. Centralizēta un garantēta transporta kustība apdzīvotās vietās ar zemu iedzīvotāju blīvumu ir noiets etaps. Ir citas - daudz racionālākas, finansu un resurtaupīgākas metodes.

pirms gada, 2019.08.16 07:03

Vietējās ziņas