Konferencē Gulbenē uzsver sabiedrības iesaistes nozīmīgumu veiksmīgas starptautiskās sadarbības attīstībai pašvaldībās 16

25.-28.jūlijā Gulbenē sabrauca Gulbenes novada pašvaldības starptautiskās sadarbības partneri no Azerbaidžānas, Dānijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas. Būtiskākais šīs vizītes notikums bija dalība konferencē “Starptautiskās sadarbības loma pašvaldībās”, kas tika organizēta ar mērķi dalīties pieredzē, iedvesmoties vienam no otra iespējamajās aktivitātēs, ko pašvaldības kopā var realizēt, diskutēt par starptautiskās sadarbības plusiem, mīnusiem un ieguvumiem.

Pieredzes stāstos par sadarbības ietekmi un ieguvumiem uz vietas pašvaldībās dalījās Gulbenes novada pašvaldības izpilddirektore Lienīte Reinsone, Temas-Gulbenes sadraudzības biedrības Dānijā pārstāvis Niels Uldall-Jessen, Rietavas pašvaldības Lietuvā izpilddirektors Vytautas Dičiūnas, Pleskavas rajona Krievijā priekšsēdētājas vietnieks Svjatoslavs Kolinko, I.C.“A. D’Arrigo - Giuseppe Tomasi di Lampedusa” skolas direktore Palma di Montekjaro pašvaldībā Itālijā Laura Carmen Sanfilippo. Savukārt par parlamentu lomu pašvaldību sadarbības stiprināšanā runāja Azerbaidžānas parlamenta Milli Medžlisa deputāts, Reģionālo lietu komitejas loceklis Kamrans Bairamovs, bet Latvijas Pašvaldību savienības padomniece ārējo sakaru jautājumos Ligita Pudža uzstājās ar prezentāciju par starptautiskās sadarbības loma pašvaldībās.

L.Reinsone savā prezentācijā kā galvenos starptautiskās sadarbības ieguvumus Gulbenes novada pašvaldībā izcēla savas valsts un novada popularizēšanu, citas pieredzes izzināšanu un labo piemēru integrēšanu, novada uzņēmējiem iespēju gūt jaunus kontaktus – izejvielas piegādei, saražotās produkcijas pārdošanai u.c., iespēju izmantot pārrobežu programmas finansējuma piesaistei dažādiem projektiem, iespēju novada iedzīvotājiem iepazīt citu tautu kultūras, piedaloties amatiermākslas kolektīvu koncertos, starptautiskās sacensībās, turnīros, mūzikas konkursos, nometnēs.

Paneļdiskusijas dalībnieki – Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs, L.Pudža, K.Bairamovs un Gulbenes novada iedzīvotājas Aija Supe un Laura Anže – atzina, ka starptautiskā sadarbība starp pašvaldībām ir nepieciešama, jo ieguvumu ir daudz, taču vairāk jāinformē un jāiesaista sabiedrība, lai radītu izpratni par notiekošajiem procesiem šajā jomā. Viens no lielākajiem mīnusiem ir ierobežotais budžets, jo kāda amatiermākslas kolektīva vai sporta komandas dalības nodrošināšana pasākumā prasa lielus līdzekļus. Šo problēmu iespējams risināt, realizējot kopīgus projektus, piemēram, Eiropas Savienības programmā “Eiropa pilsoņiem”.

Šāda veida pasākums, kad kopā pulcējās visi partneri (diemžēl dažādu apstākļu dēļ delegācijas no Ungārijas, Moldovas un Baltkrievijas nevarēja ierasties), tika organizēts pirmo reizi. Šī bija lieliska iespēja izveidot Gulbenes novada pašvaldības sadarbības pašvaldību tīklu – iepazīt vienam otru, lai nākotnē būtu vienkāršāk realizēt projektus un aktivitātes dažādās nozarēs.

Tā kā Tema un Silkeborga atrodas Dānijas daļā, kur aktīvi nodarbojas ar lauksaimniecību, mežizstrādi un vides aizsardzību, tad partneri no Temas-Gulbenes sadraudzības biedrības ierosināja rīkot pie sevis studiju vizītes Gulbenes novada pašvaldības speciālistiem un uzņēmējiem attiecīgajās nozarēs.

Savukārt Azerbaidžānas pašvaldību nacionālās asociācijas atbildīgais sekretārs Tofiks Hasanovs izteica ideju, ka Gulbenē varētu izveidot Draudzības parku, kur būtu informācija par visiem Gulbenes novada pašvaldības starptautiskās sadarbības partneriem un viņu valstīm, jo Gulbenes novadam ir daudz ārvalstu draugu, un mēs uzņēmāmies lielu izaicinājumu sapulcēt visus kopā. Protams, šāda parka izveidē būtu jāiesaistās visiem partneriem.

Kontaktus ar iepriekšminēto skolu Palma di Montekjaro pašvaldībā uzņēma Gulbenes mūzikas skola un Stāķu pamatskola. Tikšanās laikā tika pārrunātas iespējas bērniem doties koncertēt uz pašvaldību Sicīlijā, kā arī sadarboties eTwinning programmas projektos.

Vizītes laikā ārvalstu viesi apmeklēja Gulbenes novada Bērnu un jaunatne sporta skolu, Gulbenes sporta centru, Gulbenes novada valsts ģimnāziju, saimniecību “Vecpāpani” Rankas pagastā, Rankas muižu, Stāmerienas pili, Stāmerienas pareizticīgo baznīcu, starptautisko tekstilmākslas festivālu “Divi Jūliji” Vecgulbenes muižas parkā, interaktīvo centru “Dzelzceļš un tvaiks”, Gulbenes bānīša depo, devās izbraukumā ar bānīti līdz Stāmerienai un piedalījās Goda bibliotēkas jauno grāmatu atklāšanā.

Gulbenes novada pašvaldībai šobrīd ir noslēgti 16 sadarbības līgumi, vienošanās, memorandi un nodomu protokoli: Dānija (Temas pilsēta), Polija (Kenčinas rajons  un Kenčinas  pagasts), Lietuva (Rietavas  pašvaldība), Igaunija (Rapinas pašvaldība), Krievija (Pleskavas rajons un “Uzņēmējdarbības garantiju un attīstības fonds”, Gatčinas rajons), Itālija (Valdīnas pašvaldība – sadarbība vairs nenotiek, bet ir uzsākta ar citu pašvaldību – Palma di Montekjaro), Ungārija (Balmazujvarošas pašvaldība), Gruzija (Bolnisi  pašvaldība, Gruzijas Tautas un lietišķās mākslas muzejs, Telavi  Mākslas skola), Moldova (Florešti  pilsēta), Azerbaidžāna (Hizi  rajona izpildvara) un Baltkrievija (Ošmjani rajons).

Pievieno komentāru

Komentāri 16

Urbis

Ļoti lietderīgs pasākums par nodokļu maksātāju naudu...

pirms gada, 2019.07.31 14:48

Gatis Puķītis

kārtējo reizi Gulbenes dome uzspļauj nodokļu maksātājiem, rīkojot nekam nevajadzīgus pasākumus

pirms gada, 2019.07.31 16:22

Gulbis

Piemēram dāņi daudz palīdzējuši, īpaši jau pēc neatkarības atgūšanas.
Humānās palīdzības kravas: segas, drēbes, ziemas apavi bērniem, arī aprīkojums slimnīcai utt.
Ja interesē šeit var palasīt par sadraudzību ar Temas komūnu no 1992. gada:
http://www.them-gulbene.dk/musu_vesture.php

pirms gada, 2019.08.01 03:03

humpalu eksports

Utilizēt atkritumus izmaksā daudz dārgāk,kā tos uzdāvināt kādiem nabagiem.

pirms gada, 2019.08.01 07:43

Augstprātīgi much?

Tad jau tagad vairākums iedzīvotāju staigā ģērbušies atkritumos, jo iepērkas humpalu veikalos.

pirms gada, 2019.08.01 18:08

Juris noo sabiedrības

Lasu virsrakstā "...uzsver sabiedrības iesaistes nozīmīgumu...", skatos bildēs - neviena no sabiedrības. Nesaprotu ko domāt:( Standartpolitika - domāt vienu, runāt otru, bet darīt trešo. Skumji un garlaicīgi.

pirms gada, 2019.07.31 19:54

diskustants

Paneļdiskutantiem ieteiktu lielāku vērību pievērst dažādiem fondiem, kur naudu pasākumiem var dabūt ne tik ļoti smagi pūšot un elšot, nu painteresējieties paši vairāk par iespējām, pirms dodat labus padomiņus un apcerat šķēršļus!!!

pirms gada, 2019.07.31 23:07

gulbenietis

Ļoti lietderīgs pasākums par nodokļu maksātāju naudu...un pasleepa vinus vonadzinos lai varetu tur katru vakaru par nodoklu maksaataju naudu dzert

pirms gada, 2019.08.01 09:00

kādas noēstas mordas

Kārtējais tukš un smuk***anas pasākums,vēl katram dāvanā kāpostu spainītis.

pirms gada, 2019.08.01 09:26

vētrainas ovācijas un sajūsmas saucieni

Atbraucis musulmanis Tofiks un ierosina izveidot jaunu parku.Ak jel,mums tak daži jau ir ,bet tie paši nolaisti līdz klinķim.

pirms gada, 2019.08.01 09:51

...

Cienījamā novada dome, konkrēti, kad būs rezultāts- labums šim pasākumam? Ja konkrētajā laika posmā tāda nav, tad lūdzu no sava maciņa atmaksājiet savu ciemiņu uzturēšanos. Cieniet mūs- iedzīvotājus, mūsu nodokļus, lai mēs varam cienīt arī Jūs!

pirms gada, 2019.08.01 10:20

sasha belij

Atlaist 90% pašvaldību un samazināt nodokļus uz darbaspēku! P.s. jā, man skauž ka kaut kāda *** no domes, braukā ar bmw. No more ***ā leasing

pirms gada, 2019.08.01 18:16

inta

Un dekorācijai nosēdina pakalusīgus novada iedzīvotājus, kas lieki muti neatvērs un pretim nerunās, skumji

pirms gada, 2019.08.02 13:49

jaden george

Good day to anyone reading this message, my true testimony of how I got a hacked ATM, this card rescues me and my family, I got my card from WORLD CYBER TECH, I got their email from the internet when a woman testified to their good deeds, indeed they were realistic and reliable, when I contacted them about the card I was not denying and they also did not lied to me, the courier service they use is DHL TRANSFER SERVICES as soon as they sent my card when it is delivered to me within three (3) business days, i want to share so people know what good this company did for me, and i also want people to not be victimized by these fake hackers, please i advise everyone to try this company if you want to testify like i did, words can't express how i feel right now happiness has taken over me since i got this card my whole life changing money has never been far from me i get money anytime an hour any day join me to thank WORLD CYBER TECH for the good services they provide me you can reach WORLD CYBER TECH and ask them questions about VIA at this company email: machinehackers @ ***. com

pirms gada, 2019.08.04 01:08

Vietējās ziņas