Konferencē piedalīsies arī Valdis Zatlers

Gulbenes novadā 14.jūnijā notiks Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai veltīti pasākumi.

Litenes tautas namā pulksten 9.00 sāksies zinātniskā konference "Latvijas armijas iznīcināšana 1940. - 1941. gads". Konferenci atklās Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa. Tajā piedalīsies arī Valsts prezidents Valdis Zatlers.  

Konferencē ar lasījumiem uzstāsies šīs tematikas pētnieki no Latvijas kara muzeja, Okupācijas muzeja, Latvijas vēstures institūta. Konferencē piedalīsies arī Murmanskas Valsts pedagoģiskās universitātes Vispārējās vēstures katedras docents, vēstures zinātņu kandidāts Aleksandrs Čapenko. Arī novadnieks Jānis Zvaigzne pastāstīs par notikumiem Litenes nometnē 1941.gada jūnijā, savukārt ar vēstures faktiem par Latvijas armijas aviāciju Gulbenes lidlaukā iepazīstinās Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzeja vēstures nodaļas vadītājs Anatolijs Savickis.

 

Pulksten 14.00 notiks arī piemiņas pasākums Gulbenes dzelzceļa stacijā. Plānots, ka tajā piedalīsies aizsardzības ministrijas pārstāvji, Nacionālo Bruņoto Spēku vadības pārstāvji, Nacionālās aizsardzības akadēmijas kadeti, Nacionālo Bruņoto Spēku Kājnieku skolas karavīri, Zemessardzes 25. kājnieku bataljona zemessargi, arī citi Nacionālo Bruņoto Spēku pārstāvji, Gulbenes novada domes pārstāvji, Virsnieku apvienības pārstāvji, politiski represēto apvienību pārstāvji.

 

Ceļā uz Litenes kapiem aizsardzības ministrs, Nacionālo Bruņoto Spēku, kā arī Gulbenes novada vadība noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa Gulbenē.

 

Pulksten 16.00 sāksies piemiņas pasākums Latvijas armijas karavīru piemiņas vietā Litenes kapos, savukārt pulksten 17.30 paredzēts atmiņu ugunskurs Latvijas armijas nometnes vietā Litenē.

 

Pulksten 8.15 no Gulbenes kultūras centra aties autobuss, lai aizvestu visus interesentus uz Liteni. Savukārt no Gulbenes dzelzceļa stacijas uz Liteni autobuss dosies pēc piemiņas pasākuma.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas