Konflikts daudzdzīvokļu mājā 11

Samilzis konflikts daudzdzīvokļu mājā Gulbenē, Skolas ielā 5/5, kurā ir 55 dzīvokļi, no tiem 5 - pašvaldības. Daļa dzīvokļu īpašnieku nevēlas, ka par mājas pilnvaroto personu turpina strādāt Venjamins Aleksandrovs, kurš šo pienākumu veic jau 26 gadus. Viņiem nepatīk metodes, kādas darbā izmanto šis cilvēks.

Trešdien uz "Dzirksteles" redakciju atnāca vairāki šīs mājas dzīvokļu īpašnieki un iedzīvotāji - Tamāra Pupova un Jānis Gāršnieks, Jānis Viducis un Artūrs Paipals. Viņi pastāstīja, ka mājā ilgstoši netiekot sasauktas dzīvokļu īpašnieku kopsapulces. Mājas vecākais viņu viedokli skaidrojot ar aptaujas metodi, staigājot pa dzīvokļiem. Viņš cilvēkiem rādījis tikai lapas, kur jāparakstās, teicis, ka parakstus vācot par mājas ieejas durvju nomaiņu. Taču vēlāk, painteresējoties uzņēmumā "Gulbenes nami", izrādījies, ka cilvēki ir parakstījušies ne tikai par to vien, bet arī par atalgojuma palielināšanu mājas vecākajam no 2 uz 3 santīmiem par kopējās platības kvadrātmetru, tātad aptuveni par 20 latiem mēnesī vairāk.

 

Turklāt noskaidrojies, ka V.Aleksandrovs SIA "Gulbenes nami" iesniedzis protokolu, no kura izriet, ka par šiem jautājumiem balsots kopsapulcē 10.martā.

 

"Kopsapulce nemaz nav sasaukta un nav notikusi. Esam sašutuši, ka mūs māna!" klāsta J.Gāršnieks.

 

23 gadus strādāja par brīvu

Iedzīvotāji neslēpj, ka ir gatavi tiesāties ar V.Aleksandrovu, viņi vēlas citu mājas vecāko - Arvi Stecki -, kurš veikšot uzlabojumus mājā.

 

V.Aleksandrovs "Dzirkstelei" saka, ka iedzīvotāju pārmetumi viņam, kurš 26 gadus strādājis par šīs mājas vecāko, tajā skaitā pirmos 23 gadus par brīvu, ir pazemojums. Šobrīd V.Aleksandrovam ģimenē ir smaga situācija, jo dzīvesbiedrei gaidāma trešā operācija. Tas viņam esot svarīgāk par visu, tāpēc nav vēlmes tērēt nervus un enerģiju, lai taisnotos iedzīvotāju acīs. A.Aleksandrovs, apspriežoties ar tuviniekiem, nolēmis atkāpties no mājas vecākā pilnvarām. Taču norāda, ka cilvēkam, kurš pēc viņa uzņemsies mājas pārvaldīšanu, saskaņā ar likumu ir vajadzīga atbilstoša profesionālā izglītība.

 

"Mūsu māja visā Skolas ielas kvartālā ir visvecākā un vislabākā. Ir sakārtoti koplietošanas koridoru logi un durvis, salikts jauns aprīkojums siltuma regulēšanai. Visu protu pats un eju un daru pats ar savām rokām, jo tehniskos jautājumus pārzinu, man ir atbilstoša izglītība. Mājā kopējam labumam esmu lietojis arī personiskās finanses," saka V.Aleksandrovs.

 

Aizstāv mājas vecāko

Citāds viedoklis ir šīs pašas mājas dzīvokļa īpašniekam Gunāram Rubenim. "V.Aleksandrovs orientējas inženiertehniskajos jautājumos, viņam ir atbilstoša izglītība.

 

"Pazīstu šo cilvēku sen, jo kādreiz esam strādājuši vienā darbavietā. Viņš ir godīgs un disciplinēts. Vienmēr darbu ir veicis ar vislielāko apziņu. Tāds pats viņš ir kā mājas vecākais. Neko sliktu teikt nevaru. Varbūt viņam trūkst komunikācijas iemaņu, taču nekad nevar šim cilvēkam piedēvēt ļaunprātību. Nezinu otru tādu daudzdzīvokļu māju pilsētā, kurai būtu tik liels naudas uzkrājums - 6000 latu," uzsver G.Rubenis.

 

Viņaprāt, netaisnīgi ir pārmest V.Aleksandrovam mājas sapulču nerīkošanu, jo iedzīvotāji tajās negrib piedalīties.

 

"Es pats labi ja uz divām mājas kopsapulcēm esmu aizgājis," atzīst G.Rubenis. Turklāt mājā esot daudz tādu dzīvokļu, kuru īpašnieki uz vietas nedzīvo.

 

Gulbenes pilsētas pārvaldes vadītājs Osvalds Lucāns "Dzirkstelei" saka, ka, būdams pilnvarotā persona pārstāvēt piecus pašvaldības dzīvokļus šajā mājā, ir parakstījies V.Aleksandrova organizētajā aptaujā. Tā kā aptaujas metode ir likumīga, O.Lucānam neradās nekādas šaubas par notiekošo.

 

"Tā ir problēma. Sasaukt kopsapulci, kurā piedalītos vairāk nekā puse mājas dzīvokļu īpašnieku, ir gandrīz neiespējami. Tāpēc arī ir ieviesta aptaujas metode. Taču, ja mājās dzīvokļu īpašnieki ir nemierā, protams, var pārskatīt lēmumu," saka O.Lucāns. Viņam pretenziju neesot, O.Lucāns arī atbalsta atalgojuma palielināšanu V.Aleksandrovam.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Alfrēds

šitas bezderis ir jāpatriec no mājas vecākā ar skubu, citādāk viņš novedīs māju līdz kliņķim

pirms 9 gadiem, 2011.10.26 14:03

"mājas vecākaais" Aleksandrovs un balanss - tās ir divas dažādas lietas, iet runa par to, ka viņš neko nedara. Mājai ir uzkrājums, darāmā ir daudz, bet nekas netiek darīts. Tāpēc mēs īpašnieki esam satraukušies...

pirms 9 gadiem, 2011.10.26 11:40

Ja Aleksandrovs kliedz, ka viņam ir tik daudz to izglītību, tad kur ir pierādījumi...izrādīsies, ka paša rakstīti sertifikāti... Ir 21 gadsimts, padomju laiki ir pagājuši, metodes ir jāmaina...

pirms 9 gadiem, 2011.10.26 11:20

īpašnieks

Ja šīs mājas vecākais būtu godīgs un kārtīgs, tad nemelotu ar avīzes starpniecību iedzīvotājiem. Par mājas vecāko viņš tika 1998.gadā ielikts no namu pārvaldes puses un saņēma atalgojumu - apsaimniekošanas maksājumu atlaidi, vai citiem vārdiem sakot, nemaksāja par dzīvokļa īri. 2003.gadā tika ievēlēts par pilnvaroto personu vai pārvaldnieku un arī saņem atalgojumu un ne jau 20 Ls.

pirms 9 gadiem, 2011.10.26 10:55

iedzīvotāja

Par kādu darbu te var būt runa, ja šī persona nedara neko, par to liecina līdzekļu uzkrājums. Kopsapulces tiešām netiek sauktas, jo ir bailes no cilvēkiem, pastaigā pa dzīvokļiem, pie tādiem kā Rubeņa kungs, kurš dzīvoklī savā īpašumā nedzīvo, savāc parakstus uz tukšām veidlapām, pēc tam pieraksta sev vēlamu tekstu, un viss notiek. Kā šo kungu var nosaukt par "speciālistu", ja aizejot no mājas apkuri atslēdz, atgriežoties mājās - ieslēdz.

pirms 9 gadiem, 2011.10.26 09:38

Arturs33

Protams par katru darbu jāsaņem attiecīga samaksa, par labi paveiktu jo īpaši.Bet ne jau viltus ceļā iegūtu, ar safabricētu protokolu palīdzību.Gribi saņemt vairāk- runā atklāti...

pirms 9 gadiem, 2011.10.25 21:28

Nu ja,bet Kažas kungam kas vien nebij jāpārdzīvo.Kā dzirnakmeni mala,no abām pusēm.

pirms 9 gadiem, 2011.10.25 17:39

protams .ja ir majas vecakie ,kas dara savas majas laba daudz.bet ir tadi,kas nedaraneka ,ka piemeram kalpaka iela majas saimnieks D.R ja tas skaitas baigi lielais darbs sadtad novilkties uz pagrabu pagriest kranus.es domaju tadiem nevaig vispar maksat. bet nakotnes 2/3 cepuri nost lai vieglas smiltis kazas kungam vins paveica loti daudz.

pirms 9 gadiem, 2011.10.25 17:34

mājas vecākaais

Principā maājas vecākajam būtu jāmaksā pienācīga alga par to vien,jo noturēt balansu starp tiem kuri grib un tiem kuri negrib ir nenormāls darbs.Jārēķinās ar to,ka pats savā mājā paliksi par nevēlamo personu.Mājas brūk,bet maksāt jau neviens tā īsti negrib,bet trūkumus gan katrs ievēro.Mans atbalsts V.ALEKSANDROVAM.

pirms 9 gadiem, 2011.10.25 17:22

Tas_pats

Kad sunim nav ko darīt, viņš laiza pautus.

pirms 9 gadiem, 2011.10.25 16:18

Vietējās ziņas