Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konflikts iziet ārpus domes sienām (publicējam pilnu ziņu) 12

10.janvārī “Dzirkstele” saņēma e-pastu, kurā pievienots audioieraksta fails, kā arī vēstule, ko  parakstījusi pašvaldības aģentūras “Gulbenes novada kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” vadītāja Iveta Kovtuņenko.

Ieskats “politiskajā virtuvē”
I.Kovtuņenko gan vēlāk piezvanot skaidroja, ka nav ceturtdien sūtījusi “Dzirkstelei” šo ierakstu. Taču “Dzirksteles” rīcībā esošā informācija liecina, ka šādu sūtījumu viņa 5.decembrī ir nosūtījusi domes vadībai un daļai deputātu. Iepazīstoties ar šā sūtījuma saturu, publicējām saņemto informāciju sociālajos tīklos, lai iedzīvotāji gūtu priekšstatu par komunikācijas kultūru novada pašvaldībā, kuras darbība tiek nodrošināta par nodokļu maksātāju naudu.

Konteksts liecina, ka audioieraksts ir tapis I.Kovtuņenko darba kabinetā novada pašvaldības administratīvajā ēkā, kad tur ieradies vietējais deputāts Mārtiņš Bogdans. Runāts tiek par “politisko virtuvi” novadā, kas arī vēlētājiem ir saistoša informācija, bet nepārprotami galvenais M.Bogdana vizītes iemesls -  likt saprast, ka I.Kovtuņenko jāpārtrauc darba attiecības  ar domi.

Pēc tam, kad “Dzirkstele” savā profilā vietnē “Facebook.com” bija publiskojusi audioierakstu, kurā dzirdams divu minēto valsts amatpersonu dialogs Gulbenes novada pašvaldības administrācijas darba kabinetā darba laikā, uz redakciju piezvanīja M.Bogdans un aicināja nekavējoties izņemt audioierakstu no sociālajiem tīkliem, piedraudot ar tiesu. Deputāts atšķirībā no “Dzirksteles” uzskata, ka šāda audioieraksta publiskošana neatbilst sabiedrības interesēm.

M.Bogdans nepauž domes oficiālo viedokli
“Dzirkstele” lūdza šo situāciju komentēt novada domes priekšsēdētāju Normundu Audzišu. Viņš saka, ka audioierakstā dzirdamais deputāts M.Bogdans nepauž domes oficiālo viedokli. Tajā pašā laikā neviens nevarot deputātam aizliegt uzrunāt kādu no pašvaldības darbiniekiem un pateikt savas domas.

N.Audzišs saka, ka jau pagājušā gada nogalē tūlīt pēc tam, kad aci pret aci bija notikusi vārdu pārmaiņa starp M.Bogdanu un I.Kovtuņenko, viņa esot saslimusi. Tāpēc N.Audzišam nav bijusi iespēja pašam satikt darbinieci un izrunāties ar viņu, kaut viņš šādu piedāvājumu bijis izteicis. Taču domes priekšsēdētājam ar I.Kovtuņenko ir notikusi telefoniska saziņa ar īsziņu palīdzību.

“Mēs ļoti solīdi apmainījāmies viedokļiem. Es viņu mierināju, ka visu izrunāsim, kad viņa pēc slimošanas atgriezīsies darbā. Tad sapratīsim, kas ir un kas nav pareizi izdarīts. Viņai ir adresēti aizrādījumi, kas saistās ar finanšu disciplīnu pašvaldības darbā,” saka N.Audzišs.

Domes priekšsēdētājs arī norāda, ka jau pagājušā gada nogalē “Iveta pati savās īsziņās visu bija nolīdzinājusi, viņa ir pateikusi, ka visiem piedod”. Domes priekšsēdētājam radusies sajūta, “ka tas morālais aizskārums no vienas puses no otras puses ir izlīdzināts”, “ka viss ir sakārtots”. Tāpēc neesot saprotams, kāpēc tagad, janvārī, vecais konflikts starp divām amatpersonām atkal tiek aktualizēts un “laists jaunā vilnī”.

Uz jautājumu, vai tiks sasaukta pašvaldības ētikas komisijas sēde, lai tajā izskatītu nu jau plašu rezonansi sabiedrībā guvušo konfliktsituāciju starp M.Bogdanu un I.Kovtuņenko, N.Audzišs atbild izvairīgi.

Viņš saka: “Es šo jautājumu pārrunāšu ar mūsu juridiskajiem speciālistiem. Arī ar I.Kovtuņenko sazināšos. Tur ir jāiedziļinās, vai šis jautājums ir vai nav skatāms un kas ir ierosinātājs. Saruna notika individuāli – Mārtiņš pret Ivetu. Ja viņi savā starpā veic miera izlīgumu, tad mums vēl pa vidu kaut kur jaukties arī nebūtu ētiski.”

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Narcise

Vajadzētu saprast, ka cilvēks nav eņģelis. Taču galvenais ir, ko viņš, kā profesionālis, spēj dot sabiedrībai, kopējam labumam.
Esam zaudējuši E. Siļķēnu, kuru daudzi cienīja, kura daudz darīja kultūras jomā. Tagad zaudējam E. Kovtuņenko, kura ar savu komandu "uzplaucēja" tūrismu novadā un lika Gulbenei izskanēt valsts mērogā.
Kāpēc zaudējam cilvēkus, ar kuriem būtu jālepojas? Jaunie politķi nāk un aiziet, jo viņu prasme nav bijusi pietiekama darbā ar cilvēkiem, nav bijusi pietiekama spēja saskatīt un atšķirt būtisko no mazāk svarīgā u.t.t.

pirms gada, 2019.01.13 13:17

Riepa

Analoģiskas tendences ir manāmas ari novada sporta segmentā, kur pāris diletanti cenšas sagraut visu to, kas mums vēl atlicis.

pirms gada, 2019.01.13 14:02

Popo

Narcise. Ko, tev, kā gulbenietei, deva tas, kad Gulbenes novads izskanēja valsts mērogā? Man un daudziem citiem pilnīgi pie vienas vietas kas ir Siļķēnas vietā un kas ir šīs princeses, pardon, karalienes vietā. Abas bez savas "komandas" neko nespētu. Ar šiem raksteļiem to tikai pierāda, ka pielīdzināmas tirgus bābām, čīkst un pīkst, kādas nabadzītes blablabla utt.

pirms gada, 2019.01.13 14:32

to Popo

Tādu, kā tu ir pilna Gulbene un tāpēc mēs esam tādā p***ļā! Ātrāk tiksim vaļā no vecām komunista atraugām un bērnībā apdalītajiem, jo ātrāk mēs attīstīsimies. Varbūt kādreiz sasniegsim Alūksnes līmeni?

pirms gada, 2019.01.13 14:46

??

Nu Siļķēna ja kas, ir atpakaļ domes štatos. tā kā Svens ir palaists brīvībā, drīz Siļēna būs savā siltajā vietā atpakaļ. ja neticiet lūk - https://www.gulbene.lv/images/att/pasv/novembris_public.pdf puliskās domes darbinieku algas

pirms gada, 2019.01.13 16:18

7

Narcise, nesalīdziniet šos divus cilvēkus! Edīte ir īsts profesionālis, deg par savu lietu - tiešām liels zaudējums novadam(un te jāuzņamās atbildība Vējiņa kungam!!! ), bet Iveta...? intrigas, intrigas, intrigas...

pirms gada, 2019.01.13 15:22

Popo

Neko profesionālu viņa nav izdarījusi. Ja pirms pāra gadiem nebūtu līdzīga ažiotāža šai, kas viņa ir un ko dara, pat nezinātu ka tāda Edīte eksistē.

pirms gada, 2019.01.13 17:26

TO POPO

TU VARBŪT SAUCIES ANDRIS? KUR TĀDS NAIDS?

pirms gada, 2019.01.14 07:36

Popo

Kāds naids? Tas, ka neapjūsmoju pieminēto cilvēku un atļaujos izteikt viedokli, nozīmē naidu?

pirms gada, 2019.01.14 18:13

...

Nu gan Dzirkstelei ir par ko cepties un ievilkt pusi Gulbenes vēl tajā visā! Katru dienu kāds aiziet, tiek atlaists vai maina darbu tieši šo pašu iemeslu dēļ, bet tāpēc jau netiek rajona avīzē publicētas šīs "grēksūdzes" un nedēļas garumā vēl tas viss publiski apspriests līdz pat pēdējai skabargai

pirms gada, 2019.01.14 11:03

,,,

Rajona avīze??? Sen jau kā pensijā esi?

pirms gada, 2019.01.14 11:26

Vietējās ziņas