Konkurences likumā noteiktās aizliegtas vienošanās pārkāpumu nekonstatē 2

Nacionālo ziņu aģentūra Leta" informē, ka Konkurences padome (KP) pierādījumu trūkuma dēļ izbeigusi lietu par iespējamu piedāvājumu saskaņošanu konkursā kultūras centra remontdarbiem Gulbenē, liecina paziņojums laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Pārbaudot Gulbenes novada pašvaldības rīkoto publisko iepirkumu dokumentus, kā arī citus dokumentus, KP secinājuši, ka lietā iegūtie pierādījumi nav pietiekami, lai konstatētu Konkurences likumā noteiktās aizliegtas vienošanās pārkāpumu SIA "Latvijas energoceltnieks" (LEC) un SIA "RCI Gulbene" darbībās. Ziņots, ka KP pērn radušās aizdomas, ka vienošanās, saskaņojot tāmes, ar kādām pretendēt uz Gulbenes kultūras centra rekonstrukciju, notikusi starp Gunta Rāvja būvfirmu LEC un Gulbenes vietējo būvuzņēmumu "RCI Gulbene".

Pērn raidījums "Nekā personīga" norādījis uz to, ka "RCI Gulbenes" valdes loceklis Māris Sliede kādreiz bijis pilsētas domes deputāts, kas ievēlēts no Tautas partijas, turklāt "RCI Gulbene" ir iepriekšējā darbavieta abiem novada domes izpilddirektoriem Gvido Stuckam un Mārim Daniekam.

Jau vēstīts, ka konkursā par kultūras centra rekonstrukciju pieteicās deviņi pretendenti, taču nosacījumus pilnībā izpildīt varēja tikai "RCI Gulbene" un LEC. Dome līgumu slēdza ar LEC, kas bija piedāvājis otru dārgāko cenu - 568 000 latu (808 100 eiro). Kaut arī firma bija apņēmusies nepiesaistīt apakšuzņēmējus, jau pēc līguma noslēgšanas visi būvdarbi uzticēti apakšuzņēmumam "RCI Gulbene". Konkurences uzraugiem radušās aizdomas, ka abi uzņēmumi konkursā par cenu bija vienojušies, ko likums aizliedz.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

liene

Vai tos, kurus pataisīja par vainīgiem, atjaunos darbā ???

pirms 7 gadiem, 2014.04.23 10:49

Jarmārs Trautbergs

vecais komunists stepanovs noteikti apmierināts berzē vēderu, atkal izdevies visus a(cenzēts)jāt un izkļūt sausam no ūdens

pirms 7 gadiem, 2014.04.23 12:29

Vietējās ziņas