Konkursā uzvar SIA “Gulbenes autobuss”

Gulbenes rajona padomes izsludinātajā konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu ar autobusiem rajona maršrutu tīklā reģionālajos vietējos maršrutos uzvarēja SIA "Gulbenes autobuss". "Dzirkstele" jau rakstīja, ka konkursā bija pieteicies arī otrs pretendents SIA "B - Bus".

Konkursa pretendentu piedāvājumu vērtēja komisija. Rajona padomē "Dzirkstele" noskaidroja, ka vērtējums dalījās trīs galvenajās daļās; dokumentu atbilstība, kas ļauj veikt pasažieru pārvadājumus; tehniskais piedāvājums, piemēram, autobusu skaits, remontbāze un tamlīdzīgi; finanses. Rajona padome līgumu ar SIA "Gulbenes autobuss" slēgs uz astoņiem gadiem.

Palīdz tehniskais nodrošinājums

SIA "Gulbenes autobuss" direktors Aloizs Priedeslaipa domā, ka uzvarēt konkursā palīdzējis uzņēmuma tehniskais nodrošinājums un remontbāze. "Mums jebkurā laikā ir iespējams operatīvi sniegt tehniskos pakalpojumus. Ja kādam no tiem gadījusies tehniska kļūme reisa laikā, to varam nomainīt pret citu autobusu, jo atrodamies rajonā," stāsta direktors.

Lai gan uzvara konkursā garantē astoņu gadu ilgu darbību, tomēr mēneša laikā otram pretendentam ir tiesības apstrīdēt konkursa rezultātus. A.Priedeslaipa sola, ka uzņēmums ir gatavs nodrošināt pasažieru pārvadājumus visos līdzšinējos vietējos rajona un pilsētas maršrutos, kā arī pauž gatavību veikt pārvadājumus starppilsētu maršrutos, no kuriem vēlas atteikties SIA "Nordeka", piemēram, maršrutā Gulbene - Balvi, Gulbene - Alūksne, kurā autobuss kursē tikai divas dienas nedēļā un citos.

Pirks tikai jaunus autobusus

Šobrīd uzņēmuma rīcībā ir 22 autobusi.

"Noteikti turpmāk domāsim par iespējām iegādāties tikai jaunus autobusus ar zemo grīdu, lai tajos ērti varētu iekļūt veci cilvēki, māmiņas ar bērnu ratiņiem un invalīdi ratiņkrēslos. To paredz arī konkursa noteikumi. Lietotu autobusu iegāde ir tikai naudas izsviešana vējā. Jau esam saņēmuši vairākus piedāvājumus autobusu iegādei," stāsta A.Priedeslaipa.

Ir paredzēta iespēja, ka, izveidojot novadu, uzņēmums varētu sniegt pakalpojumus arī skolēnu pārvadāšanai, kā arī iznomāt autobusus ekskursijām grupām.

Šobrīd līdz 1.jūlijam pasažieru pārvadājumus rajonā veic SIA "Gulbenes autobuss", kas pieder visām rajona pašvaldībām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas