Konkurss "eXperiments": otrie labākie Vidzemes reģionā - mūsu ģimnāzisti

Piektdien, 11. aprīlī, Valmierā tikās piecas Vidzemes reģiona fizikā zinošākās komandas no Valmieras Valsts ģimnāzijas, Madonas Valsts ģimnāzijas, Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas un Gulbenes 2. vidusskolas. Par to informē konkursa ”eXperiments” koordinatore Inga Cīrule.

"Spraigā cīņā, atrisinot piecus sarežģītus fizikas uzdevumus, augstāko rezultātu uzrādīja un Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa ”eXperiments” finālam kvalificējās Madonas Valsts ģimnāzijas komanda „Epsilons7”. Jau maijā notiks fināla spēle televīzijas kanālā LNT, kur katra Latvijas reģiona veiksmīgākā komanda cīnīsies par erudītu titulu un galveno balvu  ceļojumu uz Tunisiju," stāsta I.Cīrule.

Vidzemes reģiona komandu mentors, Rīgas Tehniskās universitātes Elektroenerģijas fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta vadošais pētnieks, docents Pēteris Apse-Apsītis atzinīgi vērtē Vidzemes jauniešu dalību erudīcijas konkursā.

Vidzemes reģiona komandu rezultāti pusfināla kārtā: visvairāk - 23 - punktus un 1.vietu ieguva Madonas Valsts ģimnāzijas komanda „Epsilons7”, 2.vietu ar 20 punktiem - Gulbenes novada Valsts ģimnāzijas komanda „Radioaktīvie” (komandas kapteine Lauma Lāce, dalībnieki Loreta Čude, Ulla Zaķe, Airita Motivāne, Viktorija Kuļikova un Hārdijs Nogobods, skolotāja Tatjana Pētersone), 3.vietu ar 18.puntiem - Valmieras Valsts ģimnāzijas komanda „Jaunā strāva” , 4.vietā ar 13 punktiem palika Gulbenes 2.vidusskolas komanda „Voltiņš” (komandas kapteine Dārta Šminiņa, dalībnieki Anna Ivanova, Egija Logina, Jana Krastiņa un Ričards Malcāns, skolotājs Einārs Deksnis) un piektie ar 9 punktiem - Gulbenes 2.vidusskolas komanda „Einšteini” (komandas kapteine Sendija Kiule, dalībnieki Marta Nipāne, Elija Tiltiņa, Renāte Beāte Ozoliņa, Rolands Neilands un Germans Frolovs, skolotājs Vita Medniece).

I.Cīrule stāsta, ka erudīcijas konkursa ”eXperiments” Vidzemes reģiona pusfinālam kvalificējās piecas no 22 reģistrētajām komandām. Lai iekļūtu konkursa klātienes kārtā, komandas neklātienes atlasē portālā www.experiments.lv atrisināja 60 dažādas sarežģītības pakāpes fizikas uzdevums. Vidzemes reģiona pusfināls bija trešais no sešām klātienes atlases kārtām.

Jau zināms, ka Zemgales reģionu finālā pārstāvēs Jēkabpils Valsts ģimnāzijas komanda „YOLO-6” un Latgales reģionu – Līvānu 2. vidusskolas komanda „Fotons”, savukārt līdz aprīļa beigām tiks noskaidrota viena erudītākā komanda arī no Kurzemes, Rīgas reģiona un Rīgas pilsētas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas