“Konto” krīzes laikā štatus un algas nesamazina 3

Mērķis: turpināt eksportēt produkciju un palielināt darba ražīgumu

Gulbenes SIA "Konto" ir viens no tiem ražošanas uzņēmumiem, kas ekonomiskās krīzes laikā atveseļo valsts ekonomiku, eksportējot savu produkciju Eiropas valstīm un ienesot Latvijas apritē valūtu.

Uzņēmuma valdes loceklis un līdzīpašnieks Agris Koris "Dzirkstelei" saka, ka aizvadītā gada sākumā bijis brīdis, kad licies - SIA "Konto" būs jāslēdz, jo tobrīd bērza baļķu cena bija uz pusi lielāka nekā šodien. Firma tolaik cieta zaudējumus. Taču tagad ir iespēja izlīdzināt finanses, jo šobrīd raksturīgs cenu kritums brīvajā tirgū. Taču tas nozīmē arī to, ka aptuveni par 10 procentiem šobrīd ir samazinājusies SIA "Konto" eksportētās produkcijas cena.

 

Joprojām - tikai bērzs

A.Koris stāsta, ka uzņēmums joprojām ražošanā izmanto tikai un vienīgi bērzu, turklāt šobrīd - tikai Latvijas bērzu. No tā tiek ražotas koka mēbeļu daļas.

 

"Šodien ir ļoti jāpiepūlas, lai savu produkciju ārzemēs kādam pārdotu. Nav noslēpums, ka nekur Eiropā šodien neklājas viegli. Lai gan tur krīze parasto iedzīvotāju skar mazāk nekā Latvijā. Tur cilvēki vēl atļaujas pirkt jaunas mēbeles, vēlas ar tām nomainīt vecās. Varbūt nepērk vairs tik daudz kā agrāk, bet tomēr pērk. Tas ir tas, kas man kā ražotājam ir nepieciešams," atzīst viņš.

 

Uzņēmējs stāsta, ka SIA "Konto" finansiāli smags būs šis un nākamais gads, kamēr turpināsies lielo kredītsaistību pildīšana.

 

"Par to, kā atdot kredītus, esam domājuši ilgtermiņā. Esam pieļāvuši iespēju, ka var būt ekonomiskā krīze. Esam tai gatavojušies. Tāpēc nenāk prātā nevienam, tajā skaitā valstij vai valdībai, uzvelt savas problēmas. Tās mēs risinām paši. Domāju, ka izdzīvosim. Kad vecie kredīti būs atmaksāti, droši vien ņemsim jaunus, ja vien tobrīd kāda banka Latvijā būs tam gatava. Pašlaik bankas nav īpaši noskaņotas runāt ar saviem klientiem par jaunu kredītu izsniegšanu," saka A.Koris.

 

Viņš nenoliedz, ka ikdienu raksturo nervozitāte.

 

"Man ir grūti saplānot visus iepirkumus, izdevumus un naudas plūsmu," klāsta uzņēmējs.

 

Viņš bilst, ka šodien SIA "Konto" strādā, izmantojot iepriekšējos gados radīto bāzi, labi sakārtoto infrastruktūru, energosaimniecību, apkures sistēmu. "Esam savā laikā renovējuši un siltinājuši ēkas, mainījuši jumtus. Tā ir izpaudusies mūsu saimniekošana, domājot ilgtermiņā," uzsver A.Koris.

 

Cīņa par kvalitāti

"Galvenais, ar ko mēs visus šos gadus esam centušies pievilināt sev klientus, ir preces kvalitāte," uzsver A.Koris.

 

Ar saviem klientiem viņš uzturot cilvēciskas attiecības, kas balstās uz savstarpēju uzticēšanos un godaprātu. Esot jārēķinās ar konkurenci, ar to piedāvājumu, kāds ir citu valstu līdzīgām ražotnēm Lietuvā, Igaunijā, Skandināvijas valstīs, Baltkrievijā, Krievijā.

 

SIA "Konto" šobrīd 80 cilvēki strādā divās maiņās. Uzņēmumā aptuveni vienādās proporcijās strādā gan vīrieši, gan sievietes. Katrs darbinieks strādā pilnu darba dienu. Algas viņiem nav samazinātas.

 

"Simtprocentīgi ar visiem darbiniekiem ir parakstīts darba līgums," saka viņš.

 

Un uzsver: "Vienīgais, ko vēlamies, ir paaugstināt darba ražību."

 

A.Koris saka, ka kadru mainība šogad uzņēmumā nav liela. Iespējams, cilvēkus atbildīgi strādāt motivē tas, ka Gulbenē palielinās bezdarbs. Esot jūtams kvalificētu strādnieku deficīts. Tāpēc SIA "Konto" ar prieku izmantos Nodarbinātības valsts aģentūras piedāvājumu jau otru reizi ar valsts finansiālo atbalstu apmācīt vienu darba meklētāju uzņēmumā kādā no nepieciešamajām specialitātēm.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

vladis

Vai tad aploksnēs, man liekas , ka vienkārši skaidrā dod!!

pirms 11 gadiem, 2009.03.04 23:00

leo-nards

Protams, ja algas ir aploksnēs, ko var samazināt

pirms 11 gadiem, 2009.03.04 20:47

alise

Mudaku uznemums!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Llelaka dala stradniekus dzeraji.

pirms 5 gadiem, 2015.02.14 14:11

Vietējās ziņas