Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kopīgais progresa ziņojums ļauj sākt Brexit sarunu otro kārtu, lemj Eiropas Parlamenta deputāti

Eiropas Parlaments (EP) atzinīgi vērtē ES un Apvienotās Karalistes kopīgo progresa ziņojumu un aicina uzsākt Brexit sarunu otro fāzi.

Trešdien apstiprinātā rezolūcijā EP atzinīgi vērtē 8. decembrī publiskoto ES un Apvienotās Karalistes sarunu vedēju Brexit progresa ziņojumu. Rezolūcija tika pieņemta ar 556 balsīm pret 62, 68 deputātiem atturoties.


EP deputāti aicina 27 ES valstu līderus 15. decembrī pieņemt lēmumu uzsākt sarunu otro kārtu.


EP deputāti vienlaikus uzsver, ka veiksmīga sarunu otrā kārta iespējama tikai tad, ja Apvienotās Karalistes valdība pilnā apjomā pildīs saistības, ko uzņēmusies kopīgajā ziņojumā, un tās iekļaus izstāšanās līguma projektā. Izteikumi, “ar kādiem nāca klajā Deivids Deiviss, apdraud savstarpējo uzticēšanos, kas radīta sarunās,” norāda EP deputāti.


Rezolūcijā arī minēti pieci vēl neatrisināti jautājumi, no kuru risinājuma atkarīga Parlamenta piekrišana galīgajam vienošanās tekstam:


  • Garantēt pilsoņu tiesības arī Apvienotajā Karalistē mītošo ES pilsoņu nākotnē iespējamajiem partneriem;


  • Jānosaka ērta un vienkārša administratīva procedūra, ES pilsoņiem piesakoties pastāvīgā iedzīvotāja statusam;


  • Eiropas Savienības Tiesas lēmumiem par pilsoņu tiesībām jābūt saistošiem, jādefinē par pilsoņu sūdzību izskatīšanu atbildīga ombuda loma.


Deputāti vēlas, lai ierobežota pārejas perioda laikā Apvienotajā Karalistē būtu spēkā visa ES likumdošana jeb acquis. Abu pušu nākotnes attiecības, par kurām paredzēts runāt sarunu otrajā fāzē, varētu tikt definētas ES un Apvienotās Karalistes asociācijas nolīgumā, teikts rezolūcijā.


Fakti: Eiropas Parlaments līdz šim bija pieņēmis divas rezolūcijas par Brexit sarunām – 5. aprīlī un 3. oktobrī. Tās izstrādāja Gija Ferhofštata (ALDE, Beļģija) vadītā EP Brexit koordinācijas grupa. Parlamentam piederēs galavārds par Brexit sarunās panākto vienošanos. Sarunas paredzēts beigt līdz 2019. gada marta beigām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas