Koraļļu pili un dirižabli Gulbenē! 37

Meklēt atbildes uz grūtiem jautājumiem ir man mīļš vaļasprieks. Pirms dažiem gadiem pievērsos ģenialitātes noslēpumu izzināšanai.
Dziļurbumā pētot ģēniju dzīves gājumus un apstākļus, kā viņiem izdevās radīt savu pienesumu augstākās virsotnes, no pasaules kultūrvēstures dzīlēm negaidīti iznira līdz šim neapzināts unikāls 15 kilometru ģeopunkts “Gulbene-Stāmeriena”, bez kura nebūtu uzbūvēti divi revolucionāri pienesumi, kas maina pasauli!
Ģeopunkta “Gulbene-Stāmeriena” pirmais revolucionāras nozīmes devums pasaulei ir Ferdinands fon Cepelīns (1838-1917), vācu grāfs un virsnieks, kurš 1869.gadā apprecēja Vecgulbenes muižas baronesi Izabellu fon Volfu un 48 gadus ir bijis ģimeniski piederīgs barona Volfa dzimtai Vecgulbenes muižā. Cilvēcei vēl neizmantojot autotransportu, Ferdinanda dienesta dēļ abiem pārvietošanās šurpu turpu starp Ferdinanda dzimto Fridrichshāfeni Bavārijā un Izabellas fon Volfas-Cepelīnas dzīvesvietu Vecgulbenes muižu Latvijā ar vilcieniem un karietēm jebkādos laika apstākļos izrādījās ilga un mokoši nogurdinoša. Risinot šo problēmu, Ferdinandam izdevās izgudrot (patents 1895.gadā) pasaulē pirmo gaisa satiksmes transportlīdzekli – dirižabli. Ar dirižabli vien papīra formātā pārvietoties nevar. Konstrukcija ir jāuzbūvē! Grāfa tituls un nu jau ģenerālleitnanta pakāpe Ferdinandam Vācijā savākt pietiekamu summu, ieskaitot savus finanšu resursus, nepalīdz. Pēc tam, kad pēdējā cerība - Prūsijas valdība - „trakajam ģenerālim” gaisa mašīnas būvēšanai finansējumu atsaka iesaistās viņa laulātā draudzene baronese Izabella un panāk ļoti bagātās Vecgulbenes muižas ieķīlāšanu. Ķīlas nauda nosedz budžeta deficītu, un Ferdinands dirižabli uzbūvē. Izmēģinājuma reisā Ferdinands vada dirižabli pats. Risks ir attaisnojies - dirižablis lido!
Ģeopunkta „Gulbene-Stāmeriena” otrs revolucionāras nozīmes devums pasaulei ir Edvards Liedskalniņš (1887-1952), piedzima Stāmerienā, kur uzauga un ieguva savu vienīgo formālo četru klašu izglītību, mūrnieka un akmeņkaļa amatus, bez kuru prasmēm vēlāk nespētu uzbūvēt savu pasaulslaveno Koraļļu pili. 23. dzīves gadā Eds veselībai saudzīgāka klimata meklējumos ir devies uz Ameriku, kur pēc Floridas ārsta prognozes tuberkulozes dēļ ir nolemts nāvei pusgada laikā. Nav zināms, kā Edam izdevās atveseļoties. Slimības novājināts līdz 54 kilogramiem svarā, šis latvietis Floridā pie Maiami absolūtā vienatnē  ir uzcēlis pasaulslaveno megalītu Akmens jeb Koraļļu pili! To pielīdzina Ēģiptes piramīdām, maiju piramīdām Meksikā, Stounhendžas akmeņiem, Lieldienu salas akmens statujām! Līdz šai dienai - vismaz publiski - nav atklāts, kā viņš viens pats spēja pārvietot un pacelt desmitiem tonnu smagos akmeņus, piemēram, 28 tonnas smago un 8 metrus augsto akmens stabu. Latvijas valsts arhīva materiāli; Gulbenes vēstures un mākslas muzeja materiāli; A.Stavro grāmata „Koraļļu pils” (uz izpētes klātienē pamata); H.Kalniņa grāmata „Pasaules izgudrotāji un zinātnieki” u.c.).
Koraļļu pils ir uzņemta ASV Vēsturisko vietu nacionālajā reģistrā (1984). Šī iemesla dēļ tā nav pārvietojama. Tomēr nav liegts Koraļļu pili atveidot viņa dzimtajā novadā.
Diemžēl ne Latvijas valstij, ne Gulbenes novada pašvaldībai nav finanšu šāda projekta pienācīgai īstenošanai. Finansiāli spējīgie Eiropas Savienības fondi nav paredzējuši neordināra projekta finansēšanu kopumā. Biedrību un nodibinājumu likums ļauj bezpeļņas organizācijām brīvprātīgu biedru, valdes un statūtu (tostarp kursa) izmaiņas, kādēļ biedrības izvirzītos mērķus nespēj garantēti īstenot.
Garantēt mērķa īstenošanu pietiekama finansējuma gadījumā spēj viena īpašnieka SIA, tādēļ ir reģistrēta SIA „Creato M project”. SIA ideja un koncepts paredz ģeopunktu “Gulbene-Stāmeriena” rūpīgi ievietot atpakaļ pasaules kultūrvēstures apcirkņos, izveidojot:
1. Ferdinanda fon Cepelīna uzbūvētā pasaulē pirmā gaisa transportlīdzekļa dirižabļa „Zeppelin-1” dubultnieku ar angāru, kura oriģināli ir Rīgas Centrāltirgus paviljoni;
2. Koraļļu pils parametriem atbilstošu dubultnieci - Latvijā nav koraļļu akmens, ne arī līdz 30 tonnas smagu akmens bluķu, tādēļ objektu dzelzsbetona karkasa apdarei ir nepieciešams radošs risinājums.  
Divi revolucionāras nozīmes pienesumi vienuviet veidotu jaunu unikālu kompleksu pasaules kultūrvēstures liecības saglabāšanai ar globāla tūrisma artērijas slodzi neizsmeļamas zelta dzīslas vērtībā, izraisot ekonomisku uzrāvienu ar ilgtermiņa noturību Latvijai nākamajos gadsimtos.
Megakompleksa sekundāri mērķi:
1. Uzskatāmi liecināt, ka līdzcilvēki, savas dzīves bilances piepildot ar jēgu un saturu līdz augstākajai virsotnei, ir spējuši sasniegt superģenialitātes līmeni! Katrs ar savu revolucionāro pienesumu pasaules kultūras sasniegumu robežu gigantiskā lēcienā pārceļot nākotnē, abi kopā ir atstājuši dubultu liecību tam, ka „nav iespējams” ir vien tābrīža robežlīnija, ko uzņēmīgu cilvēku prāti un talanti pārvirza arvien tālāk cilvēces intelekta evolūcijas gaitai;
2. Rosināt kompleksa apmeklētājus aizdomāties par cilvēkā apslēptu milzu potenciālu, mazinot gadījumus, kad „cilvēka dzīves gadi pārvēršas par neko...”.
Ģeopunkta misija – nodot tās nākamajām paaudzēm, ikvienam, kas apmeklēs kompleksu!
Milzu izaicinājums – sarūpēt pietiekamu finansējumu megakompleksa īstenošanai, tā manifestējot Latvijas identitāti pasaules ievērībai un respektam! Kad pasaule to uzzinās, tu leposies ar piederību Latvijai!
Lasītāj, tavā priekšā ir izvēle: a) ignorēt vēstures faktu dāvāto iespēju un nedarīt tūlīt un tagad neko; b) ar savu ziedojumu līdzdalību apliecināt latviešu nācijas dzīvotspēju! Ja gribi palīdzēt, zvani 26307126.

Pievieno komentāru

Komentāri 37

tā viņs ir

protams , kāds tur dirižabls, kāda koraļu pils sādža ir un paliek sādža, sadženiekiem - galvenais lai būtu grāvis ,kur ievelties un guļot pačurāt

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.07 15:01

meh

Pārstāj dzīvot svešu ļaužu uzburtās vārdu glezniņās! Ne viss ko tev borē ir jāņem par pilnu rubli:) Gulce ir forša vieta!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 19:36

naaber

Vai svarīgāk par Cepelīnu un Liedskalniņu nav dzīvot šeit un tagad? Bez ģeopunktiem, megakompleksiem un īpašas lepošanās. Ko čigāni vēl saviem nedraugiem? "Kaut tu lepns paliktu!" šis ir čigānu lāsts, un tas strādā ļoti labi. Nebūsim Cepelīni vai Liedskalniņi-tā ir neatkārtojama vēsture un tikai iedvesmojošs piemērs, kam nevajag nekādu megaprojektu. Dzīvosim katrs savu dzīvi- dabiski un baudīsim šo laiku, ko mums devis liktenis.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.07 16:36

zinošais

pilnībā piekrītu, lielās un mazās vajadzības vajag kārtot realā dzīvē, kas mums reiz dota

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.07 18:56

Aldis

Murgs un vēlreiz murgs! Tā ir vēsture tur kur ir! Kā var iedomāties noreģistrēt SIA un gaidīt naudas plūdus kontā? To pat Rokfellers nespētu pacelt! Sapņi laba lieta!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.07 19:54

Maija Z.

Brīvības pieminekli Rīgā uzcēla ar tautas ziedojumiem. Pasaulē ir tūrisma objekti - vieninieki, un tie ir apmeklēti, bet tūrisma artēriju rada tikai vietas, kur vienuviet koncentrēti vairāki pasaules nozīmes kultūras objekti. Es zinu divas tādas - Parīze (Luvra; Parīzes Dievmātes katedrāle) un Barselona Katalonijā Spānijā (Antonio Gaudi “Svētās Dievmātes katedrāle un Guēla parks). Vai zināt vēl kādu? Mums varētu būt trešā - cepelīns un Koraļļu pils, jo Latvijas bagātība ir kultūrvēstures mantojums. Tikai “Svētās Trīsvienības katedrāli” vien ik katras divas stundas apmeklē 400 tūristu ar ieejas maksu ap 12 EUR. Tūristu pienesums ir viens no galvenajiem iemesliem Katalonijas cīņai par atdalīšanos no Spānijas, nevēloties mazināt sava reģiona ekonomikas līmeni. Pasaules līmeņa “akmens pavēlnieki” ir tikai divi - A. Gaudi un stāmernietis E.Liedskalniņš. Tad nu izvēle ir Tavā pusē, latvieti - vajag mums kļūt ekonomiski pietiekamiem vai turpināt dzīvot, kā ir?

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 08:30

Anna

Tak pamostieties no miega! Gulbene nav Rīga! Gan parki, gan pils brēktin brēc pēc sakārtošanas, Druvienas zāli vairs nevar izmantot u.c. Kas notiek ar KrišValdemāra skolas ēku, atkal pils? Cik var sapņot nereālas lietas? Sarkanā pils, koka tilts u.c.Kad? Kurā gs tiks savests viss kārtībā? Nožēlojami!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 08:41

žuks

Ekonomiski pietiekams ir tas, kurš spēj pārtikt (nevis iztikt un pietikt) no tā kas ir. Un neba pasaules staiguļi kādu pārtikušu padarījuši. Kur ir lielās tūristu masas, tur arī servisa monopoli. Aiz ķīniešu tūristiem nāk ķīniešu tūroperatori un ķīniešu nauda paliek pie ķīniešiem. Vietējiem paliek nolietota infrastuktūra un caurums no barankas. Pieļauju, ka ar visiem pārējiem ir tas pats. Tad jau labāk uztaisīt pašiem ko unikālu. Piemēram, lielu koka burinieku Kapukalna galā:) Un borēt visiem garāmgājējiem, ka tas ir vēl viens grēku plūdu liecinieks aiz Noasa šķirsta:) Un, vispār latvieši no tā sākušie:)

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 18:47

Maija Z.

Tuvāk par mūsu potenciālu - Megakompleksu varat uzzināt audiovideorulītī: https://failiem.lv/u/e424merw . Tiem, īpaši jauniešiem, kuri vēlas atbalstīt šo ieceri, ļoti lūdzu izplatīt šo rullīti cik plaši vien spējat. Paldies par izpratni un atsaucīgu palīdzību visiem un katram, kas to darīs!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 08:49

Megakompleksa evanģēlistei

Ja megakompleksā nav paredzēta arī Noasa šķirsta replika, tad es nepiedalos. Ja nopietni, tad autorei būtu nopietnāk jāpapēta bijušo un esošo novadnieku sasniegumi. Ne tādus vien brīnumus atklātu. Ņem un dari PATI !!! Liedskalniņš nemusināja pūli, bet darīja viens. Ņem un betonē viņa pils repliku. Viena pati!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 18:54

X

Bet varbūt visā krāšņumā atjaunot Balto pili. Intrese būtu lielāka,kā par akmens krāvumu. un vismas šeit ir tā vieta,kur vēsturiski vina atradās.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 11:07

nodokļu maksātājs

Pilna Vācija ar veciem mūriem. Un neraujas viņi tos visus atjaunot. Ja kādam privātajam nav kur naudu likt - uz priekšu! Nodokļu maksātāju naudu iegrūst vecos mūros ir n e p r ā t s !

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 19:41

gribu atpakaļ padumijā

gulbene ir purva pilsēta ar tādiem pašiem purva cilvēkiem un purva vēlētiem deputātiem, te visa vajadzība ir tikai pāēst un paka ......, ar to viss arī aprobežojas, bet nav iemesla apvainoties - tas nav nemaz tik maz priekš tāda purva, ka gulbene un tās novads , ir vēl kur krist un mēs to sasniegsim

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 15:30

tram taram

Gulce ir forša vieta! Cilvēki arī forši, ... kuri nemusina un nemāca citus kā dzīvot, un netēlo, ka labāk zina ko visiem vajag.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 18:59

Vija

Doma jau ir laba.Bet tiešăm atjaunosim gaisa tiltu,sakărtosim parkus,Ievugravu,kuru sola gadiem ilgi.Būsim reălisti.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 16:01

a ko?

A varbūt labāk izaudzināsim tik gudrus sīčus, kuriem investori miljonus uztic? Un apgūt tos varētu šeit - uz vietas. Un būs mums gan darbs, gan darba vietas, gan izklaides un gaisa tilti. Pensionāru pilsētā jādomā par zobu protēzēm, smadzeņu tonusu uzturošām nodarbēm, ko drīz vajadzēs un ceļgalu smērēm. Nevis cepelīniem:)

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 19:06

....

Ierosinājums atjaunot vēsturisko prieka māju ozolu ielas stūra namā .

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 19:12

Sandra

Ja kādam nepatīk Gulbene, tad jābrauc dzīvot tur kur _ visu izdara citi, visu sakopj citi, ceļ gaisa pilis, visu izdarīs jūsu vietā. Tādas vietas draudziņi nav, laimes lācis jāmeklē Gulbenē.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.08 21:54

Maija Z.

Es tikko no Rīgas ar labām ziņām, bet par to vēl ne. Piekrītu komentētājiem, ka viss, ko esat uzskaitījuši, ir jāuztur labā stāvoklī, Tomēr novadu tas neizvilks no situācijas, ar kādu vairums neesam apmierināti. Ir vajadzīgs kas vairāk. Investoriem (ieguldītājiem pret procentiem no peļņas) Gulbenes novads nav kārs kumoss, tādēļ uz viņu būtisku palīdzību paļauties būtu vieglprātīgi. Jūs šobrīd vēl nezināt visu par šo projektu, tādēļ vērtējāt atrauti no projekta konteksta, un, ja arī es zinātu tik vien, iespējams, būtu ar jums vienisprāt. Ar to, ka redz tikai savu degungalu, nav pietiekami. Ir jāskatās tālāk. Gan sevis, gan bērnu nākotnes vārdā, lai dzīve Gulbenē ir interesanta un ekonomiskā situācija pašpietiekama! Šī izdevība IR mūsu rokās! Kā lemsiet, tā dzīvosim turpmāk. Domājiet, labie, domājiet!

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.09 23:55

veh

Jau Jūsu teksts :"Jūs šobrīd vēl nezināt visu par šo projektu..." atbaida no jebkādas intereses. Tā vietā, lai radītu intrigu, tiek izsaukts priekšstats par Jums kā par augstprātīgu personu. Jūs tā gudrā, mēs tie duraciņi. Ja runa aizies par mēģinājumu piesaistīt nodokļu naudu, tik un tā atklāt visu. Bija jau te gudrinieki, kas bērnu rotaļu laukumu par 1,5M EUR gribēja būvēt. Vai arī vislatvijas mēroga pekstiņmeistari - Daugavas racēji. Kur viņi tagad ir ar visu naivuļiem nokāsto naudiņu?

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 07:54

Maija Z.

P.S.: mums nevajag tikai vienu vai otru,- mums vajag kā vienu tā otru! Tie viens otru neizslēdz, bet p a p i l d i n a. Proti, kultūras mantojums ir katras tautas bagātība. Mēs taču nestaigājam ar vienu kurpi vai zābaku? Tā arī ar kultūras mantojumu - kādēļ, tīši mazinot to, kas mums ir, apdalīt pašiem sevi?

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 00:39

jojo

Nu nav, nav COVID19 krīze tik traka, lai tauta pavilktos uz megamuļķībām. ... pat ja Tu klauvētu pie katrām durvīm un sludinātu savu projektu katram individuāli klātienē.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 07:57

Jēga

Sākšu ar to, ka paskaidrošu kas ir jēga. Jēga ir atbilde uz jautājumu: ”Cik liela nozīme nākotnē ir tam, ko es daru vai nedaru šodien?”. Jūs savā konceptā rakstiet, ka radot megakompleksu liksiet aizdomāties par cilvēku spēju robežām. Manuprāt, cilvēkiem par viņu nodokļu naudu nav jāliek aizdomāties, bet jādod zināšanas, prasmes, iemaņas un emocionālais baudījums vienlaicīgi. Jūsu projekts, labākajā gadījumā sniegs pēdējo. Cepelīns ir tehnoloģiski noiets etaps, koraļļu pils nezinot tā izgatavošanas tehnoloģiju “noslēpumus” – arī.
Ir jau mums novadā un tuvākajā apkaimē gan realizēti, gan iecerēti daudz saprātīgāki un pragmātiskāki megaprojekti. Piemēram, ja esat ievērojusi, tad Gulbene pilsētas ielas ir viens liels autoapmācības praktiskās braukšanas poligons. Tas arī ir viena apņēmīga cilvēka megaprojekts. Un nu jau otra paaudze neizejot no pilsētas gan iemācās vadīt auto, gan nokārto CSDD eksāmenu. Un braukā visu tuvāko pilsētu kursanti. Šajā sakarā daudz lietderīgāk būtu nevis filozofēt par bezjēdzīgiem objektiem, bet autoapmācības spektra paplašināšanas nolūkā palīdzēt ar drošas braukšanas poligona izveidi. Otra brīnišķīga iecere – Cēsīs. Padarīt visu pilsētu par vienu lielu augstskolu. To es saprotu! Viņi turpina savu privāti iesākto ‘Zinoo’ projektu un gatavojas izbūvēt Kosmosa izziņas centru līdz 2022. To es saprotu! Saite: https://www.lsm.lv/raksts/dzive--stils/tehnologijas-un-zinatne/cesis-par-215-miljoniem-veidos-saturu-kosmosa-izzinas-centram.a370234/
Ar šo visu gribēju pateikt, ka Jūsu megaprojektā ielikt nodokļu maksātāju naudu ir, maigi sakot, bezjēdzīgi. Tik pat bezjēdzīgi, kā iegrūst vecos mūros:)

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 08:51

Pārdomas

Kad cilvēks i e s t ā j a s pret uzlabojumiem, viņš domā regresīvi. Regresija nozīme stagnēšanu. No tā varam izdarīt secinājumus, kādēļ iepaliekam.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 08:52

nu nu

Pirmkārt, dotais megaprojekts nav nekāds uzlabojums. Tiks uzlabots konkrēti kas? Labi un slikti ir subjektīvas kategorijas bez konkrētikas. Otrkārt - regresija nav stagnēšana, regresija ir iešana atpakaļ:) Treškārt - iepaliekam salīdzinot ar ko? Parametrus un ciparus, lūdzu! Tukšu salmu kūlēju un Daugavas racēju mums pašiem pietiek.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 09:09

Par to pašu

Kad vāra zapti, putas peld pa virsu. Nosmel putas, un paliek labums. Tā ārī te.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 09:18

tā gan

Es tikai par! Pie viena maza nosacījuma. Kā pie kārtīgiem latviešiem. Pati par savu naudu vāra zapti un pati arī strēbj to kas sanācis - gan putas, gan labumu. Te jau vairāk izskatās pēc slēpta mēģinājuma vārīt , kā tu saki, par svešu naudu. Putas sapūst tautai acīs, bet labumu saliet savās burkās.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 09:26

Maija Z.

Viemēr ir, kam pielec ātrāk, kam pielec vēlāk un un arī tādi, kam vienas dzīves ir par maz, lai pielēktu. Tas nav nekas slikts. Vnk.- cik kurš ātri spēj paaugstināt savas apziņas līmeni. Bez apvainojumiem oponentiem un augstprātības no manas puses. Tāds vnk. ir cilvēces intelekta evolūcijas process.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 10:49

:)

Nesaprotu, kas Jūs esat - civilizācijas evolūcijas progresa speciālists, muļķu ķērājs, projektu vadītājs, vizionārs vai vēl kādas "smadzeņu pūderētāju" sektas pārstāvis:) Neredzu sastību starp megaprojektu, apziņas līmeņa paaugstināšanu un pielekšanu. Pieleca jau uz reiz, ka Jūs to netaisāties realizēt par savu naudu, bet gan sludināt tautai, ka viņai vajag to bez kā itin labi var iztikt.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 11:01

Es

Visi šedevri un veiksmes stāsti paši no sevis nerodas. Vai nu būs,vai nebūs nav tikai no domas atkarīgs.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 10:51

meme

Lai saprastu sava ieguldījuma vērtību, amerikāņiem ir labs teiciens - dolārs tam kurš izdomāja, desmit dolāri tam kurš izgatavoja pirmo darbojošos prototipu, simts dolāru tam kurš to visu pārdeva. Pie mums tie pirmie dikti grib būt tie pēdējie:)

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 11:14

Maija Z.

Pamatošu ar konkrētu piemēru. Tas, kurš tā vietā, lai priecātos par mūsu novadnieku sasniegumu, kas ierakstīts UNESCO Pasaules mantojums sarakstā, acīm redzami ir zem vispārējas izpratnes līmeņa. Punkts. Neredzu jegu tālāk apspriest šo tēmu.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 10:56

:)

Nu jau man pietiek! Parādiet, lūdzu, saiti uz to vietu UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, kur Liedskalniņa koraļļu pils būtu ierakstīta! Pretējā gadījumā Jūs būsiet pierādījusi, ka esiet ... pati ziniet kas.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 11:10

UNESO

Laikam brilli vajag. Neredzu to pili sarakstā: https://whc.unesco.org/en/statesparties/us

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 11:18

khe

Nevajag taisīt replikas. Vajag taisīt oriğinālus. Bet tam nevajag naudu, bet prātu. Un to pa karotītei mutē nesalies.
Lidojošs cepelīns varētu būt privāts projekts, restorānam, m.mājai vai tml. pusburžuāzijas izklaidei. Otru koraļļu pili pasaulē nevajag. Un gulbenē ne tik. Kad Liedskalniņš lauztu sirdi, nabadzīgs devās pasaulē, nevienam neinteresēja. Tagad, jūtot naudas smaku, daudzi pamodās.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.10 19:58

!&zzZ

Radiet lietas ko nākamās paaudzes vēlētos saglabāt.

pirms 8 mēnešiem, 2020.10.12 12:56

Vietējās ziņas