Koru karos uzvarējis Madonas koris un Ieva Kerēvica 4

TV3 šovā Koru kari ir uzvarējis Madonas koris un Ieva Kerēvica. Finālā madonieši pārspēja Jelgavas kori un Žoržu Siksnu. Par abiem koriem tika saņemti 67 526 balsojumi, informēja šova vadītāji.

Balsojums tika atklāts jau raidījuma pirmajās minūtēs. Skatītājiem bija iespēja balsot ar telefona zvanu, kas maksāja 30 santīmu, kā arī ar triecienīsziņām, kas korim deva četras balsis, bet skatītājam izmaksāja 95 santīmus.

Finālā bija arī kāda intriga. Proti, skatītāji gaidīja, vai Ž.Siksna izpildīs iepriekš solīto un parādīsies kails skatītāju priekšā. Koris atrada izeju no situācijas, izpildot dziesmu You Can Leave Your Hat On. Visiem kora vīriešiem bija maskas ar Ž.Siksnas fotoattēlu. Starp viņiem bija arī kora vadītājs. Koristi novilka žaketes, atpogāja kreklu, bet beigās Ž.Siksnam tika norautas bikses un viņš palika zilās apakšbiksēs.

Kā visa šova laikā sadalījās skatītāju simpātijas, tiks atklāts pirmdienas vakarā. Līdz šim šova vadītāji sniedza informāciju tikai par kopējo balsu skaitu, cik aktīvi bijuši skatītāji, taču netika atklāts par ko balsots visvairāk. Pēc pirmajiem Koru kariem dati parādīja, ka skatītāju vidū populārāki bija kori, kas bija spiesti izstāties, jo saņēma zemāku žūrijas vērtējumu.

Pirms gada par uzvarētājiem - Daugavpils Oranžo kori - fināla raidījumā tika saņemti 159 484 balsojumi, bet otrajā vietā palika Lielvārdes Violetais koris, par kuru nobalsoja 21 464 reizes. Dati atklāja, ka šova laikā skatītāji daudz vairāk balsoja par citiem koriem, nevis Lielvārdes kori, un, ja tas būtu tikai skatītāju ziņā, Lielvārdes koris finālā netiktu.

Šo situāciju izskaidro balsu skaitīšanas formula. Kori tiek vērtēti nevis pēc nodoto balsu skaita, bet gan pēc vietas, kurā tie ierindojas pēc abu pušu balsojuma rezultātiem. Tiek pielietota formula: skatītāju un žūrijas doto vietu saskaita un sadala ar divi. Piemēram, ja žūrija kori ielika 5.vietā, bet skatītāji 1.vietā, tad pielieto formulu: (5+1):2 = 3.vieta. Tā kā finālā ir tikai divi kori, tad svaru kausi ir skatītāju rokās, jo strīdīgās situācijās auditorijas vērtējums ir augstāks par žūrijas vērtējumu. Tādēļ varot teikt, ka finālā visu nosaka tikai skatītāji, uzsver TV3.

Jelgavas Tirkīza Zemes koris Ž.Siksnas vadībā un I.Kerēvicas vadītais Madonas Zaļais Meža koris finālā izpildīja trīs dziesmas. Abiem koriem tika dota brīvība repertuāra izvēlē, taču tika noteikts, ka vienai dziesmai ir jābūt jaunai, bet pārējās varēja būt jau šova laikā izpildītās.


Jelgavas koris uzvaras gadījumā naudas balvu veltītu Noras Bumbieres pieminekļa celtniecībai, savukārt Madonas koris galveno balvu nodos pilsētas slimnīcai jaundzimušo reanimācijas galdu iegādei.

Šova balva ir 15 tūkstoši eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Elly

Man arī prieks, ka manas balstiņas noderēja! Taisnīga un godam nopelnīta uzvara, madonieši bija vislabākie, un mērķis patiesi ideāls! :))

pirms 11 gadiem, 2009.11.24 02:03

;)

Fanoju par madoniešiem visu šo laiku.
Ļoti patīk režija,satura atklāsme,par vokālo nemaz nerunājot.
Ievai Kerēvicai vislielākais paldies.Meitene ar gaumi,talantu un krampi.

pirms 11 gadiem, 2009.11.23 14:13

...

Super man vini loti patika....ideals naudas pielietosanas veids!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.11.23 09:50

Vietējās ziņas