Kož ērces un čūskas

Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāles infekciju slimību epidemioloģiskās daļas vadītāja Ilzīte Zaļuma informē, ka ērces savu aktivitāti nav mazinājušas arī vasarā. Novadā jau ir reģistrēti trīs saslimšanas gadījumi ar ērču encefalītu, bet trīs slimnieki, kam arī piesūkusies ērce, šobrīd atrodas uz novērošanu Gulbenes slimnīcas infekcijas nodaļā.

"Tas ir liels skaits, bet diemžēl neviens no šiem cilvēkiem nebija vakcinējies pret ērču encefalītu," saka I.Zaļuma.

 

Pirmais saslimšanas gadījums ar ērču encefalītu, līdzīgi kā pērn, reģistrēts maijā, bet divi - jūlijā. Jūnijā un jūlijā diviem cilvēkiem pēc ērces piesūkšanās bijušas aizdomas par Laima slimību. Viens gadījums ir apstiprinājies, bet otrs cilvēks turpina izmeklējumus. Arī pērn vairākiem cilvēkiem konstatēta Laima slimība, pret kuru vakcinācija nepasargā. Gulbenes slimnīcas uzņemšanas nodaļā laikraksts "Dzirkstele" noskaidroja, ka šovasar pēc palīdzības, lai izņemtu piesūkušos ērci, vēršas ļoti daudzi. Dienā tie ir vidēji divi trīs cilvēki.

 

Ir sācies sēņu un ogu laiks, tāpēc cilvēki stāsta, ka šovasar īpaši purvainās vietās ir daudz čūsku. Dzirksteles rīcībā ir informācija, ka slimnīcas uzņemšanas nodaļā šonedēļ pēc palīdzības ir vērsies kāds gulbenietis, kuru sakodusi odze. Viņš uz laiku ievietots reanimācijas nodaļā.

 

Medicīnas speciālisti visiem, kas labprāt dodas ogot un sēņot, kā arī labprāt ļaujas garām pastaigām pa pļavām un krūmājiem, iesaka apģērbties tā, lai ērces nevarētu piesūkties, kā uzmanīgi skatīties zem kājām, lai izvairītos no čūskas koduma.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas