Krimināllietu Lonska un Andrupa apsūdzībā skatīs pēc pusgada 7

Šodien Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātā bija plānots sākt izskatīt krimināllietu Jāņa Lonska un Aināra Andrupa apsūdzībā. Tiesas sēdē tika apmierināti vairāki apsūdzēto personu aizstāvju un prokurores pieteiktie lūgumi, tādēļ apelācijas instances tiesa nevarēja sākt izskatīt lietu. Par to "Dzirksteli" informēja Augstākajā tiesā.

Tika apmierināti gan prokurores, gan apsūdzēto personu aizstāvju lūgumi par liecinieku izsaukšanu uz tiesas sēdi un par papildus dokumentu pievienošanu lietas materiāliem.

Tika apmierināts J.Lonska advokāta lūgums ļaut iepazīties ar datorizēto informāciju (kompaktdisku), kas ietilpst lietas materiālos.

Nākamā tiesas sēde paredzēta 2009.gada 21.aprīli. Lietas izskatīšanai paredzētas 3 dienas - no 21. līdz 23. aprīlim.


Lietu apelācijas kārtībā paredzēts skatīt saistībā ar apsūdzēto un viņu aizstāvju iesniegtajām apelācijas sūdzībām par Vidzemes apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas 2007.gada 30.oktobra spriedumu.

Pirmās instances tiesa nosprieda J.Lonski atzīt par vainīgu Krimināllikuma 320.panta 3.daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un sodīt ar brīvības atņemšanu uz 8 gadiem, konfiscējot mantu.

Pirmās instances tiesa savā spriedumā konstatējusi, ka J.Lonskis, būdams Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvaldes Vidzemes reģionālās iestādes vecākais izmeklētājs, 2006.gada septembrī un oktobrī ar starpnieka A.Andrupa palīdzību pieprasīja no SIA „Zona-Z" īpašnieka G.Aizupieša kukuli 1500 latu apmērā par procesuāla lēmuma pieņemšanu, tas ir, par atteikšanos ierosināt kriminālprocesu.

A.Andrupu pirmās instances tiesa nosprieda atzīt par vainīgu Krimināllikuma 322.panta 2.daļā un 15.panta 4.daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā un sodīt ar brīvības atņemšanu uz 3 gadiem, konfiscējot mantu.

Pirmās instances tiesa savā spriedumā konstatējusi, ka A.Andrups, būdams Gulbenes pašvaldības deputāts, darbojās kā starpnieks kukuļņēmēja J.Lonska uzdevumā, lai viņam 2006.gada septembrī un oktobrī nodotu kukuļdevēja - SIA „Zona-Z" īpašnieka - G.Aizupieša kukuli Ls 1500 apmērā par procesuāla lēmuma pieņemšanu par SIA „Zona-Z" finanšu darījumiem un VID Vidzemes reģionālās iestādes audita veikto uzrēķinu.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

dopa_smoka

heiii.
cilvekam ar niku ";)"
zini, tie pedofili un izvarotaji netiek atklaati, jo tie ir seviski smagi noziegumi.
parastiem setas krapniekiem, kas Gulce situsies 90 gadu sakuma.. nekas smags. Un tadus vardus var publicet. papeti LV likumdosanu.
Un ko cepas par valsts iestadem?! stress uznacis? vnk privata sektora stradajosie beidzot sak priecaaties, ka sakusteejusas siltas valsts sektroa vietas. :)

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 12:45

2xx

Tiešām "jauks rakstiņš", kārtējo reizi Gulbenes vietējie rakstiķi parāda sevi no neprofesionālās puses. Tā jau ir, labāk uzrakstīt no nekā kaut ko interpretējot, tādejādi aizpildot laikraksta lapiņas. Laikam rajonā citu aktuālu tēmu nav? Bet, protams, Šis ir "kaut kas TĀDS..". Un vēl - Gintiņa, kāpēc Tev līdzi nebija Gatiņš? Žēl, ka nav bildīšu..:))

pirms 12 gadiem, 2008.09.25 10:50

...

Tad nu gan notikums... Neredzu neko tādu, kas varētu interesēt citiem...

pirms 12 gadiem, 2008.09.24 14:48

xxx

Ai, ginta,ginta... ja sēdi zālē vari jau arī advokātiem pajautāt ko tie lūdz, ko tiesa apmierina utt., nevis visādas muļķīgas interpretācijas savā "žurnālistes" izpratnē pēc tam pasniedz lasītājiem...

pirms 12 gadiem, 2008.09.24 11:11

:)

nē nestrādāju gan Gulbenes valsts iestādē,vienkārši man ir 2 meitas.bet tev laikam iki nav tādēļ tev intresē šī lieta.

pirms 12 gadiem, 2008.09.24 10:23

ikis

Laikam strada Gulbenes valsts iestades, tadel sabijies. Busi nakamais? Man gan ir tikai viens jautajums kapec tiesa tikai pec pusgada? Muzigas tiesasanas, tad saslimsana utt., bet rezultata nekada

pirms 12 gadiem, 2008.09.23 22:14

;)

vispār ļoti jauki,te nosauc vārdus uzvārdus:))bet tiem pedofīliem kurus apcietināja gulbenes raj un tam savu bērnu izvarotājam kurš teju nāk no cietuma vārdus nevar nosaukt.man vairāk intresētu tie vārdiņi nekā šitā lietiņa.

pirms 12 gadiem, 2008.09.23 18:15

Vietējās ziņas