Krīze sāpīgi skars arī sporta skolu 27

Sporta skolā tiks smazināts treneru skaits, visticamāk, ieviesīs arī maksu
Pagājušajā nedēļā Rīgā notika sporta organizāciju konference, kurā piedalījās sporta federāciju vadītāji, sporta skolu direktori, kā arī citu sporta organizāciju pārstāvji. Tajā tika apspriesta šābrīža kritiskā situācija, kas veidojas saistībā ar pašvaldību sporta skolu treneru darba samaksu.

Krīze ar sporta skolu treneru algām izveidojusies, jo šā gada valsts budžeta grozījumos tika paredzēts, ka no 1.septembra tiks pārtraukts finansējums treneru darba samaksai 69 pašvaldību sporta skolās 2,39 miljonu latu apmērā. Tiesa, pēc tam tika rasts risinājums - no 1.septembra līdz gada beigām Izglītības ministrija atrada daļēju finansējumu gandrīz 500 000 latu apmērā sporta skolu problēmu risināšanai.

 

"Līdz šim par vienu slodzi treneris saņēma 350 latus (pirms nodokļu nomaksas), tagad viņš saņems - 180 latus (pirms nodokļu nomaksas). Jāpiebilst gan, ka treneri savu darba slodzi vienmēr ir pārstrādājuši, domāju, pat dubultā. Nekad līdz šai dienai no ministrijas puses nebija sakārtots, ka treneri saņem arī par darbu sestdienās un svētdienās, kā arī par darbu sacensībās. Tādējādi var teikt, ka treneri nekad nav saņēmuši pienācīgu atalgojumu," spriež Gulbenes sporta skolas direktors Normunds Aizpurs.

 

Paliks seši treneri

Pašreiz treneri ir devušies divu mēnešu bezalgas atvaļinājumā, taču pēc tam skolā tiks samazināts treneru skaits.

 

"Skolā paliks seši treneri. Viens treneris paliks orientēšanās sportā, viens - vieglatlētikā, viens - volejbolā un trīs - basketbolā, jo šajā sporta veidā mums ir visvairāk audzēkņu. Mēs ļoti ceram, ka Gulbenē turpinās darboties arī futbola biedrība un jauniešiem būs iespēja trenēties arī futbolā. Turpmāk daudz kas balstīsies uz pašiniciatīvu un brīvprātīgo darbu," secina N.Aizpurs.

 

Viņš piebilst, ka skolai būs jāatsakās arī no tehniskajiem darbiniekiem.

 

"Skolas pamatuzdevums ir sagatavot skolēnus. Tas nozīmē, ka treneriem turpmāk būs jāveic arī dažādi tehniski darbi. Ja runā, ka Latvija atgriežas apmēram 2005.gadā, sporta skola atgriezīsies 1991.gadā, kad bija tikai treneri un direktors un viņi visi kopā gan trenēja un brauca uz sacensībām, gan arī pļāva zāli un mazgāja grīdas. Mēģināsim tā dzīvot. Es ļoti ceru, ka pēc gada, diviem, varbūt pieciem situācija būs mainījusies un atkal varēsim atļauties kaut ko vairāk. Protams, ceru, ka arī jaunie novada domes deputāti sapratīs, ka skola ir jāatbalsta."

 

Tiks ieviesta maksa

Skolas direktors uzskata - labi ir tas, ka skolai jau ir inventārs, ir izremontētas telpas, ir internāts un nav jāsāk viss no nulles, tomēr līdzekļu nebūs, tādēļ būs jāmēģina taupīt, kur vien iespējams.

 

"Mēģināsim taupīt uz elektrības, uz apkures. Mēģināsim iesaistīties arī kaut kādos Eiropas Savienības fondu projektos, lai piesaistītu līdzekļus. Protams, tiks ieviesta arī maksa, bez tās nevarēsim iztikt. Ceru uz vecāku sapratni - mums pašiem būs jādomā, kā bērniem nodrošināt iespēju trenēties, uz valsti paļauties vairs nevaram," saka N.Aizpurs.

 

"Situācija ir dramatiska. Šobrīd arī nav zināms, vai nākamajā sezonā būs basketbola un volejbola līga. Ja nebūs, mēģināsim organizēt savas iekšējās sacensības un reģionālas sacensības ar Alūksnes un Madonas sporta skolām, domāju, arī igauņi vēlēsies ar mums sadarboties."

Pievieno komentāru

Komentāri 27

dižķibele

Aizpuram nav ne vainas - viens cilvēks tak nevar pavilkt visu to smago nastu un uztaisīt Gulbeni par pārāko sporta pilsētu! Protams kaut ko viņš varētu darīt savādāk, bet ne jau viņa pēc postā iet mūsu Sporta skola.
Piekrītu tiem, kuri saka, ka basketbolam nevajag atstāt 3 trenerus, jo līdz šim basketbolistiem nav absolūti nekādu panākumu - kur brauc, tur paliek bez uzvarām! Un tas ir smieklīgi, ka volejbolam atstāj tikai 1treneri - volejbolam mūsu rajonā ir lielākie panākumi dažādās sacensībās. Piemēram Lizuma volejbolistes - visu cienju tik labi nostartēt Latvijas mēroga sacensības, skatoties uz to, ka tā ir lauku skoliņa ar tik mazu sporta zāli!
Arī viedlatlētika ir labā līmeni, bet piedodiet - ne jau basketbols. Basketbolisti tik to vien māk kā pa ielu staigāt zaļās sporta biksēs paceltiem deguniem un neko vairāk.

pirms 11 gadiem, 2009.06.30 14:53

Sportists

Ne viens stūlbi negvelž, ir konkrētas lietas ko apzināti ir nedarījis, bet darījis to no kā pašm ir bijis liels labums. nav jau māksla ņemt tikai sev, un solīt citiem, un par goājamu diez vai var saukt. ja paskat;as vēlēšanas tad viss ir pateikts par viņa nevēlamību amatam. tas nav īzstais cilvēks savā vietā!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.29 23:40

Ja runāt kritiski, tad par lietu, nevis stulbi gvelzt. Normunds ir cienījams cilvēks. Nezin vai par cienījamiem var saukt tos, kas te aizmuguriski apliecina savu zemo kultūras un intelekta līmeni.

pirms 11 gadiem, 2009.06.29 12:14

kļūt par pārbaudāmo vai liecinieku, vai apsūdzēto var ikviens. tāda valsts un tādi likumi. bet kāda jēga? kasīšanās un viss.

pirms 11 gadiem, 2009.06.29 11:56

Ei ei

Un kurš tad te ir tas nemafiozais un nekorumpētais sporta darbonis? Vai tik nav tas, kurš vienā lietā iet kā liecineks un citā kā apsūdzētais, kurš pērk mēbeles citas iekārtas pa labi un kreisi u.t.t.?

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 22:36

to 22:07

Ar tādiem kā tu par jūrskola nelīdzēs. Un paliks Gulbenē tikai tavējie "aizpurvieši"- šaurām pierītēm, mazi nīkulīši. Pat skoliņu nebeiguši.

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 22:33

saprotams, ka Gulbenes sabiedrībai nepatīk nekorumpēti, nemafiozi vadītāji. tos lamā no panckām laukā. tas kaut ko liecina par šo pilsētu un tās ļautiņiem.

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 22:33

aizpurvāāā

Ziedonis un aizpurs vienā maisā liekami un uz jūras skolu prom un vēl bukus tur pat!

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 22:07

laikam muļķim

Ja Ziedonis būtu sporta skolas direktors, tad jūs zinātu, kas ir kārtība un kā normāli jāstrādā. Daži labi ilgdzīvotāji jau sen būtu izravēti un atlikušie varāk censtos, nevis rīkotu pastāvīgos tusiņus.

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 19:09

Piedodiet,bet pārāk zaļi jau dzīvoja sporta skolas direktors un treneri!

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 18:40

laikam muļķis

Diez kāds sakars sporta skolai ar sporta laukumu vai tā segumu. Sporta laukums ir Sporta centra īpašums. Vēlaties normālu sporta laukumu, prasiet Ziedonim!!! Viņš jau mums ir liels aktīvists, kas jūs uzklausīs jebkurā laikā.

pirms 11 gadiem, 2009.06.28 15:34

bumba

Tas naw kodiigi ka volejbolam paliek tikai viens trenneris bet basketbolam triis .. Protams, ka viens treneris nevarees maaciit visas ~8 komandas :(

Ja godiigi ko tad beerni dariis ja volejbola nebuus :(((

p.s. klaiņos pa pilseetu dzers utt.

Tas naw godiigi!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 16:47

Sportists

To aizpurvåååå!!!! Tiesi tå aluksnė ir lieliska trase, bet lai vispirms aizved ari slėpotåjus tå pat kå viedglatlėtus pa rajona naudu. kad jau ir intrese sev par labu tad citi jau neintresė un tas ir skumji!!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 14:54

fdgsfdgs

starp citu.. ļoti daudzi treneri ir tieši nevis sporta skolas, bet atsevišķie, kas nebūt nepieder pie sporta skolas.. tajā pašā volejbolā

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 14:28

vētra

Aizstāvēt negribu nevienu,bet visvieglāk norakt ir to,kas kaut ko dara.Jo darot cilvēki mēdz ari kļūdīties.Tad salasaties lielie protestanti un izdarat kaut ko labāku par citiem.Ejat un darat!Bet ticat man,tādu nebūs.Būs tie paši,vecie,kurus vēros un gaidīs no viņiem kādu kļūdu par ko varētu atkal paklaigāt.

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 13:30

aizpurvāāā

To sportists! Par ko jāpriecājas, ja nauda izšķērdēta par stadionu, skrejceļš nekāds, vienās bedrēs, laukums arī vienās bedrēs, pat to nevar līdzenu uztaisīt, tad nahren tāda rekonstrukcija vajadzīga??? Aizpuram suņus izvest pastaigā!!! Piekrītu, ka slēpotājiem situācija ir pavisam bēdīga, bet cik tad to slēpotāju? Var jau braukt uz Alūksni slēpot, tur trase ir bez bedrēm!

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 12:34

Alūksnietis

Priecājaties, jums vasarā vismaz stadions ir (kaut ar sarkanas krāsas piedevu segumam).. Alūksnē līdz šim gadam no stadiona tiaki nosaukums bija..un tagad pat tā nav - viss viena liela būvbedre - tjipa 'būvējot jauno stadionu kurma laikam vasaras beigās jābūt gatavam.. bet pēc tā kā tur izskatās - šaubos gan vai paspēs..
Un vēl - esmu dzirdējis, ka Litenē esot normāla (400m) izmēra skreiceļš ar sarkano (??) segumu.. tad jau vieglatlētiem mož nebūs tik tālu jābrauc :)

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 10:07

Sportists

To aizpurvåååå!!!! tad jau Gulbenes slėpotåji sen butu 100% satraumėjusies pa tådu trasi slėpojot kåda ir granrenės, ta ka nevajag pukstėt, vajag ar pråtu sportot, un ir jåpriecåjas ka tåds vispar mums ir!!!!!

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 09:32

,,,

Aizpurs taču ir kopā ar Duļbinsku vienā partijā, tāds tādu atrod, tā sanāk.

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 09:11

aizpurvāāā

daudz runā, maz dara! tas nu tiesa.stadions ir karikatūra, sarkanais segums saucās, ar sarkanu krāsu vien nepietiek, vajag kvalitāti, segums galīgi garām, tāpēc arī vieglatlēti brauc uz Valmieru, lai negūtu traumas.100% stepanova komanda piezīdās pāris tūkstošus ls, tā vietā, lai uztaisītu kvalitatīvu stadiona segumu.Interesanti, kurš lohs pieņēma stadionu no būvniekiem??? Spilgts piemērs naudas izšķērdēšanai Gulbenē!

pirms 11 gadiem, 2009.06.27 00:40

Vietējās ziņas