Krīzes laikā uzņēmēji atver zupas virtuvi 13

Gulbenieši Ilga un Artūrs Vanuškas savā kafejnīcā kopš janvāra ierīkojuši zupas virtuvi. Šobrīd katru dienu kafejnīcā "Amro", kas atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijas ēkā, šķīvi ar siltu zupu par brīvu saņem 28 trūcīgās personas.

"Doma par zupas virtuvi trūcīgajiem cilvēkiem radās pēc kāda sižeta noskatīšanās televīzijā. Ar vīru nolēmām, ka arī mums nav grūti dienā izvārīt vienu zupas katlu vairāk. Ar šo ideju devos pie Gulbenes sociālās aprūpes nodaļas vadītājas Anitas Sirmās, kura to atbalstīja un apsolīja, ka apzinās personas, kam piešķirts trūcīgā statuss," stāsta I.Vanuška.


"Tas ir skaists labdarības žests šajā krīzes laikā, ja kāds cilvēks vēlas palīdzēt citiem cilvēkiem," saka A.Sirmā.

 

Dienā vienīgā ēdienreize

"Paldies saimniecei par šo iespēju! Gulbenē cilvēkus atbrīvo no darba, jaunu darbu ir gandrīz neiespējami atrast, tas nozīmē, ka arī naudas nav, tāpēc silts ēdiens reizi dienā ir liels atspaids," saka Andis.

 

Gulbeniete Ņina zupas virtuvi apmeklē ceturto dienu.

 

"Naudas un darba nav, bērni dzīvo un strādā Rīgā. Esmu palikusi viena. Pēc pamatprofesijas esmu šuvēja, bet esmu bijusi arī audzinātāja bērnudārzā un strādājusi lopkopībā. Lai kaut ko nopelnītu, piepelnos ar adīšanu. Noadu cimdus, zeķes, cepures, arī kādu jaku tiem, kam vajag. Dzīvoju privatizētā dzīvoklī bijušajās dzelzceļnieku barakās. Labi, ka meita palīdz samaksāt komunālos maksājumus un elektrību, kā arī iedod kādu latu, bet burku ar zupu pa pastu mātei nevar atsūtīt, tāpēc arī nāku uz šejieni," saka sieviete.

 

Divi spaiņi zupas

Katru dienu virtuves saimnieces uz plīts ceļ atsevišķu katlu, kurā iespējams izvārīt divus spaiņus zupas. Zupas virtuves apmeklētājiem katru dienu tiek piedāvāta citādāka zupa, piemēram, borščs, soļanka, biešu, skābu kāpostu un citas zupas. Virums galdā tiek celts no pulksten 15.00 līdz 16.00.

 

Zupas virtuvei I.Vanuška īrē atsevišķu telpu stacijas ēkā. Tāda bijusi sociālās aprūpes nodaļas vadītājas norāde.

 

"Vairākās mucās esmu ieskābējusi kāpostus, sagatavojusi dažādus citus dārzeņus, kurus tagad izmantoju. Zupas virtuve ir tikai mana labdarība. Jau agrāk, kad kāds ienāca kafejnīcā un lūdza maizi, iedevu kukulīti," piebilst I.Vanuška.

 

Virtuves apmeklētājiem netiek liegta arī papildporcija. Arī maizi var dabūt papildus.

 

"Uz mājām gan zupu līdzi nedodu. Izņēmums ir viena ģimene, kurā ir mazi bērni," saka I.Vanuška.

 

Iereibušas personas zupas virtuvē neielaiž.


Saimniece sola, ka varbūt vasarā, kad ir vairāk svaigu dārzeņu, augļu un ogu, zupas virtuves apmeklētājiem, ja ne katru dienu, tad varbūt svētkos, piedāvāšot arī kādu saldo ēdienu.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Vecene

Jauki,daudziem tā ir vienīgā ēdienreize,lai veicās!

pirms 11 gadiem, 2009.02.16 16:35

.....

Lai pār jūsu ģimeni nāk ļoti liela Dieva Svētība,lai viss jūms izdodas,Dievs tiešām visu redz un jūms liela nāks pateicība no augšienes.MALAČI.

pirms 11 gadiem, 2009.02.09 09:35

Aivis

Pat pilnīgi asaras acīs sariesās..

Super!

pirms 11 gadiem, 2009.02.09 03:31

dzintra

Lai jums dieviņš vienmēr stāv blakus,un ticiet,viņš jums būs blakus vienmēr. Jūs to esat pelnijusi.

pirms 11 gadiem, 2009.02.07 19:21

pele

Arī iepriekš, tiku redzējusi, kā šie cilvēki neliedz mazturīgajiem ne tikai maizi, bet arī siltas pusdienas!:) Izturību un veiksmi Vanušku ģimenei.

pirms 11 gadiem, 2009.02.07 13:32

***

Ļoti patīkami,ka Gulbenē kādam ir arī sirds krūtīs...pats patīkamākais ir tas,ka ne jau tas turīgākais un "biezākais" uzņēmējs ir ieklausījies un sniedz palīdzību tiem ,kam šobrīd ir grūti.... Lai jums veicās ,Ilga! Es zinu,ka esi ļoti jauks cilvēks!

pirms 11 gadiem, 2009.02.06 16:21

ilona

ir tomer Gulbene labi cilveki !un tas priece .

pirms 11 gadiem, 2009.02.06 15:32

berta

Lai dod Dievs, ka viss izdodas arī turpmāk un kādi ierēdņi neatrod veidu kā "piekasīties". Lai pietiek apņēmbas un spēka. Ja vajadzīgi dārzeņi, augļi, ievārījumi gan jau būtu cilvēki, kas nestu un Jums ziedotu. Es noteikti!

pirms 11 gadiem, 2009.02.06 14:35

Lita

var tikai apsveikt par tādu uzdrīkstēšanos.

pirms 11 gadiem, 2009.02.06 10:16

Vietējās ziņas