Kucīte meklē jaunus saimniekus

Laikraksta redakcijā ceturtdien vērsās kāda mūsu lasītāja, kas dzīvo līdzās Birzes stacijai, un pastāstīja, ka netālu no viņas mājām mežā jau otro nedēļu dzīvo suns, ko, visticamāk, tur atstājuši saimnieki.

"Suns sākumā mēģināja skriet pakaļ katrai mašīnai un ostīja pēdas, domājot, ka varbūt atradīsies viņa saimnieks, taču nekā. Tā viņš turpat mežā arī dzīvo. Dzīvnieks jau ir izkāmējis, nāk un rokas pa miskasti, mums ir bail, ka viņš varbūt ir slims ar trakumsērgu," stāstīja sieviete.

 

Sazinoties ar Pārtikas un veterinārā dienesta pārvaldes Gulbenes pārvaldes inspektori Ilzi Pāpi, "Dzirkstele" noskaidroja, ka šādos gadījumos cilvēkiem ir jāsazinās ar pašvaldību.

 

"Pašvaldībām ir pienākums noslēgt līgumu ar patversmi un klaiņojošos suņus nogādāt tur, kas rīkojas tālāk," teica I.Pāpe.

 

Viņa atklāja, ka ar līdzīgu gadījumu nesen ir nācies saskarties Lejasciema un Druvienas pagastā.

 

"Laikam cilvēkiem nav ko dot ēstiem dzīvniekiem, tādēļ viņi šādi izmet viņus kaut kur."

 

Speciāliste arī solīja aizbraukt apskatīties šo suni. Nākamajā dienā viņa ziņoja, ka atsaucās gan pagasts, gan SIA "Gulbenes nami", taču tika nolemts, ka suns pagaidām paliks mājās, kas atrodas turpat netālu.

 

"Šie cilvēki brūni melnajai vācu aitu šķirnes jauktenītei pagaidām deva patvērumu, taču mēģināsim atrast viņai jaunus saimniekus. Ja kādam ir vēlēšanās iegūt jauku un uzticamu sargu, aicinām zvanīt mums uz pārvaldi (tālrunis 64471105) vai arī veterinārārstei Ilzei Mezītei (26465492). Tiešām žēl, ka saimnieks var izmest ārā šādu gudru suni, kas vēl tik ilgi un uzticīgi sēž mežā un gaida. Gribas atrast kucītei labas mājas. Ja viņa pieķersies, viņa būs ļoti uzticama," saka I.Pāpe.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas