Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kultūras ministre: Litenes traģēdijas stāsts nav pietiekami skaļi un skaidri izstāstīts Latvijas tautai

Šodien Gulbenes novada Litenē, uzrunājot konferences "Latvijas armijas iznīcināšana 1940.-1941.gads" dalībniekus, kultūras ministre Sarmīte Ēlerte uzsvēra, ka vēsturnieku paveiktais, pētot 1941.gada notikumus Latvijā, nav apšaubāms. „Taču šis stāsts nav pietiekami skaļi un skaidri visā tā traģiskajā nozīmīgumā izstāstīts mums visiem, Latvijas tautai," atzīst ministre.

S. Ēlerte uzsvēra, ka iemesls Latvijas virsniecības iznīcināšanai 1941. gadā, protams, bija bailes, ka armija varētu pretoties. „Bet tas noteikti nebija vienīgais iemesls. Virsniecība un armija ir neatkarīgas valsts simboli. Tāpēc tas, kas notika Litenē, bija arī simboliska Latvijas valsts iznīcināšana. Tāpēc stāsts par to ir tik svarīgs," norāda S. Ēlerte.  

Ministre atgādināja par Katiņas traģēdijas lomu Krievijas un Polijas starpvalstu attiecībās. „Poļu virsniecības iznīcināšana Katiņā bija un ir divu valstu dienaskārtībā. Kāpēc nevar tā vienkārši aizmirst? Tāpēc, ka nevar aizmirst lietas, kurās nav panākts izlīgums, kurā nav atjaunots taisnīgums. Tāpēc Litenes vārds mums visiem sevis un savas valsts apzināšanai ir tik nozīmīgs," pauda S. Ēlerte.

 

Konferences dalībniekiem S. Ēlerte nolasīja arī Ministru prezidenta Valda Dombrovska uzrunu.

 

Zinātnisko konferenci „Latvijas armijas iznīcināšana. 1940.-1941. gads" organizē Gulbenes novada dome sadarbībā ar Valsts prezidenta Latvijas vēsturnieku komisiju.

 

Pēcpusdienā Nacionālie bruņotie spēki (NBS) sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību organizē komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumus Gulbenē un Litenē, kuros piedalīsies arī Valsts prezidents Valdis Zatlers.

 

Šogad aprit 70 gadi kopš traģiskajiem 1941.gada 14.jūnija notikumiem, kad vienlaikus ar civiliedzīvotāju masveida izsūtīšanu notika arī represijas pret Latvijas armijas karavīriem. 1941. gada 14.jūnijā Latvijas armijas Litenes un Ostroviešu nometnē, kas atradās aptuveni 10 kilometru attālumā no Litenes, apcietināja un deportēja uz Sibīriju vismaz 430 virsnieku. Vairāki no viņiem tika nošauti uz vietas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas