Kultūras piemineklis piedzīvo pārmaiņas 1

Tirzas pagasta pārvaldes vadītājs Česlovs Barkovskis cer, ka šo gadu izdosies noslēgt bez parādiem
Novembra beigās Tirzas pagastā pilnībā tiks pabeigts projekts, kuru realizējot patīkamas pārmaiņas piedzīvojis 1911.gadā celtais Tirzas pagasta biedrības nams, kas ir vietējas nozīmes kultūras piemineklis. Ēkā atrodas Tirzas kultūras nams, pagasta pārvalde, pasta nodaļa un bibliotēka.

Ērtāka piekļuve "Lai saglabātu šo ēku, būtiski bija nomainīt tās jumta segumu. Tas ir izdarīts. Nomainījām arī apkures katlu, kas bija nolietojies. Šobrīd pret vēsturiski identiskiem koka logiem turpinām nomainīt piecdesmitajos gados liktos logus. Ir nomainīts celiņu segums, kā arī izveidota uzbrauktuve, lai ēkā varētu iekļūt arī invalīdi. Tas nozīmē, ka cilvēkiem ar kustību traucējumiem būs pieejama bibliotēka, informācijas centrs un pagasta pārvalde," stāsta Tirzas pagasta pārvaldes vadītājs Česlovs Barkovskis.

 

Mainās skatuves aprīkojums

Projektā ir mainījies arī Tirzas kultūras nama skatuves aprīkojums: aizkari, apgaismojums, skatuves grīdas nomaiņa, skatuves remonts, uzlikti jauni podesti, izremontēta neliela telpa pie skatuves, kā arī iegādāti 200 jauni krēsli skatītāju zālē.

 

"Šobrīd kultūras iestādē vēl norit sakopšanas darbi, lai šonedēļ viss būtu kārtībā. Mazliet ir pieļautas kļūdas skatuves kulišu izvietojumā, jo tās pilnībā nenosedz skatuves sānus, tāpēc gaidām cilvēkus, kas šo kļūdu solīja novērst.Esam nomainījuši arī ārdurvis - galvenās ieejas durvis ēkā un divas durvis tās gala fasādē atbilstoši tam, kādas tās bija vēsturiski," stāsta Č.Barkovskis.

 

98 tūkstoši latu

Pagasta pārvaldes vadītājs bilst, ka viņš esot tikai tas, kas noved šo projektu līdz galam, jo tā īstenošana sākusies krietni pirms Gulbenes novada izveides.

 

"Projekta kopējās izmaksas ir apmēram 98 000 latu. Puse no projekta kopējās izmaksas ir Eiropas fondu nauda, bet puse - pašvaldības līdzfinansējums. Tad, kad ņēmām aizdevumu, to jau tad darījām ar aprēķinu, ka valstī situācija labāka nekļūs. Ceram, ka šo gadu noslēgsim bez parādiem,"stāsta Č.Barkovskis.

 

Var darīt daudz

Arī turpmāk, ja vien būs līdzekļi, darāmā netrūks, piemēram, jāveic remonts kultūras nama zālē, kas remontēta pirms apmēram 12 gadiem, jāatjauno centrālās kāpnes uz ēkas otro stāvu, kas pamazām izdrūp, ka arī vītņu kāpnes aiz skatuves, kuru remontam tāme izstrādāta pirms trīs gadiem, bet naudas trūkuma dēļ remonts tā arī nesācies.

 

"Daudz darāmā arī pie ēkas fasādes sakārtošanas, jo dažviet sāk izdrupt ķieģeļi, ir nokritušas flīzes, kas savulaik liktas kā ārējais dekors. Jāatjauno arī kāpnes, kas atrodas ēkas pagalma pusē un netiek izmantotas. Viss būs atkarīgs no tā, cik būs naudas," saka Č.Barkovskis.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas