Kur atrodas mans bērns?

Jau ilgāku laiku mūs lutina saulains un karsts laiks. Lai kaut nedaudz atveldzētos, daudzi dodas uz ezeriem un upēm.

Diemžēl nereti atpūta pie ūdens beidzas traģiski. Šī gada maijā Latvijā noslīkuši jau 16 cilvēki, nelaimes gadījumi turpinās arī jūnijā - gandrīz katru dienu tiek saņemtas ziņas par tiem. Tādēļ policija atgādina vecākiem pārrunāt ar bērniem ar drošību saistītus jautājumus un neļaut viņiem bez pieaugušo uzraudzības atpūsties pie ūdenstilpēm. "Policijas patruļnorīkojumu maršrutos ir iekļautas populārākās atpūtas vietas, un gadījumā, ja tiks konstatēts pārkāpums, ar vecākiem tiks veiktas pārrunas un sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Atgādinām, ka vecākiem katrā laikā ir jāspēj atbildēt uz jautājumu: "Kur pašlaik atrodas un ar ko nodarbojas mans nepilngadīgais bērns?"," saka Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma.

 

Lai apsekotu situāciju pie ūdenstilpnēm, trešdien reidā devās Gulbenes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori Gaidis Eglītis un Sandra Vasiļenko. Viņu mērķis bija pārbaudīt, vai mazi bērni vieni paši bez uzraudzības neatrodas pie ūdens, kā arī vai peldvietās nenotiek kādas nekārtības. Gan pie Stāmerienas ezera, gan arī pie Pededzes upes Litenē sastaptie atpūtnieki stāstīja, ka bērnus parasti pieskata vecāki vai arī vecāki brāļi un māsas, arī par nekārtību cēlājiem neviens nesūdzējās.

 

"Šis ir pirmais šāds reids, taču ir paredzēts tos rīkot arī atkārtoti, jo karstais laiks tikko vēl ir tikai sācies. Taču noteikti gribas atgādināt - mūsu ierašanās atpūtas vietās ir tikai epizodiska, taču galvenā atbildība tomēr gulstas uz vecāku pleciem. Viņiem ir jāzina, kur un ar ko kopā atrodas viņu bērns," saka Gulbenes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas vecākais inspektors G.Eglītis.

 

Viņš atgādina - vecākus var sodīt, ja bērns līdz 7 gadu vecumam ir atstāts viens pats bez uzraudzības. Ja bērns nav kopā ar pieaugušajiem, viņu var uzticēt pieskatīt brāļi vai māsas, ne jaunāki par 13 gadiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas