Kur Gulbenē ir taksometru stāvvietas?

Deputāti vēlas taksometru vadītāju tālruņu numuru reklamēšanu taksometru stāvvietās
Gulbenes novadā cilvēki bieži ir neziņā, kā sazināties ar kādu taksometra vadītāju un kur ir taksometru stāvvietas. Par to ceturtdien izvērsās diskusija tautsaimniecības komitejā, apspriežot licencēšanas komisijas nolikumu, kuru paredzēts apstiprināt domes sēdē 10.septembrī.

Vajag norādi ar tālruni

 

Domes speciāliste Marta Mikolaja informēja deputātus, ka taksometriem Gulbenē līdz šim bija trīs pieturas - pie tirgus, pie kultūras centra un pie autoostas. Perspektīvā tikšot domāts par stāvlaukumu taksometriem. Deputāts Guntis Blūms bilda, ka taksometru stāvvietās vajadzētu arī izvietot norādi ar tālruņa numuriem, lai klients var izsaukt taksometru, jo citādi stāvēt un gaidīt droši vien ir veltīgi.

 

Ir noteikts klientu loks

 

Gulbenes novadā taksometra izmantošana klientam nedrīkst maksāt vairāk par 50 santīmiem par katru nobraukto kilometru. Taksometra vadītājs ir tiesīgs prasīt arī mazāk, bet vairāk - noteikti ne. Šādi nosacījumi ir spēkā kopš 2007.gada.

 

To nosaka licencēšanas komisija, kas darbojas pie novada domes. Jau rakstījām, ka šajā komisijā ir novada domes speciālistes Vita Kravale, Saulcerīte Indričeva un Daiga Krēsliņa.

Gulbenes novadā pagaidām nav neviena kravas pārvadājumu taksometra. Toties divi cilvēki - Anna Pastare un Edvīns Pumpurs - saņēmuši atļauju nodarboties ar pasažieru pārvadājumiem taksometros.

 

A.Pastare, ar kuru "Dzirkstelei" izdevās sazināties, pastāstīja, ka viņa vai vīrs taksometra pakalpojumus klientiem piedāvā Gulbenes autoostā. Klientu loks esot izveidojies no cilvēkiem, kas laiku pa laikam izmanto taksometru, lai nokļūtu no pilsētas laukos. Taksometrs pieejams pa dienu. Iekāpšana tajā klientam maksā 50 santīmu, katrs nobrauktais kilometrs - 40 līdz 50 sanstīmu. Brauciens pa Gulbenes pilsētu nosacīti no punkta A līdz punktam B divu kilometru robežās izmaksājot 1,50 latus.

 

A.Pastare ir par to, lai viņas kā taksometra vadītājas mobilā tālruņa numurs būtu izvietots īpaši iezīmētās vietās pilsētā, kur atļauts stāvēt taksometriem. Piebilstams, ka viņas tālruņa numurs rakstīts arī uz taksometra durvīm.

 

Sazinoties ar otru taksometra vadītāju E.Pumpuru "Dzirkstelei" nskaidroja, ka viņš plāno strādāt ziemā. Uz viņa aut durvīm nav rakstīts mobilā tālruiņa numurs. Viņš arī nevēlētos sava telefonnumura reklamēšanu taksometru stāvvietās.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas