Kur Gulbenes novada iedzīvotāji šobrīd var nodot atkritumus? 11

Sakarā ar izsludināto ārkārtējo stāvokli valstī SIA “AP Kaudzītes” atkritumu poligons Litenē strādā attālināti un klātienē nepieņem privātpersonu vestos atkritumus. Gulbenietis Ilvars Sirmacis satraukts “Dzirkstelei” jautā, kā šobrīd rīkoties.
“Vedu atkritumus nodot uz Liteni, man teica, ka privātpersonām ir slēgts un ka pieņem atkritumus tikai no uzņēmumiem. Kāpēc karantīnas laikā jāslēdz ciet atkritumu poligons? Kamēr tas ir ciet, visi, kuriem nav grūti, aizbrauc un izgāž mežā. Pašam arī man stāv šobrīd pieci maisi ar būvgružiem, ko varētu aizvest uz Litenes “Kaudzītēm”, bet tagad nevar,” viņš raksturo situāciju.

Privātpersonas var doties uz Gulbenes laukumu
SIA “AP Kaudzītes” valdes loceklis Aldis Amantovs apstiprina “Dzirkstelei”, ka līdz ārkārtējās situācijas beigām uzņēmums nepieņems atkritumus no privātpersonām.
“Ja iedzīvotājam šeit ir māja un īpašums, ir jābūt, pirmkārt, noslēgtam līgumam ar atkritumu apsaimniekotāju, tad nebūs nekādu problēmu. Tomēr, ja cilvēkam pēkšņi pie mums vajag nodot tekstilatkritumus, iespējams, viņam ir savs uzņēmums, kas ar to saistīts, un tad tā jau ir saimnieciskā darbība. To veic juridiska persona, kurai jābūt arī visām atļaujām. Mēs šobrīd strādājam tikai ar iepriekš noslēgtajiem līgumiem, lai būtu pēc iespējas mazāka saskare ar cilvēkiem. Tagad cilvēki vairāk dzīvojas pa mājām, domā, ka nu tās tīrīs un tad tik brauks pie mums, bet arī mēs šajā laikā aizsargājamies. Ja brauc pie mums privāti, norēķināšanās ir tikai skaidrā naudā - tas ir viens mīnuss. Un otrs – ir jāslēdz ar datiem saistīts līgums, tādēļ šobrīd atsakām privātpersonām,” skaidro A.Amantovs.
Viņš iesaka iedzīvotājiem, kam nepieciešams nodot atkritumus, doties uz Gulbenes šķirošanas laukumu. “Tiklīdz ārkārtējā situācija beigsies - nekādu problēmu, mēs būsim atkal atvērti!”

Gulbenē var nodot bez maksas
SIA “Pilsētvides serviss” vadītāja Kristīne Andrejeva “Dzirksteli” informē, ka Gulbenes pilsētas un novada iedzīvotājiem, kuriem ir noslēgts līgums par atkritumu apsaimniekošanu ar “Pilsētvides servisu”, arī ārkārtējās situācijas laikā ir iespēja apmeklēt dalīti vākto atkritumu laukumu Gulbenē, 1.maija ielā 6, ievērojot visas piesardzības prasības. “Ja cilvēki brauc pie mums, lūgums šos līgumus paņemt līdzi un uzrādīt. Dalīto atkritumu nodošana viņiem būs bez maksas. Šajā karantīnas periodā cilvēki tiek aicināti zvanīt uz norādīto klientu centra tālruni - 22015456 un pieteikt laiku, kad brauks. Telefoniski visu izstāstīsim un atbildēsim, ja būs kādi jautājumi. Arī citi atkritumu apsaimniekotāji pašreizējos apstākļos Latvijā piekopj līdzīgu praksi – nodot dalīti vāktos atkritumus, iepriekš piesakot šādu iespēju. Uzņēmuma darbinieki garantē, ka laukuma darbībā tiek nodrošināta visu drošības pasākumu ievērošana, arī 2 metru distances ieturēšana starp darbiniekiem un apmeklētājiem,” uzsver K.Andrejeva.

Uzziņai
Laukuma apmeklējums Gulbenē, 1.maija ielā 6, klientiem tiek nodrošināts šādā kārtībā:
◆ iedzīvotājs sazinās ar SIA “Pilsētvides serviss” klientu centru pa tālruni 22015456;
◆ tiek pieteikts laiks, kad būtu visērtāk ierasties uz šķiroto atkritumu laukumu saskaņā ar laukuma darba laiku;
◆ ierodoties laukumā, vienam vai diviem cilvēkiem tiks nodrošināta piekļuve konteineriem attiecīgi pieteiktajā laikā, kontrolējot un ierobežojot saskarsmes iespējas ar citiem cilvēkiem vai laukuma darbiniekiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Suns

Te viena otra vecākiem vajadzēja aizsargāties , lai nedzimtu tādi debīliķi!

pirms gada, 2020.04.22 19:40

Stars

nu ko var atkal malt vienu un to pašu par tiem atkritumiem?
labāk par laternām iespringt kuras krīzes laikā par lieliem tūkstošiem pilsēta iegādājusies

pirms gada, 2020.04.23 08:23

ja

Tur jau tikai bioloģiskie atkritumi krājas, bet ja šīferis vai būvgruži tad jāved aiz vetaptiekas.

pirms gada, 2020.04.23 13:43

Mareks

Gadiem ilgi Gulbenē NEKUR nevarēja nodot atkritumus.Un kāpēc lai varētu, ja katram ir savs konteiners un tos izved.Skaļais sauklis - kur lai aizved? - pilsētnieki tiek aicināti atbrīvoties no atkritumiem kur vien ienāk prātā - sakraut kaudzē daudzdzīvokļu pagalmos, samest krāsainajos eko konteineros vai vest nodošanai. Kāpēc uz Albu nevarēja neko vest? Mēģināju 3x gadā atbrīvoties no riepām, dīvāna vai stikliem, bet katru reizi atteikums.

pirms gada, 2020.04.23 13:43

domei nevar ziedot?

Dažiem galvā ir tāds.. nezinu, kas tas ir,.. Par sviestu grūti nosaukt, sviestam ir kaut kāda vērtība,.. Varbūt caurvējš?

pirms gada, 2020.04.23 15:11

Tapčan

KUR VAR NODOT,PIEMĒRAM, VECU GULTU? Mest pie atkritumu konteineriem?

pirms gada, 2020.04.23 17:58

Ziedins

Atkritumus vari apest,mazak bus jamaksa.nebus virisa busi vesels ka rutkis.aizver muti pats es debilikis.

pirms gada, 2020.04.23 21:26

9

Man ar interesē kur var nodot atkritumus tādu kā vecas mēbeles.

pirms gada, 2020.04.24 09:08

...

Vecie logu stikli, nav kur nodot, jo konteinerā tikai pudeļu stikls.

pirms gada, 2020.04.24 10:30

Vietējās ziņas