Kur likt aiz suņa savākto? 18

“Lokatora kalns – vieta pilsētā, kur bērniem atpūsties. Tajā apkaimē staigā arī nūjotāji. Tikai diemžēl tur ir vieni suņu mēsli. Vai tiešām suņu saimnieki, vedot savu dzīvnieku pastaigā, nevar līdzi paņemt maisiņu?” ar laikraksta starpniecību kāda gulbeniete vēlas aicināt suņu saimniekus aizdomāties.

Gulbenes novada pašvaldības policijas priekšnieks Mārtiņš Didrihsons-Linards stāsta, ka katru gadu ir viens un tas pats - tiklīdz sāk nokust sniegs, pilsētā parādās suņu mēsli un citas drazas. Viņš uzsver, ka likums nosaka - aiz saviem mīluļiem izkārnījumi ir jāsavāc.

“Mūsu sabiedrībā tas pašreiz nestrādā. Sabiedrība ir jāaudzina. Zinu dažus suņu saimniekus, kuri godprātīgi to dara. Mēs ik pa brīdim rīkojam reidus. Un visiem suņu saimniekiem līdzi ir maisiņi, bet tie netiek izmantoti. Protams, pie katra suņa nenoliksi pašvaldības policistu. Ja nečipo un nevakcinē, tad kur nu vēl vāks aiz suņa!” saka M.Didrihsons-Linards.

Gadījumos, ja suņa saimnieks aiz sava mīluļa nesavāc mēslus, rakstiski tiek izteikts brīdinājums un administratīvā pārkāpuma protokols tālāk nonāk līdz administratīvajai komisijai.

Gulbenes novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Kalmane “Dzirkstelei” skaidro, ka kopējās atkritumu urnas nav paredzētas tam, lai tajās liktu savāktos suņu ekskrementus, tomēr tas nenozīmē, ka saimniekiem aiz saviem mīluļiem nav jāsavāc. Ministru kabineta noteikumos ir atrunātas mājas (istabas) dzīvnieka īpašnieka un turētāja tiesības un pienākumi. Tie nosaka, ka apdzīvotu vietu teritorijā ir jāsavāc sava mājas (istabas) dzīvnieka ekskrementi.

Gulbenes pilsētas pārvalde tuvākajā laikā neplāno uzstādīt speciālas atkritumu urnas tieši šim nolūkam. Šogad budžetā ir paredzēti naudas līdzekļi esošo atkritumu urnu atjaunošanai un papildināšanai (kopumā līdz 60 urnām). “Aicinām suņu saimniekus būt atbildīgiem un rūpēties par vidi pilsētā!” uzsver G.Kalmane.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Kitija

Par Spārītes parku nemaz nerunāsim, kādu laiku gāju ar bērnu pastaigāties tur, nu jau vairs pat kāju spert negribās, kā ej, tā vai nu iekāp, vai iebrauc ar ratiņiem, vienkārši pretīgi!! Zūd vēlme vispār tur iet! Tas pats arī notiek pie Skolas ielas dīķa, saimnieki pagriež muguru un izliekas neredzot, ka paša suns noliek kluci, pretīgi!

pirms 3 gadiem, 2018.04.16 11:10

Labais

Reiz pie Skolas ielas dīķa viena jauna sieviete bija izvedusi suni pastaigā. Suns to lietu sāka darīt tieši blakus soliņam. Sieviete maigā balsī teica: nu, mīlulīt, kakiņa nāk? Nu spied, spied :D Pēc tam mierīgi pagriezās un gāja prom... Kad pajautāju, kurš savāks, paskatījās ar idiotiski izbolītām, neko nesaprotošām acīm uz mani un aizgāja savu ceļu..... Morāle: ir vēlme turēt suni, ir jābūt vēlmei sūdus vākt :)

pirms 3 gadiem, 2018.04.16 11:48

bezkārtība!

Par suņa turēšanu pilsēta - dzīvoklī nodeva jāliek nevis 2 vai cik tur tie eiro gadā, bet 2000, lai var samaksāt apkopējai, kas aiz izlepušajām gulbenietēm savāc viņu takšu mēslus. Kāpēc rīgā suņa saimnieks ar skubu savāc kakuci, bet gulbenē dažās mājās stūri tā aptaisīti, ka nav vietas, kur kāju nolikt. Daži paburkšķ paburkšķ, bet nekas nenotiek, viena kundzīte cīnījās cīnījās, lielākā cīņa izrādījās mobilizēt policiju, lai zem viņas loga cita "kundzīte" ne***u savu suni. Bet vienu aizdzina, atnāca nākamās, jeb kakina suni zem nākamā loga. Tā ir nekaunība. Ja es nofotografēšu suni un viņa saminieku un to vietu, kur viņi vazājas un to mēslu čupu, kas aiz viņiem paliek, vai tad policija reaģēs? Jeb tāpat kā komjaunatnes pirmrindnieces par draudētājiem un biedētājiem - neliksies ne zinis, jo pašu radi draugi paziņas. Uzlikt zīmi - suņus vest aizliegts arī grūti? labi, parks, tur var arī neiet, bet, ja mājai visi stūri notaisīti? policija ir ārkārtīgi pasīva, neieinteresēta, tāpēc, ka pilsētas saimnieki ir tādi, kuriem suņu mēsli netraucē, jo pie domes apkopējas savāc

pirms 3 gadiem, 2018.04.16 13:02

....

starp citu sētniekam/apkopējai pie daudzdzīvokļu mājām algu maksā no manas samaksātās apsaimniekošanas maksas....

pirms 3 gadiem, 2018.04.17 11:10

To ....

Tas jau nenozīmē, ka sētniekam suņu *** jāvāc!

pirms 3 gadiem, 2018.04.17 17:23

vecas plamutes

Tagad kad pavasaris pat dubli ir ka suna sudi!

pirms 3 gadiem, 2018.04.16 13:17

Jānis

Šito lietu var sakārtot pa eiropas modei, suni reģistrējot tiek paņemts audu vai dns utml. un atrodot suņu kakas ļaužu pastaigu un sabiedriskajās vietās - analīze. Sods ja suns būs tavs būs ļooooti liels, un maisiņi, ko piemums neizmanto, bet nēsā līdz, uzreiz būs pilni.

pirms 3 gadiem, 2018.04.16 14:13

Kika

Tomēr atbildes uz virsrakstā uzdoto jautājumu nav... KUR GALU GALĀ TOS SAVĀKTOS S*DUS LIKT???

pirms 3 gadiem, 2018.04.16 15:33

janka

Kalmanes madāmas kabinetu! Urnās mest nedrīkst, tad citu variantu nav.

pirms 3 gadiem, 2018.04.16 16:41

Labais

Nekas tur sliktāks par citzemju sapuvušiem tomātiem vai dažu lielveikalu pāris dienas pastāvējušiem grillējumiem nav. Tātad, paņemam maisiņu, aizsienam un metam miskastē. Protams, ja ir vēlme, liec kabatā un mājās noskalo podā vai izmet sausajā tualetē :D

pirms 3 gadiem, 2018.04.16 17:26

TOM

Tavs suns,tavi ***.
Nes uz mājām un liec uz palodzes puķēm.
Nesaprotu kur jūs saskatat problēmu.............

pirms 3 gadiem, 2018.04.19 12:31

?

Arī man nav skaidrs,kādēļ pilsētas urnās nedrīkst iemest aizsietu maisiņu?
Kur tad lai to met???????

pirms 3 gadiem, 2018.04.16 19:32

Pilsētas pārvaldniekam

Šī tiešām ir problēma pilsētā. Jūsu, suņinieku un iedzīvotāju. Kā mēs to atrisināsim? Tagad un tūlīt? Skaidri un konkrēti?

pirms 3 gadiem, 2018.04.16 21:27

Gulbeniete

Un kā tad ar kaķīšiem, kuri pie***š smilšu kastes? Kā šo problēmu risināt? Tur nestāv klāt saimniece ar izbolītām acīm, kas tos mēsliņus savāks. Un ar "jaukajiem" bērniņiem, kas pēc skolas, Maximā, sapērk gardumiņus, un visu lieko vienkārši nomet zemē... Varbūt visām sašutušajām māmiņām jāsāk ar savu ģimeni, un mēs darīsim savu pilsētu sakoptu un tīru.

pirms 3 gadiem, 2018.04.16 22:20

Kaste

Vienkārši! Uzliek smilšu kastei, laikā kad tur nav bērnu, kaut ko līdzīgu pārklājam, piemēram, nostiprina un pārvelk iizvelkamo žalūziju un nav problēmu.

pirms 3 gadiem, 2018.04.17 19:16

Gulbeniete

Ir mēģināts... Tikai atnāk nākamie bērniņi, atver smilšu kasti, paspēlējas 5 minutes un aiziet, un tu joz no piektā stāva un ver ciet... Pēc pāris nedēļām vairs nav ne spēka, ne gribēšanas...

pirms 3 gadiem, 2018.04.17 21:12

Labais

Vispār problēma ir lielāka.... Kur cilvēks savu kluci lai liek, ja pēkšņi ievajagas? Tas ciešas un jož uz mājām vai uz vienu no divām tualetēm, iespējams, slēgtām............. :D

pirms 3 gadiem, 2018.04.17 19:19

Konstatācija

Problēma ir tā, ka pilsētai nav SAIMNIEKA. Ir tikai saimnieka kabineta un krēsla aizpildītājs.

pirms 3 gadiem, 2018.04.18 17:17

Vietējās ziņas