Kur meklēt palīdzību? 1

Par velti var konsultēties pie ārsta, psihologa un jurista
Ja emocionāli ir grūti izturēt spriedzi, tad pirmais cilvēks, pie kura parasti iet meklēt padomu, ir ģimenes ārsts. Līdz šim trūcīgie šo ārstu varēja apmeklēt par brīvu, bet ar 1.martu ir jāmaksā puse - 50 santīmi - no pacienta nodevas, uzrādot pašvaldības izdoto atzinumu par trūcīgās personas vai ģimenes statusa piešķiršanu.

Ārste psihiatre Aelita Beinaroviča "Dzirkstelei" saka, ka uz psihiatra kabinetu Gulbenē, Brīvības iela 7, (telefons 64471064) pagaidām var nākt bez nosūtījuma un jebkurš cilvēks, ja vien pašam ir sajūta, ka nomoka nespēja kontrolēt savu garastāvokli. Klientu pieņemšana notiek pirmdienās un piektdienās no pulksten 9.00 līdz 13.00, kā arī trešdienās no pulksten 12.00 līdz 16.00.

 

Pie psihiatra bez nosūtījuma

"Ir jūtams, ka šodien cilvēki biežāk apmeklē psihiatru. To dara cilvēki, kas līdz šim bijuši ekonomiski aktīvi, strādājuši, bet piepeši krīzes laikā viņu iespējas ir sašaurinājušās. Tie ir cilvēki ar lielu finanšu parādu slogu, cilvēki, kas zaudējuši darbu. Atrodoties šķietami bezcerīgas bezizejas situācijā, var būt tā, ka cilvēks netiek galā ar šādu depresīvu stāvokli. Tad ir jāmeklē palīdzība. Ar tabletes palīdzību nevar atrisināt esošo situāciju, bet var palīdzēt viņu pieņemt, pārdzīvot un meklēt risinājumu," saka A.Beinaroviča.

 

Reaģējot uz sociālajām problēmām ekonomiskās krīzes laikā un pašnāvību skaitu palielināšanos, Sabiedrības veselības aģentūra ir uzsākusi pilnīgi jaunu virzienu sabiedrības izglītošanā par garīgo veselību. Aģentūrā Rīgā darbā pieņemta psiholoģe Ieva Šlosberga un psihoterapeite Gunta Jakovela.

 

Aģentūras Vidzemes reģionālās filiāles vadītāja vietnieks Edvīns Turks "Dzirksteli" informē, ka ikviens interesents šīm speciālistēm var zvanīt, jautāt un saņemt padomu pa tālruni 67081510. Var arī komunicēt elektroniski, rakstot uz e-pasta adresi domapozitivi@sva.gov.lv.

 

Konsultē par brīvu

Arī Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiālē piedāvā konsultācijas par brīvu. Tās paredzētas bezdarbniekiem un reģistrētajiem darba meklētājiem.

 

Aģentūras inspektore Jautrīte Liepiņa "Dzirkstelei" stāsta: "Pie mums var individuāli sarunāt gan juristes Vitas Kravales, gan psiholoģes Unas Tilgases konsultācijas. Ir jauninājums - ar šo gadu piedāvājam konsultēties arī pie sociālās darbinieces Evijas Maļiņinas. Visas šīs konsultācijas ir par brīvu. E.Maļiņina paskaidros katram, kādu sociālo palīdzību var meklēt un saņemt pašvaldībā." Tikšanās vietu un laiku var kopīgi iepriekš ieplānot. V.Kravali var sazvanīt pa tālruni 64497712, U.Tilgasi - 29684133, E.Maļiņinu - 29429640.

 

Konsultēs arī maksātnespējā

Ar aprīli Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiālē būs vēl viens konsultants - maksātnespējas jautājumos. Tas būs pilnīgi jauns pakalpojums. Pašlaik notiek konkurss uz konsultanta vietu maksātnespējas jautājumos. Ir zināmi pretendenti. Izvērtēšana notiks Rīgā. Rezultāts būs zināms aprīlī.

 

"Šāds konsultants ir nepieciešams un tas būs pieejams jebkuram cilvēkam, nevis tikai bezdarbniekiem. Ir daudz pašnodarbināto, individuālo uzņēmēju, kam pietrūkst padoma un zināšanu šajos jautājumos," saka J.Liepiņa.

 

Savukārt aģentūrā uz vietas karjeras konsultantes, kas abas ir psiholoģes - Iveta Bružāne un Evita Petručeņa. Viņas var sazvanīt pa tālruni 64471269.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas