Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kur meklēt Ziemassvētku eglīti? 3

Arī šogad katrai ģimenei ir ļauts vienu eglīti Ziemassvētku priekam nocirst valsts mežā nešanai uz mājām –  “Dzirkstelei” saka akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži” Austrumvidzemes meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Kaspars Spirks. Noteikums – eglītes celms nedrīkst būt lielāks par 12 centimetriem.

“Svarīgi arī, ka eglīti nedrīkst cirst jaunaudzē. Drīkst paņemt zem elektrolīnijām vai grāvī, ceļmalā, uz stigas augošo. Tehnoloģiju pārvaldītājiem iesaku izmantot mobilā telefona aplikāciju „LVM Geo Mobile”, kura lietotājam palīdzēs saprast, vai viņš atrodas valsts mežā. Ja tādu modernu iespēju nav, jāvadās pēc tā, ka Latvijā valsts mežiem ārējās robežas ir marķētas ar dzeltenu krāsu un pie ceļiem ir dzeltenas identifikācijas plāksnes. Tas ir ir jāredz, lai nerastos pārpratumi. Dabas aizsardzības teritorijas ir iezīmētas ar zaļo ozollapu, ko vajadzētu respektēt,” saka K.Spirks.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Es

Būtu labi, ja cilvēki eglīšu meklēšanā būtu godprātīgāki, jo savādāk mēs katru gadu zaudējam vismaz 3 eglītes savā izkoptajā ceļmalā, tur acīm redzams, ka cilvēks izkopis eglītes, lai tās augtu, nevis, lai nākamajos Ziemassvētkos kādam būtu ko nozāģēt. Nemaz nerunāsim par Friča Flūga stādītajām eglītēm, kur katru gadu izdzenu vairākus eglīšu kārotājus ar zāģi rokās..... žēl, bet tādi mēs esam. Ja mums privātmājas ceļa galā pie pasta kastītes nozāģē eglīti, tad kur vēl tālāk? Tepat pāris simts metrus uz priekšu ir Latvijas valsts meži, zīmes un norādes arī, lūdzu cērtiet un zāģējiet tur, neaiztieciet citu lolotās eglītes!!!

pirms gada, 2018.12.08 21:06

Pie Betas

Piesvestu pilsētā katram pa 2-3 eiro pārdotu izlasītās savā mežā smukākās, tā lai katram pietiek. Bet vai pirksiet?

pirms gada, 2018.12.09 12:14

Vietējās ziņas